První hokejová liga: problémy v přípravě, týmy s posilami

Zimní stadion v Ústí nad Labem. Foto Archiv DenikCesko.czZimní stadion v Ústí nad Labem. Foto Archiv DenikCesko.cz

Ve složitých podmínkách probíhá příprava prvoligových hokejových klubů. Některé celky měly tréninkový výpadek kvůli karanténě. V nadcházející sezoně by ale v této soutěži měli působit i někteří zkušení hráči z extraligy.

Reklama

Problémy s karanténními opatřeními provázejí i přípravu hokejových celků první ligy. A to není zrovna optimální situace směrem k nadcházející sezoně. Prvoligové kluby se s nepříjemnými okolnostmi snaží vyrovnat podle svých možností.

Jak by mohla příští sezona vypadat a kdo by mohl pomýšlet na přímý postup do extraligy? Nad tím se vedou v hokejovém prostředí polemiky, protože nikdo nemá tušení, co všechno může nastat.

Nevidím v osmnáctce účastníků jasného favorita. Myslím, že tam nebude žádný jasný lídr. Aspirantů na prvenství se asi sejde víc. Vnímám, že některé kluby se netají ambicemi a chtějí hrát nahoře,“ uvažuje jeden z trenérů Litoměřic Daniel Tvrzník. Druhou nejvyšší soutěž velmi dobře zná, protože v ní jako trenér působí už řadu let.

První liga hledá nejvhodnější hrací model, podle něhož by se mělo hrát, aby došlo pokud možno k co nejmenšímu narušení soutěže. „Všichni, co se v prvoligovém hokeji pohybujeme, chceme udělat to nejlepší. Je opravdu těžké najít nejvhodnější řešení. Situace má vývoj a pro všechny je obtížné se podmínkám přizpůsobit takříkajíc za pochodu,“ uvědomuje si Tvrzník.

Bednář už hrál za Slavii

V několika prvoligových klubech nově působí hokejisté, kteří mají za sebou bohaté kariéry v extralize, nebo i v zahraničí. „Třeba zkušený útočník Jaroslav Bednář posílil pražskou Slavii. Odehrál za ni už přípravný zápas a hned přesvědčil, že takový hráč bude pro první ligu velkým plusem. U nás v Litoměřicích je rxvítkovický obránce Jan Výtisk, co získal extraligový titul s Libercem. Mladí kluci vedle něj se mohou ičit, je to pro ně skvělá škola,“ pokyvuje hlavou Tvrzník.

Totéž co o Bednářovi platí o Michalu Trávníčkovi z Ústí nad Labem nebo Martinu Adamskému v Havířově. I tihle borci slavili extraligové tituly se svými bývalými kluby, tedy Trávníček s Litvínovem a Adamský dokonce dvakrát s Třincem,“ vyjmenovává litoměřický trenér hokejové osobnosti.

Reprezentační trenér v Litoměřicích

V Litoměřicích funguje svazový projekt, který má připravovat mladé hráče pro juniorskou reprezentaci do dvaceti let. Momentálně se s týmem připravují i hokejisté, kteří by za normálních okolností pokračovali nebo by zahájili angažmá v Kanadě či USA, kde hrají tamní soutěže. Jenže zůstávají zatím v Česku.

Nevíme, jak to s nimi bude. Někteří jsou zapojeni u nás nebo v mateřských klubech. Více se ukáže až v průběhu sezony,“ podotkl Tvrzník. Na tréninky Litoměřic dohlížel i hlavní kouč reprezentační dvacítky Karel Mlejnek, protože Tvrzník nemohl být na ledě společně s trenérem Davidem Brukem. „Karel Mlejnek nám pomáhá. Já mám problémy s kolenem, prasklý meniskus, a nemohu chodit na ledovou plochu,“ vysvětlil Tvrzník.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře