Přesilovky jsou rozhodující, uvažuje olomoucký trenér Petr Fiala

Olomouc - Hokejisté HC Olomouc se v tabulce extraligy drží na příčkách, které by po skončení základní části znamenaly účast v předkole play-off. Protože pro nováčka soutěže by to byl nesporný úspěch. A tak chtějí Hanáci uhájit současnou situaci.

Reklama

„Toužili jsme po úspěchu i v Litvínově, který je v tabulce nahoře a hraje dobře. Jenže začátek nám nevyšel. Z první akce soupeře jsme inkasovali a z prvního oslabení jsme dostali druhý gól,“ litoval olomoucký trenér Petr Fiala.

Jeho svěřenci se sice za nepříznivého stavu 0:4 takříkajíc vrátili znovu do utkání. „Ale to už bylo asi pozdě. Snížili jsme na 2:4, ale nestačilo to. Rozhodující byl asi třetí inkasovaný gól,“ mínil kouč. V čem byly rozdílové faktory ve srovnání se soupeřem? „Určující jsou přesilové hry. Nehráli jsme je dobře. Domácí si při nich naopak vytvářeli šance. A taky nám nevyšel úplný finiš třetí třetiny. Chtěli jsme odvolat brankáře v přesilovce, ale ani jsme se k tomu nedostali, protože jsme se s pukem neprobojovali do útočného pásma. A to jsou momenty, které mohou ovlivnit snahu o vyrovnání,“ tvrdil Fiala.

Olomoucký útočník Richard Diviš rovněž kroutil hlavou nad nepovedeným začátkem. „Začalo to nešťastně. Rychle jsme prohrávali, když nám Litvínov ukázal, že je silný v ofenzivě a v pohodě. Přitom jsme si mysleli, že pokud udržíme dlouho čisté konto, zkusíme zaútočit a domácí by pak mohli být zranitelní vzadu,“ rozebíral Diviš souboj na cizím ledě.

„Někdy se stane, že ani dva inkasované góly tým nepoloží, protože je čas na obrat. My jsme se zvedli až za stavu 0:4. Takže porážka je nepříjemná i z toho důvodu, že jsme doplatili na malou četnost střelby,“ analyzoval olomoucký hokejista.

Hanáky trápí střelecká koncovka. Už hodně dlouho nevstřelili v jednom zápase více než dvě branky. „Musíme věřit, že nám to tam začne padat. Nemůžeme čekat hezké góly. Klidně budeme spokojeni, když dáme i nějaké ošklivější, pokud přinesou body,“ dodal Diviš.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Olomoucký kraj

Šumperk chce zůstat v desítce. První liga městu sluší, tvrdí Radek Kučera Šumperk chce zůstat v desítce. První liga městu sluší, tvrdí Radek Kučera
Lubomír Krejčíř chce házenkáře z Litovle usadit v extralize Lubomír Krejčíř chce házenkáře z Litovle usadit v extralize
Znovu nás láká medaile, tvrdí kouč basketbalového Prostějova Zbyněk Choleva Znovu nás láká medaile, tvrdí kouč basketbalového Prostějova Zbyněk Choleva

Tým extraligového nováčka Olomouc posílí Tomáš Rachůnek Tým extraligového nováčka Olomouc posílí Tomáš Rachůnek

Komentáře