Rád vzpomínám na zkušenost z Liberce, říká nový kouč Táborska Radim Nečas

Tábor, Sezimovo Ústí - Velmi známé fotbalové jméno se od počátku ledna objevuje ve druhé lize. Hlavním koučem ambiciózního týmu FC Táborsko, který hraje svoje zápasy v Sezimově Ústí, se stal někdejší dlouholetý ligový hráč Radim Nečas. Není nováčkem ani na trenérském poli, jelikož si v roli asistenta vyzkoušel i angažmá v české lize a působil také ve slovenské lize a dokonce i v Černé Hoře.

Reklama

Během své bohaté hráčské a také už se rozvíjející trenérské kariéry jste strávil řadu let v Podještědí. Jak na to vzpomínáte?

Jen v tom nejlepším. V Jablonci jsem byl jako hráč u triumfu klubu v Českém poháru a startu v evropských pohárech. Ze spoluhráčů si namátkou vzpomenu na Jaromíra Navrátila, Pavla Medynského, Radovana Hromádka, Romana Skuhravého, Pavla Jirouska, Honzu Sopka, Pavla Pěničku a byli tam i mnozí další, které bych mohl jmenovat (úsměv).

A vaše trenérské působení v Liberci?

Byla to dokonce dvě období. Nejprve v letech 2007-2009 jsem dělal asistenta zkušenému Ladislavu Škorpilovi, když u týmu pracoval jako asistent také Luboš Kozel, dnešní trenér pražské Dukly. Rád si to znovu vybavuji, protože to jsou pro mě vzpomínky na první větší trenérské kroky.

A druhá liberecká etapa?

Trvala asi jen čtyři měsíce na podzim roku 2012. Když Slovan Liberec vyhrál mistrovský titul, snažili jsme se postoupit do Ligy mistrů. Hlavním koučem byl Jarda Šilhavý a pomáhal jsem mu v době, kdy jsme bojovali se soupeřem z Kazachstánu, potom rumunskou Kluží a ukrajinským Dněpropetrovskem. Poté, co jsme skončili v evropských pohárech, se trenérský kádr zužoval.

Málokdo asi ví o vašich angažmá na Slovensku a v Černé Hoře. Můžete je trošku přiblížit?

Za Slovan Bratislava jsem hrál skoro na konci aktivní kariéry předtím, než jsem se vracel do českého fotbalu. Taky jsem trénoval FK Senica ve slovenské první lize. Už tehdy tam byla řada českých hráčů, například Jiří Homola. V Senici ale působí Češi už vlastně každou sezónu, neboť je to blízko na Moravu, pětadvacet kilometrů do Hodonína. A trénoval jsem i půl roku v černohorské lize, když se v klubu angažoval český investor. Byla to zkušenost s balkánským fotbalem.

A co vaše trenérská epizoda v České Lípě?

Hráli jsme třetí ligu, ale klub z nějakých důvodů přestal fungovat, nepodpořilo ho město.

V lednu 2015 jste z postu hlavního trenéra převzal celek FC Táborsko po Petru Frňkovi, který zamířil do prvoligového Baníku Ostrava. Sledoval jste Táborsko už v závěru podzimu?

Škoda, že mužstvu nevyšla poslední tři kola. Prohráli s Olomoucí i se Žižkovem. Tím malinko znehodnotili předešlou půlku sezóny. Ale pořád je Táborsko na dostřel ke druhému místu v tabulce.

Vaše první dojmy z nového působiště?

Jsem v klubu od 5. ledna. Zatím všechno běží, jak má. Pokud se kádr udrží pohromadě, věřím v dobré výsledky.

Jistě si všímáte i první ligy. Co říkáte na vývoj v tabulce?

Favority jsou Plzeň, Sparta a k nim řadím i Jablonec. Silná bude asi i Mladá Boleslav, ale myslím, že o titul si to rozdají první tři týmy. Nikdo další se k nim nejspíš nepřipojí.

Radim Nečas (ročník narození 1969)

Hráčská kariéra: začínal ve Frýdku-Místku, 1987-1992 Baník Ostrava, 1992-1994 Slavia Praha, 1994-1996 Union Cheb, 1996-1997 Škoda Xanthi v Řecku, 1997-2000 FK Jablonec, 2000-2001 Slavia Praha, 2001-2003 Slovan Bratislava, 2003-2004 AFK Chrudim.

V československé a české lize odehrál celkem 340 zápasů, vstřelil 79 gólů. Navíc za reprezentaci ČR nastoupil ve čtyřech zápasech.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Jihočeský kraj

Horův odchod z Budějovic jsme museli respektovat, říká manažer jihočeského klubu Martin Vozábal Horův odchod z Budějovic jsme museli respektovat, říká manažer jihočeského klubu Martin Vozábal

Komentáře