Ostravský Grussmann: Smola odchází do Rumunska

V nové roli sportovního ředitele FC Baník Ostrava se zabydluje Alois Grussmann, který do konce srpna působil v Opavě. A vedení ostravského fotbalového klubu oznámilo, že útočník Tomáš Smola odchází do Rumunska.

Reklama

Od počátku září pracuje ve fotbalovém Baníku Ostrava Alois Grussmann. Někdejší reprezentant, který kromě československé a české ligy působil i ve španělském Betisu Sevilla, se zabydluje ve funkci nového sportovního ředitele ostravského klubu.

Grussmann přišel do Baníku Ostrava z rovněž prvoligové Opavy, kde v nedávné minulosti kromě manažerské pozice zastával i post trenéra. A bylo to ještě na podzim, kdy Opavští odvolali kouče Ivana Kopeckého a Grussmann převzal zodpovědnost za tým i z lavičky.

Pokud jde o začátky nového ředitele Baníku, svoji premiéru ve vedení sportovního úseku klubu prožil při porážce ostravských fotbalistů v Jablonci 0:2. A nedlouho poté Grussmann oznámil na klubovém webu změnu v hráčském kádru.

„Útočník Tomáš Smola odchází do rumunského klubu CS Gaz Medan Medias. Podepsali jsme jeho transfer, rumunská strana splnila všechny naše požadavky. Tomášovi přejeme hodně štěstí v jeho dalším sportovním životě,“ uvedl Grussmann.

Ztratil místo v útoku

Útočník Tomáš Smola pochází z Loun. Pokoušel se prosadit i do ligového kádru Teplic, ale výrazněji na sebe upozornil v dresu druholigového FK Ústí nad Labem. Díky svým výkonům si vysloužil zájem Opavy, které následně pomohl k postupu z druhé nejvyšší soutěže do první ligy.

I v ní se stal klíčovým hráčem opavského týmu a poté využil nabídku Baníku Ostrava. V něm působil od léta 2019 patnáct měsíců. V ostravském celku se setkal v útočné formaci se svým dřívějším opavským spoluhráčem Nemanjou Kuzmanovičem, ale i Milanem Barošem.

Po příchodu trenéra Luboše Kozla do Baníku už Smola nedostával tolik příležitostí a postupně ztratil místo v sestavě i v ligovém kádru. Ostravští totiž přivedli nové hráče do ofenzivy.

Jedním z nich byl i Tomáš Zajíc ze Slovácka, který se v polovině září podílel dvěma úspěšnými zásahy na vítězství Baníku v MOL Cupu na hřišti Frenštátu pod Radhoštěm. „Jsem rád za svoje první branky v novém týmu, i když to bylo proti celku z divize. Každý gól útočníkovi pomůže,“ svěřil se Zajíc na klubovém webu.

Fotbalisté Baníku Ostrava by měli nastoupit v sobotu 19. září v ligovém utkání proti FK Pardubice. Podle statistik ostravský tým nevyhrál v nejvyšší soutěži v součtu s minulou sezonou už deset kol v řadě. Cíl je tedy jasný: prolomit černou sérii.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře