Plzeňský TomᚠMertl vládne střelcům v extralize

TomᚠMertl. Foto: DeníkČesko.czTomᚠMertl. Foto: DeníkČesko.cz

Skvělou formu prokazuje hokejový útočník TomᚠMertl. Osmi góly v sedmi zápasech přispěl k aktuálnímu prvnímu místu Škody Plzeň v tabulce extraligy.

Reklama

Plzeňští hokejisté dosud odehráli v extralize sedm zápasů a figurují v čele průběžného pořadí v tabulce. Kanonýr TomᚠMertl k tomu přispěl osmi góly.

Soutěž je momentálně poznamenána tím, že jednotlivé celky mají nestejný počet absolvovaných duelů. A díky různým dohrávkám by se měly do tabulky postupně promítnout další bodové zisky extraligových účastníků.

Škoda Plzeň se opírá o špičkové hráče. Nejužitečnějším hokejistou extraligy bývá často označován Milan Gulaš. Údernou sílu mužstva tvoří v první útočné formaci společně ve dvojici právě s Tomášem Mertlem. A tak ani nepřekvapuje, že oba vládnou i aktuálním statistikám v kanadském bodování celé soutěže. Gulaš dal čtyři góly a připsal si šest asistencí, Mertl skóroval dokonce osmkrát, je nejlepším kanonýrem, a navíc přidal dvě asistence.

Skvělou formu prokazuje TomᚠMertl. Osm branek v sedmi zápasech, to už je     parádní střelecký kousek. Zkušený útočník se blýskl dvěma trefami na ledě Litvínova, kde Plzeň nastoupila po měsíční nucené přestávce v soutěži. Mertl tak plynule navázal na předchozí vydařená představení.

„Jsem rád, že se nám návrat do extraligového kolotoče takhle povedl. I když příprava nebyla optimální, přece jen jsme se dostali do zápasového tempa,“ svěřil se Mertl na klubovém webu.

Začínal na jihu Čech

Odchovanec Českých Budějovic debutoval v extralize jediným startem už v sezoně 2003/2004. Následně se stal pevnou součástí celku HC České Budějovice, hrál i za klub pod názvem Mountfield České Budějovice. Po přesunutí extraligové licence do Hradce Králové hájil barvy tamního týmu HK Mountfield Hradec Králové.

Mertl si ve dvou obdobích vyzkoušel i angažmá v Medveščaku Záhřeb, hrajícího tehdy Kontinentální hokejjvou ligu. V sezoně 2017/18 se stal Mertl už v dresu Škody Plzeň nejlepším extraligovým střelcem. Další rok strávil znovu v Kontinentální hokejové lize v čínském klubu Kunlun. Po návratu do Plzně navázal na spolupráci s Gulašem.

Plzeňští trenéři si na Mertlovi cení nejen efektivní koncovku, ale i celkový přínos pro tým. „To, že dává góly, je nejvíc sledovaný ukazatel, jenže TomᚠMertl je velmi platný i při mezihře, kombinaci a souhře,“ vypíchl přednosti kanonýra jeden z trenérů Jiří Hanzlík.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře