Po Litoměřicích pokračuje hokejová dvacítka v přípravě na světový šampionát v Kanadě

Zimní stadion v Litoměřicích. Foto DeníkČesko.czZimní stadion v Litoměřicích. Foto DeníkČesko.cz

Reprezentační hokejový celek hráčů do dvaceti let má za sebou již dvě soustředění v Litoměřicích v rámci přípravy na mistrovství světa této věkové kategorie. Hráči se pohybovali jen v areálu hotelu a zimního stadionu.

Reklama

 

Nyní se budou mladí hokejoví reprezentanti připravovat ve stejném modelu ve Vyškově. Šampionát v Edmontonu se má uskutečnit na přelomu roku.

Trenér Karel Mlejnek se svými asistenty Davidem Brukem a Pavlem Trnkou pozvali do závěrečný kemp před juniorským mistrovstvím světa nezvykle vysoký počet 42 hráčů.  Z nich vzejde nominace 28 hráčů, kteří by 13. prosince měli odletět do Kanady.

U české dvacítky pracuje nový realizační tým. Karel Mlejnek byl v minulé sezoně asistentem trenéra Miloše Říhy staršího u reprezentačního áčka a vedl Sokolov v první lize. David Bruk vedl reprezentační devatenáctku a je i v současnosti hlavním koučem Litoměřic v první lize a Pavel Trnka byl loni asistentem trenéra extraligových Vítkovic. Je to tedy zkušená trojice, která bude mít na soustředění ve Vyškově k dispozici pět brankářů, 14 obránců a 23 útočníků.

Specifická sezona

„Aktuální sezona je hodně specifická, což ovlivňuje i nominaci na mistrovství světa. Mimo výkonnosti hráčů musíme brát ohled i na covid-19. I proto se kempu ve Vyškově zúčastní široký kádr. Navíc spousta hráčů odehrála kvůli koronavirové pandemii pouze několik utkání," uvedl Mlejnek v tiskové zprávě.

Zúžený kádr plánuje zveřejnit den před odletem do dějiště šampionátu.V aktuálním širším výběru jsou hráči ročníků 2001, 2002 a 2003.

Deset z nich - brankáři Lukáš Pařík a Nick Malík, obránci Martin Haš, Karel Klikorka, Šimon Kubíček a Radek Kučeřík a útočníci Jan Myšák, Jaromír Pytlík, Adam Raška a Michal Teplý - startovali na minulém juniorském MS v Ostravě a Třinci.

Čeští reprezentanti se v Edmontonu představí v základní skupině B a postupně se utkají se Švédskem, Ruskem, USA a Rakouskem. Do čtvrtfinále postoupí čtyři týmy. Před turnajem ještě sehrají přípravné zápasy proti Finsku a Německu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím

Každý má problémy a musíme se s nimi vypořádat, říká nový trenér ligových fotbalistů Teplic Každý má problémy a musíme se s nimi vypořádat, říká nový trenér ligových fotbalistů Teplic
Novým trenérem Teplic je Radim Kučera, který před třemi lety vedl v první lize Baník Ostrava Novým trenérem Teplic je Radim Kučera, který před třemi lety vedl v první lize Baník Ostrava
Fotbalový trenér Stanislav Hejkal končí v Teplicích Fotbalový trenér Stanislav Hejkal končí v Teplicích


Komentáře