Přestup Jaromíra do Štrasburku? Ani mě to nepřekvapilo, říká Petr Bohačík o svém bratrovi

Basketbalista Petr Bohačík. Foto: DeníkČesko.czBasketbalista Petr Bohačík. Foto: DeníkČesko.cz

Dlouhá léta působili v české basketbalové lize bratři Jaromír a Petr Bohačíkové. V létě ale odešel Jaromír do Francie, zatímco Petr zůstal v Ostravě a patří dál k pilířům tamního týmu.

Reklama

Až do letošního léta působili v české basketbalové lize velmi úspěšně bratři Jaromír a Petr Bohačíkové. V srpnu se jejich sportovní cesty rozešly v tom smyslu, že opora reprezentace a lídr mistrovského Nymburka Jaromír Bohačík odešel z české ligy na angažmá do francouzského Štrasburku. Jeho bratr Petr Bohačík nebyl tímto krokem překvapen, což potvrdil i pro DeníkČesko.cz.

„Po loňském mistrovství světa se dalo čekat, že nejlepší čeští hráči dostanou nabídku z ciziny. Za to, co kluci na světovém šampionátu v Číně šestým místem předvedli, zaslouží absolutorium. A reprezentanti z Nymburka včetně bráchy Jaromíra pak na to navázali i v klubu. Byla to pro všechny vynikající sezona, takže posun v jejich kariéře je zákonitý,“ tvrdil uznale Petr Bohačík.

Podle něj je známé město ve Francii pro Jaromíra Bohačíka výbornou destinací. „Myslím, že Štrasburk bude Jaromírovi vyhovovat. Je odtamtud relativně slušná dojezdová vzdálenost přes Německo do Česka. Z pohledu lokality je to fajn, ale bratr tam šel  především za basketbalem. A možná paradoxně jsme teď více ve spojení. Sám jsem zvědavý, jak to tam chodí. Má spoustu postřehů, které mi může říci a jsme vlastně v častějším kontaktu, než když hrál za Nymburk a já byl v Ostravě,“ rozpovídal se Petr Bohačík.

Souboje už nebyly vyhrocené

V této sezoně tak už patrně nedojde na bratrské souboje v rámci české ligy. Oba Bohačíkové se ale za poslední sezony potkávali v roli soupeřů velmi často, takže už to prý nebrali prestižně. „Vždycky jsme se na zápasy Nymburka s Ostravou těšili, ale nebylo to vyhrocené,“ usmál se Petr Bohačík nad faktem, že  každý z bratrů působí v jiné zemi a tudíž i v jiné ligové soutěži.

V minulých sezonach přitom byly na soupiskách v české lize tři bratrské dvojice – Bohačíkové, Pumprlové a Peterkové. Letos je všechno jinak, což Petr Bohačík bere reálně. „Kluci šli za lepším. Tedy můj bratr do Francie, Martin Peterka z Nymburka do Německa a Pavel Pumprla z Nymburka do Slavie Praha, kde by měl zastávat i manažerský post,“ pravil ostravský kapitán.

Petr Bohačík absolvuje v české lize svou sedmnáctou sezonu. Kromě NH Ostrava, kde strávil jedenáct let a je stále pilířem týmu, okusil i působení v Pardubicích a krátce také v klubu BK Olomoucko.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska
Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá
Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby

Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic
Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry
Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy


Komentáře