Posily z první ligy chtějí pomoci favoritovi k postupu

Fotbalový stadion, ilustrační foto.  Foto: DeníkČesko.czFotbalový stadion, ilustrační foto. Foto: DeníkČesko.cz

Dva fotbalisté, kteří mají nedávné prvoligové zkušenosti, posílili FC Hradec Králové. Útočník Pavel Dvořák přišel z 1.FC Slovácko a záložník Petr Kodeš z Teplic.

Reklama

Zúročit prvoligové zkušenosti a zabojovat v dresu druholigového lídra znovu o nejvyšší soutěž. Taková je motivace fotbalistů Pavla Dvořáka a Petra Kodeše, podzimních posil FC Hradec Králové. Východočeši jsou favoritem na první příčku.

O tom, že by měli být přínosem pro východočeský klub, naznačilo i jejich vystoupení v pohárovém duelu s prvoligovou Příbramí, když se oba svými góly postarali o postup přes nepříjemného soupeře do osmifinále MOL Cupu (2:1 po prodloužení).

Uspěli v poháru

Pavel Dvořák, který pochází z Vysokého Mýta, se vrátil do Hradce Králové v srpnu po angažmá ve třech tehdy prvoligových klubech. Z ještě prvoligového Hradce Králové poprvé odešel do Vysočiny Jihlava, odtud do Sigmy Olomouc a naposledy byl členem kádru 1.FC Slovácko z Uherského Hradiště.

„Pohárovým úspěchem nad Příbrami jsme si snad dokázali, že mezi špičkou druhé ligy a celky z nejspodnějších pater tabulky první ligy není zase tak velký rozdíl. Jsem rád za vítězný gól, který nás posunul do další fáze pohárové soutěže,“ uvedl Dvořák v těchto intencích na klubovém webu.

Královéhradečtí fotbalisté vedou druholigovou tabulku bez porážky. „Je to dobrá pozice. Ale osobně mě může mrzet, že jsem v některých předchozích zápasech neproměnil gólové šance, abych ještě více pomohl týmu,“ zůstal Dvořák při zemi.

Ještě v září hrál na Slavii

Zatímco zkušený útočník Pavel Dvořák nastupuje za Východočechy od začátku sezony, záložník Petr Kodeš přišel z Teplic na hostování teprve v první polovině října. Plynule se tak přesunul z nejvyšší soutěže do druhé ligy.

Důrazný záložník nastoupil ještě v září za Teplice na půdě pražské Slavie, takže měl až do konce svého angažmá v teplickém celku možnost potkávat se v roli soupeře s předními českými kluby.

„První liga je hodně taktická, kdežto o stupínek níž převládá soubojovost a prostě bojovnost. Nejsem žádný střelec, proto beru jako výborný debut, že se mi hned při prvním startu za Hradec Králové podařilo skórovat. A navíc proti prvoligové Příbrami, proti níž jsme i letos na podzim hráli s Teplicemi,“ líčil Kodeš.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček
Česká televize omezí program a bude propouštět. Zvýšení poplatku se nedočká Česká televize omezí program a bude propouštět. Zvýšení poplatku se nedočká
Kritika Fialovy vlády roste i mimo opozici. Vládnutí naráží na pravicovou ideologii Kritika Fialovy vlády roste i mimo opozici. Vládnutí naráží na pravicovou ideologii

VZP chce masivně investovat do prevence. Do rozpočtu zasáhnou i ukrajinští uprchlíci VZP chce masivně investovat do prevence. Do rozpočtu zasáhnou i ukrajinští uprchlíci
Československo před 30 lety: Masarykovu republiku jsem nepohřbil, řekl Václav Havel v roce 1992 Československo před 30 lety: Masarykovu republiku jsem nepohřbil, řekl Václav Havel v roce 1992
Český rozhlas na rozcestí. Nové stanice už nevzniknou, naopak možná bude integrace Český rozhlas na rozcestí. Nové stanice už nevzniknou, naopak možná bude integrace


Komentáře