První body Pardubic? Především srdce, bojovnost, nasazení, ocenil trenér Novotný

Trenér Jaroslav Novotný. Foto Archiv DenikCesko.czTrenér Jaroslav Novotný. Foto Archiv DenikCesko.cz

První fotbalová liga zažila historický okamžik. Celek FK Pardubice získal první tři body v soutěži po vítězství nad Teplicemi (2:1). Fotbalový klub z Pardubic startuje mezi elitou po jednapadesáti letech.

Reklama

Historická událost se odehrála v prvoligovém fotbalovém zápase Pardubic s Teplicemi (2:1). Východočeský nováček se dočkal nejen prvních bodů v sezoně, ale i vítězství v nejvyšší soutčži po jednapadesáti letech. Naposledy totiž klub z Pardubic startoval mezi elitou v tehdejší československé lize v roce 1969.

Spokojeni proto mohli být pardubičtí trenéři Jaroslav Novotný a Jiří Krejčí, kteří vedou tým společně. Po souboji s Teplicemi, jenž se uskutečnil na stadionu Bohemians Praha 1905 ve vršovickém Ďolíčku, se k úsilí mužstva vyjádřil pro média Jaroslav Novotný na tiskové konferenci.

x Jaký je pro vás hlavní poznatek z dosavadního účinkování Pardubic v první lize?

Navázali jsme na to, co nás přivedlo do první ligy. Naši devizou jsou obrovské srdce, bojovnost, nasazení. A z fotbalových atributů je to kvalitní středová řada. Výkony některých hráčů byly nadstandardní. V tom tkví náš úspěch proti Teplicím.
x Co tedy konkrétně říkáte na vítězný finiš Pardubic?

Byl to povedený závěr. Za nerozhodného stavu jsme se tlačili do gólových hlaviček. Podařilo se nám přenést hru na druhou stranu. Ve volném prostoru Surzyn zasprintoval a prostřelil gólmana Teplic. Zápas jsme pak zkušeným způsobem dohráli, doslova jsme si závěr pohlídali.

x Jak byste hodnotil začátek v „domácím“ prostředí v Praze?

Začali jsme dobře. Předvedli jsme několik ofenzivních akcí, bylo tam i zakončení. Pak se průběh vyrovnal. Všimli jsme si však i okamžiků, kdy hráči míč po získání hned zase ztráceli. To nás překvapilo, nebyli jsme na podobné pasáže od kluků ve druhé lize zvyklí.

x V prvním kole jste prohráli v Jablonci 0:1. Proti Teplicím se Pardubice dočkaly premiérového gólu.

A byla to od Tischlera krásná branka. Počkal si na správnou chvíli a takříkajíc zavěsil míč do sítě. Chtěli jsme být nebojácní i ve druhé půli a nejenom bránit průběžný stav. Trošku nás zaskočilo teplické vyrovnání, když si Toml nešťastně srazil míč do vlastní branky.

x Věřili jste dál v tříbodový zisk?

Důležité bylo, že jsme se nevzdali a zase se zvedli. To ukazuje na charakter a velikost mužstva.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře