Reprezentantka Kubová si pochvaluje světové závody

Simona Kubová. Foto: DeníkČesko.czSimona Kubová. Foto: DeníkČesko.cz

Chomutovská plavkyně a česká reprezentantka Simona Kubová, rozená Baumrtová, startuje na mezinárodních závodech v Budapešti. Je členkou týmu z Tokia.

Reklama

Česká reprezentantka v plavání Simona Kubová, rozená Baumrtová, má napilno i v letošním podzimu. Někdejší mistryně Evropy, medailistka z dalších evropských šampionátů a účastnice řady mistrovství světa a olympiád z roku 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, bojuje v mezinárodní lize ISL v Budapešti.

Soutěže se účastní přední světoví plavci a plavkyně včetně uznávaných hvězd tohoto sportu.

Chomutovská plavkyně si starty v Maďarsku pochvaluje. „Jsem ráda, že jsem  v jednom z nejdůležitějších závodů doplavala třetí. To je prima. Začátek závodu byl podařený, chtělo by přidat ve druhé padesátce, ale čas je fajn. Plavu v setinách pořád stejně, což je skvělé," uvedla Kubová v tiskové zprávě.

Obsadila třetí místo na trati 100 metrů znak. Nastupuje do závodů za tým Toki Frog Kings. Na znakařské stovce zaplavala čas 57,42 sekundy. Předstihly jí pouze Nizozemka Kira Toussaintová a Američanka Amy Bilquistová. Obstála ještě ve dvou štafetách a ze tří startů získala pro tým jedenáct bodů.

Obrovská konkurence

V Budapešti se sešla obrovská konkurence. „Snad se nám podaří dostat se do finále, to by bylo bezva. Po čtyřech dnech volna nás čeká další závod. Pořád ještě hodně těžce trénujeme, ladíme prý na semifinále, tak snad začneme více odpočívat," poznamenala chomutovská plavkyně.

Tokio Frog Kings jsou v průběžném pořadí International Swimming League po pěti utkáních v euro-asijské skupině na  pátém místě.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře