Reprezentantka Kubová si pochvaluje světové závody

Simona Kubová. Foto: DeníkČesko.czSimona Kubová. Foto: DeníkČesko.cz

Chomutovská plavkyně a česká reprezentantka Simona Kubová, rozená Baumrtová, startuje na mezinárodních závodech v Budapešti. Je členkou týmu z Tokia.

Reklama

Česká reprezentantka v plavání Simona Kubová, rozená Baumrtová, má napilno i v letošním podzimu. Někdejší mistryně Evropy, medailistka z dalších evropských šampionátů a účastnice řady mistrovství světa a olympiád z roku 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, bojuje v mezinárodní lize ISL v Budapešti.

Soutěže se účastní přední světoví plavci a plavkyně včetně uznávaných hvězd tohoto sportu.

Chomutovská plavkyně si starty v Maďarsku pochvaluje. „Jsem ráda, že jsem  v jednom z nejdůležitějších závodů doplavala třetí. To je prima. Začátek závodu byl podařený, chtělo by přidat ve druhé padesátce, ale čas je fajn. Plavu v setinách pořád stejně, což je skvělé," uvedla Kubová v tiskové zprávě.

Obsadila třetí místo na trati 100 metrů znak. Nastupuje do závodů za tým Toki Frog Kings. Na znakařské stovce zaplavala čas 57,42 sekundy. Předstihly jí pouze Nizozemka Kira Toussaintová a Američanka Amy Bilquistová. Obstála ještě ve dvou štafetách a ze tří startů získala pro tým jedenáct bodů.

Obrovská konkurence

V Budapešti se sešla obrovská konkurence. „Snad se nám podaří dostat se do finále, to by bylo bezva. Po čtyřech dnech volna nás čeká další závod. Pořád ještě hodně těžce trénujeme, ladíme prý na semifinále, tak snad začneme více odpočívat," poznamenala chomutovská plavkyně.

Tokio Frog Kings jsou v průběžném pořadí International Swimming League po pěti utkáních v euro-asijské skupině na  pátém místě.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře