Pohyb a kombinaci jsme podpořili góly, glosuje trenér Čihák první místo

Trenér Ladislav Čihák. Foto: DeníkČesko.czTrenér Ladislav Čihák. Foto: DeníkČesko.cz

Hokejisté Škody Plzeň prokazovali v dosavadním průběhu extraligy dobrou formu. Po šesti odehraných zápasech se probojovali do čela neúplné tabulky.

Reklama

Hokejisté Škody Plzeň vedou neúplnou tabulku extraligy. Odehráli už šest zápasů s velmi dobrou bilancí, když získali patnáct bodů. Z toho plyne, že se jim v poslední době dařilo nejen na domácím ledě, ale i na stadionech soupeřů.

V Ostravě vyhráli Plzeňští nad Vítkovicemi v prodloužení 5:4 a krátce před nucenou přestávkou v soutěži dominovali v Brně nad Kometou 7:3. Západočeši prokázali, že jsou v dobré formě, což potvrdil i trenér Ladislav Čihák.

„Hodně nám pomohl velmi dobrý vstup do utkání. Vycházeli jsme z rychlého pohybu, herní kombinace a díky těmto aspektům jsme výkon podpořili i vstřelenými góly,“ uvedl kouč v těchto intencích při hodnocení pro média.Čihák považoval za klíčový pro vývoj zvýšení náskoku při vlastním oslabení.

„Předtím se domácí nadechli a vrátili se takříkajíc do hry. Ubránili jsme však jejich přesilovku a odskočili na rozdíl dvou gólů. Ve třetí třetině jsme se znovu soustředili na svoji hru, založenou na pohybu. Z celkového pohledu si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát,“ tvrdil trenér a zmíněný výsledek 7:3 jen potvrzoval jeho mínění při ohlédnutí za zápasem

Gulaš s Mertlem vládnou produktivitě

Velkou zásluhu na tom, že Plzeň figuruje na špici tabulky, mají útočníci Milan Gulaš a Tomáš Mertl. Svou střeleckou produktivitou táhnou kvalitní  tým a jsou na nejvyšších příčkách v kanadském bodování jednotlivců v celé soutěži. Milan Gulaš se rozstřílel od začátku října, přičemž Mertl se prosazuje hned od začátku sezony.

Kromě osvědčených tahounů ale plzeňský celek naplno využívá i vzrůstající výkonnosti mladých hráčů, jako jsou šestnáctiletý obránce David Jiříček, útočníci Petr Kodýtek, Jakub Pour, Filip Přikryl, Filip Suchý, Sebastián Malát.

„Někteří z nich i navzdory svému mládí jsou už pevnou součástí sestavy, ale všichni musí na sobě dál pracovat. Takhle to máme v Plzni nastavené,“ glosoval trenér Čihák.

Do kádru Plzně se dobře zapracovali i noví hráči z jiných klubů. Své zkušenosti využívají ve prospěch západočeského celku obránce Matěj Stříteský po příchodu z Karlových Varů, útočníci Pavel Musil z Olomouce, David Stach z Kladna. Z prvoligového Chomutova přišli brankář Dominik Pavlát a obránce Viktor Lang.

Naopak v plzeňském dresu už oproti loňské sezoně chybějí obránci Adam Jánošík (nově Švédsko), Bohumil Jank (Hradec Králové), Lukáš Pulpán (Karlovy Vary), útočníci Patrik Zdráhal (Litvínov), Vojtěch Němec (Znojmo).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře