První hokejová liga: problémy v přípravě, týmy s posilami

Zimní stadion v Ústí nad Labem. Foto Archiv DenikCesko.czZimní stadion v Ústí nad Labem. Foto Archiv DenikCesko.cz

Ve složitých podmínkách probíhá příprava prvoligových hokejových klubů. Některé celky měly tréninkový výpadek kvůli karanténě. V nadcházející sezoně by ale v této soutěži měli působit i někteří zkušení hráči z extraligy.

Reklama

Problémy s karanténními opatřeními provázejí i přípravu hokejových celků první ligy. A to není zrovna optimální situace směrem k nadcházející sezoně. Prvoligové kluby se s nepříjemnými okolnostmi snaží vyrovnat podle svých možností.

Jak by mohla příští sezona vypadat a kdo by mohl pomýšlet na přímý postup do extraligy? Nad tím se vedou v hokejovém prostředí polemiky, protože nikdo nemá tušení, co všechno může nastat.

Nevidím v osmnáctce účastníků jasného favorita. Myslím, že tam nebude žádný jasný lídr. Aspirantů na prvenství se asi sejde víc. Vnímám, že některé kluby se netají ambicemi a chtějí hrát nahoře,“ uvažuje jeden z trenérů Litoměřic Daniel Tvrzník. Druhou nejvyšší soutěž velmi dobře zná, protože v ní jako trenér působí už řadu let.

První liga hledá nejvhodnější hrací model, podle něhož by se mělo hrát, aby došlo pokud možno k co nejmenšímu narušení soutěže. „Všichni, co se v prvoligovém hokeji pohybujeme, chceme udělat to nejlepší. Je opravdu těžké najít nejvhodnější řešení. Situace má vývoj a pro všechny je obtížné se podmínkám přizpůsobit takříkajíc za pochodu,“ uvědomuje si Tvrzník.

Bednář už hrál za Slavii

V několika prvoligových klubech nově působí hokejisté, kteří mají za sebou bohaté kariéry v extralize, nebo i v zahraničí. „Třeba zkušený útočník Jaroslav Bednář posílil pražskou Slavii. Odehrál za ni už přípravný zápas a hned přesvědčil, že takový hráč bude pro první ligu velkým plusem. U nás v Litoměřicích je rxvítkovický obránce Jan Výtisk, co získal extraligový titul s Libercem. Mladí kluci vedle něj se mohou ičit, je to pro ně skvělá škola,“ pokyvuje hlavou Tvrzník.

Totéž co o Bednářovi platí o Michalu Trávníčkovi z Ústí nad Labem nebo Martinu Adamskému v Havířově. I tihle borci slavili extraligové tituly se svými bývalými kluby, tedy Trávníček s Litvínovem a Adamský dokonce dvakrát s Třincem,“ vyjmenovává litoměřický trenér hokejové osobnosti.

Reprezentační trenér v Litoměřicích

V Litoměřicích funguje svazový projekt, který má připravovat mladé hráče pro juniorskou reprezentaci do dvaceti let. Momentálně se s týmem připravují i hokejisté, kteří by za normálních okolností pokračovali nebo by zahájili angažmá v Kanadě či USA, kde hrají tamní soutěže. Jenže zůstávají zatím v Česku.

Nevíme, jak to s nimi bude. Někteří jsou zapojeni u nás nebo v mateřských klubech. Více se ukáže až v průběhu sezony,“ podotkl Tvrzník. Na tréninky Litoměřic dohlížel i hlavní kouč reprezentační dvacítky Karel Mlejnek, protože Tvrzník nemohl být na ledě společně s trenérem Davidem Brukem. „Karel Mlejnek nám pomáhá. Já mám problémy s kolenem, prasklý meniskus, a nemohu chodit na ledovou plochu,“ vysvětlil Tvrzník.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře