Plzeňská Viktoria získala z Teplic kanonýra Aidina Mahmutoviče

Plzeň - Vedoucí tým SYNOT ligy podepsal v pátek (5.12.2014) dopoledne kontrakt s Aidinem Mahmutovičem. Ten odchází z FK Teplice do Viktorie Plzeň. Naopak ze západu na sever Čech míří Jakub Hora, který na podzim hostoval v Českých Budějovicích.

Reklama

Bosenský útočník Aidin Mahmutovič podepsal ve Štruncových sadech smlouvu na tři a půl roku. "Jsme velmi rádi, že se tento transfer podařilo dotáhnout. Aidin byl v našem hledáčku dlouhou dobu, o jeho příchodu jsme jednali hned v několika přestupových obdobích. Jedná se o zkušeného fotbalistu, kterému však nechybí obrovská chu do fotbalu a touha po velkých zápasech," komentoval získání první posily v rámci zimní přestávky generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

"Jsem šastný. Plzeň měla o mě dlouhodobý zájem, věřím, že dostanu šanci ukázat své schopnosti. Na Teplice budu vždy rád vzpomínat, ale nastal čas posunout se dál," vyjádřil své pocity Aidin Mahmutovič, který poslední měsíce neprožíval šastné období a na adresu vedení Teplic se vyjadřoval nelichotivě.

"Teplický klub byl s hráčem, i přes platnou smlouvu dohodnut, že v případně adekvátní nabídky pro klub i pro hráče mu bude transfer umožněn, což se také stalo a Mahmutovič odchází na západ Čech na přestup," uvedl mluvčí FK Teplice Martin Kovařík. "Rychlonohý střelec strávil v Teplicích sedm let, z toho rok na hostování v Ústí nad Labem," připomněl.

Aidin Mahmutovič nastoupil celkem do 160 ligových utkání, ve který vstřelil 58 branek. V letošní sezóně odehrál 15 zápasů s bilancí šesti gólů.

Současně teplický tým také posiluje, do FK Teplice totiž z plzeňské Viktorie míří záložník, který je však schopen nastoupit i na kraji obrany či v útoku, Jakub Hora. Ten přichází do Teplic také na přestup a na Stínadlech již podepsal smlouvu na tři roky.

Poslední podzim strávil Jakub Hora na hostování na jihu Čech v budějovickém Dynamu. V jeho dresu nastoupil v letošní sezóně k patnácti utkáním, v nich vstřelil čtyři branky, z toho jednu do sítě teplického mužstva v posledním podzimním kole

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Plzeňský kraj


Komentáře