Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu

Fotbalový stadion v Plzni. Foto DeníkČesko.czFotbalový stadion v Plzni. Foto DeníkČesko.cz

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli zápas s dánským soupeřem v předkole Evropské ligy a postoupili do play off o přímou účast v základní skupině zmíněné pohárové soutěže.

Reklama

Fotbalisté Viktorie Plzeň po nešastném vyřazení od nizozemského Alkmaaru v předkole Ligy mistrů bojují o účast v základní skupině Evropské ligy. I to je pro ně velká motivace, kterou prokázali také v zápase s dánským celkem Sönderjyske. Po vítězství 3:0 pokračují v evropské cestě a čeká je duel na půdě izraelského klubu Beer Ševa.

Plzeňský trenér Adrián Gul‘a si postupu přes dánského soka cení i z toho důvodu, že zápasy na evropské scéně bývají nevyzpytatelné. „Hlavní cíl jsme splnili. Takže si vážíme nejen samotného výsledku, ale také faktu, že jsme vzadu udrželi čisté konto. To je v pohárových zápasech klíč k úspěchu,“ mínil kouč západočeského týmu na online tiskové konferenci pro média.

Podle něj byla důležitá pro vývoj utkání situace, kdy se hosté dostali do obrovské šance. „Trochu nás to zaskočilo, ale Jakub Brabec naštěstí dokázal kritický moment v zápase zvládnout. Přečkali jsme nepříjemný úsek hry a nakonec jsme vstřelili tři góly, z toho dva v rychlém sledu po sobě. Celkově tam byl z naší strany týmový výkon,“ rozebíral Gul‘a.

Góly obstaraly posily

Branky vstřelili Ondrášek, Ba Loua a Káčer. Tedy tři noví hráči, kteří přišli do Plzně před sezonou a v případě Ondráška dokonce v půlce září. Zatímco Ondrášek po příchodu z amerického Dallasu má na svém kontě i starty a gól za českou reprezentaci, Ba Loua působil ještě před třemi měsíci v Karviné a Káčer před půl rokem v Žilině.

Plzeňští se na protivníka dobře připravili po taktické stránce. „Říkali jsme si, jakým způsobem soupeř hraje, věděli jsme o jeho rozestavení na hřišti. Ale jen teoretická znalost nestačí. Stěžejní je, aby naši hráči přenesli pokyny a poznatky z přípravy přímo na hrací plochu,“ mínil trenér. „Přece jen to je evropský zápas a k němu patří i tlaky na postup a na výsledek. V tomto směru hráči prokázali zodpovědnost,“ dával Gul‘a najevo spokojenost s přístupem a plněním herních povinností.

Plzeňští vnímali, že je jim přisuzována role mírného favorita. „Hráči sami cítili, že díky zkušenostem z minulých let by mohli uspět. Jsem rád, že jsme jako tým ustáli všechny okolnosti, které jsou s podobnými očekáváními spojené. Teď máme před sebou play off, což je velký impuls,“ dodal Gul‘a.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře