Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře

Liberec - Liberečtí Bílí Tygři vyšli naprázdno nejen na ledě favorizované Komety Brno, ale následně i doma s pražskou Slavií. Přitom v době, kdy se základní část hokejové ligy přibližuje ke svému finiši, má každý získaný bod velkou hodnotu. O to víc neúspěšné týmy mrzí, když jim místo potřebného nárůstu formy přibývají porážky.

Reklama

Přitom zápas pojal pořádající klub jako ideální příležitost k tomu, aby na něj v odpoledním čase přilákal co nejvíce diváků. Dorazilo sice na šest tisíc hokejových příznivců, jenže ti netajili rozpaky nad výkonem libereckých hokejistů. Porážka 1:3 od posledního mužstva tabulky se nečekala.

Zvláštní motivaci měl útočník Petr Jelínek. Právě před probíhající sezónou přišel do Liberce z pražské Slavie, v níž strávil předešlou část hokejové kariéry. „Proti Slavii se mi hraje dobře, protože jsem v tamním dresu dlouho působil a od letoška jsou pro mě vzájemné zápasy přitažlivé. Přece jen se mě vždycky zmocní rivalita. Chtěli jsme vyhrát, o to víc prohra mrzí,“ svěřoval se Jelínek.

Důvodů, proč liberečtí Bílí Tygři nejsou v poslední době pro soupeře příliš nebezpeční, je celá řada. „Vytváříme si šance, ale když je neproměníme, nemůžeme bodovat. Kamenem úrazu jsou přesilovky. Asi si je moc komplikujeme. Na led jdeme s tím, že si rázně řekneme, jak uděláme maximum. A góly ve větším počtu nepřicházejí. V Brně žádný, proti Slavii jeden,“ rmoutil se Jelínek.

Jedině efektivita může zase pozvednout libereckou aktivitu k bodovým příspěvkům. „Jak si pořád opakujeme, musíme začít dávat branky z přesilovek. Ale nelze spoléhat jen na to, že využijeme početní výhodu. Chce to skórovat i při hře pěti proti pěti,“ nehledá složitá východiska zkušený útočník, jenž si všímá i vývoje v tabulce. Metou pro řadu týmů se stává elitní desítka. A také Bílí Tygři usilují o předkolo play-off.

„Pořadí od sedmého do třináctého místa je bodově srovnatelné a vyrovnané s minimálními odstupy. Existuje pro to jasný příměr, že tabulka je hodně našlapaná, což sedí,“ ozřejmuje Jelínek současné postavení Liberce.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Liberecký kraj

V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně
Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola
Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci

Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul
Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec
Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý


Komentáře