Posily z první ligy chtějí pomoci favoritovi k postupu

Fotbalový stadion, ilustrační foto.  Foto: DeníkČesko.czFotbalový stadion, ilustrační foto. Foto: DeníkČesko.cz

Dva fotbalisté, kteří mají nedávné prvoligové zkušenosti, posílili FC Hradec Králové. Útočník Pavel Dvořák přišel z 1.FC Slovácko a záložník Petr Kodeš z Teplic.

Reklama

Zúročit prvoligové zkušenosti a zabojovat v dresu druholigového lídra znovu o nejvyšší soutěž. Taková je motivace fotbalistů Pavla Dvořáka a Petra Kodeše, podzimních posil FC Hradec Králové. Východočeši jsou favoritem na první příčku.

O tom, že by měli být přínosem pro východočeský klub, naznačilo i jejich vystoupení v pohárovém duelu s prvoligovou Příbramí, když se oba svými góly postarali o postup přes nepříjemného soupeře do osmifinále MOL Cupu (2:1 po prodloužení).

Uspěli v poháru

Pavel Dvořák, který pochází z Vysokého Mýta, se vrátil do Hradce Králové v srpnu po angažmá ve třech tehdy prvoligových klubech. Z ještě prvoligového Hradce Králové poprvé odešel do Vysočiny Jihlava, odtud do Sigmy Olomouc a naposledy byl členem kádru 1.FC Slovácko z Uherského Hradiště.

„Pohárovým úspěchem nad Příbrami jsme si snad dokázali, že mezi špičkou druhé ligy a celky z nejspodnějších pater tabulky první ligy není zase tak velký rozdíl. Jsem rád za vítězný gól, který nás posunul do další fáze pohárové soutěže,“ uvedl Dvořák v těchto intencích na klubovém webu.

Královéhradečtí fotbalisté vedou druholigovou tabulku bez porážky. „Je to dobrá pozice. Ale osobně mě může mrzet, že jsem v některých předchozích zápasech neproměnil gólové šance, abych ještě více pomohl týmu,“ zůstal Dvořák při zemi.

Ještě v září hrál na Slavii

Zatímco zkušený útočník Pavel Dvořák nastupuje za Východočechy od začátku sezony, záložník Petr Kodeš přišel z Teplic na hostování teprve v první polovině října. Plynule se tak přesunul z nejvyšší soutěže do druhé ligy.

Důrazný záložník nastoupil ještě v září za Teplice na půdě pražské Slavie, takže měl až do konce svého angažmá v teplickém celku možnost potkávat se v roli soupeře s předními českými kluby.

„První liga je hodně taktická, kdežto o stupínek níž převládá soubojovost a prostě bojovnost. Nejsem žádný střelec, proto beru jako výborný debut, že se mi hned při prvním startu za Hradec Králové podařilo skórovat. A navíc proti prvoligové Příbrami, proti níž jsme i letos na podzim hráli s Teplicemi,“ líčil Kodeš.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře