Ostravský Grussmann: Smola odchází do Rumunska

Sportovní ředitel Alois Grussmann. Foto Archiv DeníkČesko.czSportovní ředitel Alois Grussmann. Foto Archiv DeníkČesko.cz

V nové roli sportovního ředitele FC Baník Ostrava se zabydluje Alois Grussmann, který do konce srpna působil v Opavě. A vedení ostravského fotbalového klubu oznámilo, že útočník Tomáš Smola odchází do Rumunska.

Reklama

Od počátku září pracuje ve fotbalovém Baníku Ostrava Alois Grussmann. Někdejší reprezentant, který kromě československé a české ligy působil i ve španělském Betisu Sevilla, se zabydluje ve funkci nového sportovního ředitele ostravského klubu.

Grussmann přišel do Baníku Ostrava z rovněž prvoligové Opavy, kde v nedávné minulosti kromě manažerské pozice zastával i post trenéra. A bylo to ještě na podzim, kdy Opavští odvolali kouče Ivana Kopeckého a Grussmann převzal zodpovědnost za tým i z lavičky.

Pokud jde o začátky nového ředitele Baníku, svoji premiéru ve vedení sportovního úseku klubu prožil při porážce ostravských fotbalistů v Jablonci 0:2. A nedlouho poté Grussmann oznámil na klubovém webu změnu v hráčském kádru.

„Útočník Tomáš Smola odchází do rumunského klubu CS Gaz Medan Medias. Podepsali jsme jeho transfer, rumunská strana splnila všechny naše požadavky. Tomášovi přejeme hodně štěstí v jeho dalším sportovním životě,“ uvedl Grussmann.

Ztratil místo v útoku

Útočník Tomáš Smola pochází z Loun. Pokoušel se prosadit i do ligového kádru Teplic, ale výrazněji na sebe upozornil v dresu druholigového FK Ústí nad Labem. Díky svým výkonům si vysloužil zájem Opavy, které následně pomohl k postupu z druhé nejvyšší soutěže do první ligy.

I v ní se stal klíčovým hráčem opavského týmu a poté využil nabídku Baníku Ostrava. V něm působil od léta 2019 patnáct měsíců. V ostravském celku se setkal v útočné formaci se svým dřívějším opavským spoluhráčem Nemanjou Kuzmanovičem, ale i Milanem Barošem.

Po příchodu trenéra Luboše Kozla do Baníku už Smola nedostával tolik příležitostí a postupně ztratil místo v sestavě i v ligovém kádru. Ostravští totiž přivedli nové hráče do ofenzivy.

Jedním z nich byl i Tomáš Zajíc ze Slovácka, který se v polovině září podílel dvěma úspěšnými zásahy na vítězství Baníku v MOL Cupu na hřišti Frenštátu pod Radhoštěm. „Jsem rád za svoje první branky v novém týmu, i když to bylo proti celku z divize. Každý gól útočníkovi pomůže,“ svěřil se Zajíc na klubovém webu.

Fotbalisté Baníku Ostrava by měli nastoupit v sobotu 19. září v ligovém utkání proti FK Pardubice. Podle statistik ostravský tým nevyhrál v nejvyšší soutěži v součtu s minulou sezonou už deset kol v řadě. Cíl je tedy jasný: prolomit černou sérii.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře