Schranz a další posily se prosazují střelecky

Jako správné posily se prezentují ve fotbalové lize hráči, kteří v létě přišli do celků FK Jablonec a Slovanu Liberec. Daří se jim střelecky, takže zatím naplňují očekávání.

Reklama

Ve fotbalových celcích Slovanu Liberec a FK Jablonec, které se chystají i na vstup do předkola Evropské ligy, došlo před sezonou k velkým obměnám v hráčských kádrech. Po odchodu několika opor se ale oběma klubům podařilo přivést kvalitní hráče. Zajímavostí je, že nové posily se střelecky prosazují v Liberci i v Jablonci hned na počátku rozbíhající se ligového ročníku.

Hodně hektické, ale i úspěšné období prožívá jablonecký útočník Ivan Schranz. V létě přišel do Jablonce z Dynama České Budějovice, kde si vybudoval pozici klíčové postavy v ofenzivě. Proto si přál, aby se mu plynule dařilo i v jabloneckém dresu. Zatím splňuje očekávání. Díky výkonům v prvních dvou ligových kolech si vysloužil i nominaci do slovenské reprezentace. Při svém debutu za slovenský národní tým vstřelil gól. A to na stadionu v Olomouci proti českému reprezentačnímu áčku, když překonal brankáře Tomáše Vaclíka.

Po návratu z reprezentačního srazu Slovenska nastoupil Schranz za Jablonec proti Baníku Ostrava a připsal si první ligovou branku ve svém novém klubu. „Sešlo se toho hodně v posledních dnech, ale jsem rád, jak mi to vychází,“ svěřil se jabloneckému webu Schranz, jenž den po výhře nad Ostravou oslavil 27. narozeniny.

Své první góly v jabloneckých barvách v této sezoně mají na svém kontě i záložník Robert Hrubý, jenž naposledy působil v Ostravě a rozhodl v úvodu sezony zápas Jablonce s Pardubicemi. A Jaroslav Zelený, který přišel na hostování z pražské Slavie po hostování v Mladé Boleslavi, se prosadil proti Baníku Ostrava.

Mosquera, Rabušic, Júsuf Hilál

Ve Slovanu Liberec prokazuje nevídanou střeleckou produktivitu kolumbijský ofenzivní záložník Jhon Mosquera, který přišel z Bohemians Praha 1905. Zaznamenal za Liberec tři branky ve dvou posledních zápasech, když dvakrát skóroval proti Viktorii Plzeň a jednou v Českých Budějovicích.

Na jihu se blýskl i liberecký útočník Michael Rabušic. Pro něj to bylo nevšední utkání, protože v minulé sezoně působil právě v budějovickém klubu. „Mám tam stále dost známých, ale nějak jsme se nemohli v Dynamu dohodnout na další smlouvě, takže jsem se rozhodl pro Liberec,“ komentoval Rabušic na klubovém webu svůj nedávný příchod pod Ještěd. Ostatně, v Liberci už předtím ve dvou obdobích působil a získal se Slovanem v roce 2012 mistrovský titul.

Věděli jsme, že Rambo bude mít v Budějovicích velkou motivaci, což bylo znát na jeho výkonu,“ uvedl liberecký trenér Pavel Hoftych na Rabušicovu adresu.

Dalším z nových hráčů, kteří se trefili v libereckých barvách, je útočník Júsuf Hilál z Bahrajnu. Předtím se snažil uplatnit v pražské Slavii, která jej ale pustila na hostování do Liberce. A podobně je na tom i slovenský záložník Jakub Hromada, který pod Ještědem rovněž hostuje ze Slavie a už také stačil za Slovan skórovat.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře