Po Litoměřicích pokračuje hokejová dvacítka v přípravě na světový šampionát v Kanadě

Zimní stadion v Litoměřicích. Foto DeníkČesko.czZimní stadion v Litoměřicích. Foto DeníkČesko.cz

Reprezentační hokejový celek hráčů do dvaceti let má za sebou již dvě soustředění v Litoměřicích v rámci přípravy na mistrovství světa této věkové kategorie. Hráči se pohybovali jen v areálu hotelu a zimního stadionu.

Reklama

 

Nyní se budou mladí hokejoví reprezentanti připravovat ve stejném modelu ve Vyškově. Šampionát v Edmontonu se má uskutečnit na přelomu roku.

Trenér Karel Mlejnek se svými asistenty Davidem Brukem a Pavlem Trnkou pozvali do závěrečný kemp před juniorským mistrovstvím světa nezvykle vysoký počet 42 hráčů.  Z nich vzejde nominace 28 hráčů, kteří by 13. prosince měli odletět do Kanady.

U české dvacítky pracuje nový realizační tým. Karel Mlejnek byl v minulé sezoně asistentem trenéra Miloše Říhy staršího u reprezentačního áčka a vedl Sokolov v první lize. David Bruk vedl reprezentační devatenáctku a je i v současnosti hlavním koučem Litoměřic v první lize a Pavel Trnka byl loni asistentem trenéra extraligových Vítkovic. Je to tedy zkušená trojice, která bude mít na soustředění ve Vyškově k dispozici pět brankářů, 14 obránců a 23 útočníků.

Specifická sezona

„Aktuální sezona je hodně specifická, což ovlivňuje i nominaci na mistrovství světa. Mimo výkonnosti hráčů musíme brát ohled i na covid-19. I proto se kempu ve Vyškově zúčastní široký kádr. Navíc spousta hráčů odehrála kvůli koronavirové pandemii pouze několik utkání," uvedl Mlejnek v tiskové zprávě.

Zúžený kádr plánuje zveřejnit den před odletem do dějiště šampionátu.V aktuálním širším výběru jsou hráči ročníků 2001, 2002 a 2003.

Deset z nich - brankáři Lukáš Pařík a Nick Malík, obránci Martin Haš, Karel Klikorka, Šimon Kubíček a Radek Kučeřík a útočníci Jan Myšák, Jaromír Pytlík, Adam Raška a Michal Teplý - startovali na minulém juniorském MS v Ostravě a Třinci.

Čeští reprezentanti se v Edmontonu představí v základní skupině B a postupně se utkají se Švédskem, Ruskem, USA a Rakouskem. Do čtvrtfinále postoupí čtyři týmy. Před turnajem ještě sehrají přípravné zápasy proti Finsku a Německu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře