Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář

Trenér Pavel Farář. Foto DeníkČesko.czTrenér Pavel Farář. Foto DeníkČesko.cz

Česká reprezentace házenkářů se probojovala na mistrovství světa. I na toto téma se vyjádřil zkušený trenér Pavel Farář, který sleduje házenkářské dění v cizině i v domácí extralize.

Reklama

Extraliga házenkářů má za sebou několik kol, ale také ji poznamenaly složité podmínky, jaké momentálně panují ve vrcholovém sportu. Dění na házenkářských palubovkách doma i v cizině sleduje také trenér Pavel Farář, který jako kouč působil v pražské Dukle, slovenských Topolčanech a ještě před pár měsíci v Lovosicích.

X Co říkáte na los pro českou mužskou reprezentaci na nejbližší mistrovství světa?

Český národní tým bude mít za soupeře Švédsko, Egypt a vítěze kvalifikace. Před každým šampionátem, ať evropským nebo světovým, je těžké tipovat. Pokud jde ambice naší reprezentace, už několikrát dokázala, že může hrát s každým. Musí mít ale všechny hráče zdravé a v top formě. Nemáme tak široký okruh házenkářů na světové úrovni jako některé jiné země.

X Přesto stojí za zmínku ale fakt, že tři čeští trenéři působí v roli hlavních koučů v uznávané německé bundeslize.

To je velmi dobrá vizitka české házenkářské školy. Filip Jícha se už osvědčil v Kielu, Alois Mráz vede Coburg a Daniel Kubeš celek Nordhornu. Jsou to skvělí bývalí reprezentanti a už jejich jména vypovídají, že mají odehráno spoustu zápasů a taky už velké trenérské zkušenosti. Klobouk dolů před nimi.

X Když zůstaneme u české extraligy, překvapil vás během léta velký pohyb na trenérských postech i v hráčských kádrech?

Rošády se týkaly i mých trenérských vrstevníků, s nimiž jsem se potkával na hřišti. Důvodů změn bylo patrně vícero. Někde asi manažeři hledali impulsy pro své týmy. Ale to je spíše otázka pro vedení zainteresovaných klubů, proč se tak rozhodovaly. Trenér Michal Tonar odešel z Plzně do Zubří, v Plzni je nově hlavním trenérem Petr Štochl, v Karviné Michal Brůna, ve Frýdku-Místku Daniel Valo.

X Jak vnímáte skutečnost, že Plzeň nebude hrát evropské poháry, byť v loňské předčasně ukončené sezoně obsadila první místo v extralize?

Je to jejich krok. Vzhledem k tomu, že řešili odchody hráčů a nevěděli, jaká situace nastane, se i z finančního hlediska asi báli, že to může mít důsledky. Byly tam zřejmě i obavy z případné absence hráčů kvůli karanténě apod. Hráčů mi je líto, protože evropské poháry jsou vždycky tahákem. Ale jak znám sportovního ředitele klubu Jana Štochla, velmi poctivě zvažovali, proč do toho nešli.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska
Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá
Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby

Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic
Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry
Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy


Komentáře