Růžička mladší se po odchodu ze Sparty chce prosadit v Hradci Králové

Hned pětice hráčů, kteří v nedávné minulosti působili v hokejové extralize v dresu Chomutova, figuruje na soupisce Mountfieldu Hradec Králové. Nejznámějším z nich je útočník Vladimír Růžička mladší.

Reklama

Hned pětice hráčů, kteří ještě v předminulé sezoně hájili barvy Chomutova v hokejové extralize, se sešla od letošního léta v kádru Mountfieldu Hradec Králové.

Právě z tehdejšího působení na severu Čech už znají královéhradeckého trenéra Vladimíra Růžičku staršího, jenž pokračuje ve své roli hlavního kouče východočeského mužstva.

Nejznámější postavou, pokud jde o královéhradecké posily, je útočník Vladimír Růžička mladší.

Při dlouholetém angažmá v pražské Slavii byl pod vedením svého otce u nejúspěšnějšího období týmu v extralize včetně zisku mistrovského titulu a stříbra i bronzu.

Oba se pak sešli v Chomutově, kde Vladimír Růžička mladší pomohl klubu k postupu do extraligy a v ní absolvoval za tamní celek čtyři extraligové sezony. Velký rozruch způsobil loni jeho přestup z Chomutova do pražské Sparty.

„Můj příchod tam provázela velká motivace, ale nakonec jsme se po roce rozloučili,“ konstatoval Růžička mladší.

Několik týdnů nebylo známo, kam zamíří, až vyšel najevo jeho přesun ze Sparty do Hradce Králové. Znovu tak pozná trenérské pokyny svého otce.

„Byl jsem v kontaktu s generálním manažerem panem Kmoníčkem, a nakonec jsme se dohodli. Připravoval jsem se individuálně, ale už jsem se setkal s novými spoluhráči při kondičním soustředění v Ústí nad Orlicí. Tím, že hraji dlouho v extralize, tak už dříve jsem se potkával s kluky, kteří jsou v Hradci, v roli soupeřů. A se čtyřmi hradeckými hráči jsme byli společně v Chomutově,“ uvedl útočník ke složení hráčského kádru.

Konkrétně v Chomutově nedávno působili i útočníci Jakub Sklenář, Kevin Klíma, obránce Bohumil Jank a brankář Štěpán Lukeš.

Dlouho hrál se Sklenářem

„Nejvíc jsem toho společně odehrál s Kubou Sklenářem, protože jsme začínali ve stejné době ve Slavii,“ řekl Růžička mladší na adresu zkušeného forvarda, jenž ještě v minulé sezoně byl v Chomutově při účasti týmu v první lize.

Takže Sklenář se vrací do extraligy po roce, když si mezitím vyzkoušel nižší soutěž. Tehdy při sestupu Chomutova zůstal Sklenář na severu Čech jako jeden z mála protřelých hokejistů. Tím dalším byl Marek Tomica, jenž nyní přestoupil do prvoligové pražské Slavie.

Pokud jde o aktuální posily do Hradce Králové, do týmu kromě Růžičky mladšího, Sklenáře a Janka (naposledy Plzeň) přišli ještě obránce Jéremie Blain z pražské Sparty, útočník Jan Veselý z Českých Budějovic a útočník Kelly Klíma ze zámoří. Je to bratr a dvojče Kevina Klímy.

Jsou to synové legendárního útočníka Petera Klímy, který strávil řadu let v zámořské NHL, hrál i za Litvínov ve dvou obdobích a jako mladík získal dva mistrovské tituly s Duklou Jihlava. Momentálně je generálním manažerem prvoligového klubu SK Kadaň.

V kolonce odchodů je nejvýraznějším oslabením nečekaný přesun útočníka Matěje Chalupy do zámoří, kde podepsal smlouvu s týmem NHL Chicago Black Hawks.

Obránce Tomáš Linhart odešel do Pardubic a měl by být k dispozici i pro prvoligové Vrchlabí. Rosandič zamířil do Liberce, Šidlík do Mladé Boleslavi, Dragoun do Příbrami a Miškář do Litoměřic, skončili i cizinci Cibulskis a Eklund.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře