Oštěpařky Špotáková a Ogrodníková se představí na Zlaté tretře

Barbora Špotáková v Ostravě. Foto Archiv DenikCesko.czBarbora Špotáková v Ostravě. Foto Archiv DenikCesko.cz

Atletický mítink Zlatá tretra se místo původně plánovaného termínu na konci května uskuteční v úterý 8. září na Městském stadionu ve Vítkovicích. Ostravského sportovního svátku se zúčastní i české reprezentantky v hodu oštěpem Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková.

Reklama

Hodně sledovanou bude při atletickém mítinku Zlatá tretra v Ostravě, který byl odložen z května na úterý 8. září, soutěž oštěpařek. V ní nastoupí české reprezentantky Nikola Ogrodníková a Barbora Špotáková a také olympijská vítězka Sara Kolaková. Hlavní program začíná na Městském stadionu ve Vítkovicích v 18 hodin.

Jak uvádí zpráva ČTK, úřadující vicemistryně Evropy v hodu oštěpem Ogrodníková se pokusí nechat zapomenout na loňský závod, kdy skončila na Zlaté tretře v Ostravě výkonem 53,97 metru poslední. Po protrápeném mistrovství republiky, kde měla zdravotní problémy, se s Ogrodníkovou znovu utká světová rekordmanka Barbora Špotáková. Ta ostravský mítink nemá v oblibě, ale mohla se dobře naladit výkonem 61,56 metru z mítinku v Ústí nad Orlicí.

Hvězdy z Norska

Zlatá tretra tak i přes komplikace způsobené koronavirem nebude ochuzena o atletické hvězdy. K nim určitě patří evropští rekordmani Karsten Warholm a Jakob Ingebrigtsen z Norska. Warholm bude ozdobou běhu na 400 metrů překážek, druhý jmenovaný Nor bude startovat v běhu na 1 500 metrů.

Na vlastní rekord mítinku 593 centimetru z loňského roku může útočit tyčkařský mistr světa Sam Kendricks, který minulý týden v Lausanne přeskočil 602 centimetrů. Hvězdného Američana vyzvou poslední dva olympijští šampioni Renaud Lavillenie z Francie a Brazilec Thiago Braz.

Jak ČTK dále připomíná, ke světovému rekordu se letos výkonem 22,91 přiblížil americký koulař Ryan Crouser, kterého od maxima krajana Randyho Barnese dělí 21 centimetrů. Olympijský šampion v neděli vyhrál v polském Chorzówě výkonem 22,70 metru. Potěšila ho hlavně stabilita výkonů.

V diskařském sektoru se představí poslední dva mistři světa Švéd Daniel Stahl a Litevec Adrius Gudžius. Mužský disk se uskuteční bude po dlouhé době na hlavním stadionu a může padnout rekord Zlaté tretry, který drží výkonem 68,06 už sedmatřicet let Kubánec Luís Delís.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře