Restart pro hokejový Litvínov. Změny ve vedení mužstva i klubu

Odcházející trenér Vladimír Kýhos. Foto: DeníkČesko.czOdcházející trenér Vladimír Kýhos. Foto: DeníkČesko.cz

Litvínovští se zachránili v extralize až v poslední možné chvíli. Hned po závěru extraligového ročníku začalo vedení klubu pracovat na složení trenérského týmu pro novou sezonu. HC Verva Litvínov prochází zásadní změnou.

Reklama

Novým hlavním koučem se stal bývalý slovenský reprezentant Vladimír Országh, jehož na sever Čech přivedl nový sportovní ředitel klubu Pavel Hynek.

A novým asistentem trenéra bude Václav Sýkora, který naposledy vedl v extralize Mountfield Hradec Králové společně právě s Hynkem.

Současně z angažování nových odborníků pro práci v Litvínově vyplývá, že u extraligového áčka skončili dosavadní hlavní kouč Vladimír Kýhos a sportovní ředitel Josef Beránek mladší.

Kýhos vedl mužstvo v rozhodující fázi sezony, Beránek se loučí po dvou letech.

Oba někdejší litvínovští hráči věnovali činnosti ve svém mateřském klubu obrovskou energii a s jejich jmény bude spojena i letošní záchrana v elitní soutěži.

„Třebaže jsme prošli složitým obdobím, nakonec jsme základní cíl splnili. Bral jsem to s velkou zodpovědností. Když mě představitelé klubu během zimy oslovili s nabídkou, neváhal jsem se zapojit do boje o udržení. I s vědomím, že jde o renomé litvínovského hokeje,“ uvedl Vladimír Kýhos.

Slovenský kouč hrál i v NHL

Kýhosovým nástupcem tak bude třiačtyřicetiletý Vladimír Országh.

Bývalý reprezentant Slovenska získal ve své hráčské kariéře dvě medaile z mistrovství světa. Zahrál si ve slavné zámořské NHL a ve Švédsku vyhrál s Djurgårdens IF mistrovský titul.

V sezóně 2009/2010 ukončil svou úspěšnou hráčskou kariéru a v následující sezóně se stal asistentem trenéra v Banské Bystrici. Po dvou sezónách se přesunul do pozice hlavního trenéra.

V sezóně 2013/2014 byl jmenován asistentem u slovenského národního týmu, kde společně s Vladimírem Vůjtkem a Peterem Oremusem vedl národní tým na olympiádě a mistrovství světa. V následující sezóně se stal asistentem trenéra v ruské KHL ve Slovanu Bratislava a pokračoval i u národního týmu.

Od sezóny 2015/2016 se na tři roky vrátil zpět do Banské Bystrice, se kterou vyhrál dva mistrovské tituly. Opět se objevil i v roli asistenta trenéra u národního týmu Slovenska, kde si ho vyhlédl do svého trenérského týmu Craig Ramsay. V sezóně 2018/2019 působil jako hlavní trenér Slovanu Bratislava a po roční pauze se vrátil v únoru letošního roku do realizačního týmu Slovenska.

Mladý trenér, pro kterého bude štace v Litvínově prvním angažmá mimo hranice Slovenska bude mít za úkol dostat litvínovskou Vervu v nové sezóně do play off.

„Jsem plný očekávání. Je to pro mě první angažmá mimo Slovensko a jdu do klubu, který má velkou historii, který vychoval obrovské množství vynikajících hráčů a také výborných trenérů. Jdu do města, které žije hokejem. Moc se na to těším a doufám, že pozvedneme výsledky, které byly za poslední roky a znovu se fanoušci v Litvínově dočkají play off,“ uvedl Országh na litvínovském klubovém webu.

Ředitel přišel ze Soči

Sportovní ředitel Pavel Hynek, který má za sebou dvacetiletou trenérskou kariéru, se s velkým nasazením vrhl do manažerské práce. Do extraligy se vrací po dvou letech, když naposledy působil v Mountfieldu Hradec Králové.

Jeho posledním angažmá ale byl post asistenta trenéra v ruském klubu HK Soči v uznávané Kontinentální hokejové lize.

„Od počátku dubna pracuji pro Litvínov. Jsem rád, že se nám Vlada Országha podařilo přivést. Je v podstatě trenérským kolegou a jeho hokejový vývoj sleduji dlouho. A Vlado dokázal hodně slovenských a zahraničních hráčů posunout na vyšší úroveň. I přes svůj mladý věk je dnes velice zkušeným trenérem, který má zkušenosti i s mezinárodním hokejem z KHL i reprezentace a věřím, že posune hokej v Litvínově výše,“ řekl Hynek klubovému webu.

Návrat po třinácti letech

Zkušený kouč Václav Sýkora působil v minulosti v Litvínově pět let v několika obdobích, naposledy v roce 2007. Po jeho boku se vystřídalo několik asistentů, kteří se potom propracovali do rolí hlavních koučů, např. Vladimír Jeřábek, Petr Fiala.

Václav Sýkora trénoval v českých soutěžích kromě Litvínova mj. Kladno, pražskou Spartu, Znojmo, Pardubice, Chomutov, Hradec Králové, působil i ve Finsku a v Rusku na střídačkách SKA Petrohrad, Čerepovce a HK Soči, navíc v KHL vedl i tým HC Lev Praha.

„Vážím si toho, že se mohu stát součástí nové etapy litvínovského klubu. S Pavlem Hynkem jsme spolupracovali na několika trenérských štacích a vzájemně se respektujeme. Vím, že nový hlavní kouč Vlado Országh má za sebou hvězdnou hráčskou kariéru a také trenérské úspěchy,“ svěřil se Václav Sýkora, jenž je ve svých sedmašedesáti letech nejzkušenějším trenérem v extralize.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře