Oštěpařky Špotáková a Ogrodníková se představí na Zlaté tretře

Barbora Špotáková v Ostravě. Foto Archiv DenikCesko.czBarbora Špotáková v Ostravě. Foto Archiv DenikCesko.cz

Atletický mítink Zlatá tretra se místo původně plánovaného termínu na konci května uskuteční v úterý 8. září na Městském stadionu ve Vítkovicích. Ostravského sportovního svátku se zúčastní i české reprezentantky v hodu oštěpem Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková.

Reklama

Hodně sledovanou bude při atletickém mítinku Zlatá tretra v Ostravě, který byl odložen z května na úterý 8. září, soutěž oštěpařek. V ní nastoupí české reprezentantky Nikola Ogrodníková a Barbora Špotáková a také olympijská vítězka Sara Kolaková. Hlavní program začíná na Městském stadionu ve Vítkovicích v 18 hodin.

Jak uvádí zpráva ČTK, úřadující vicemistryně Evropy v hodu oštěpem Ogrodníková se pokusí nechat zapomenout na loňský závod, kdy skončila na Zlaté tretře v Ostravě výkonem 53,97 metru poslední. Po protrápeném mistrovství republiky, kde měla zdravotní problémy, se s Ogrodníkovou znovu utká světová rekordmanka Barbora Špotáková. Ta ostravský mítink nemá v oblibě, ale mohla se dobře naladit výkonem 61,56 metru z mítinku v Ústí nad Orlicí.

Hvězdy z Norska

Zlatá tretra tak i přes komplikace způsobené koronavirem nebude ochuzena o atletické hvězdy. K nim určitě patří evropští rekordmani Karsten Warholm a Jakob Ingebrigtsen z Norska. Warholm bude ozdobou běhu na 400 metrů překážek, druhý jmenovaný Nor bude startovat v běhu na 1 500 metrů.

Na vlastní rekord mítinku 593 centimetru z loňského roku může útočit tyčkařský mistr světa Sam Kendricks, který minulý týden v Lausanne přeskočil 602 centimetrů. Hvězdného Američana vyzvou poslední dva olympijští šampioni Renaud Lavillenie z Francie a Brazilec Thiago Braz.

Jak ČTK dále připomíná, ke světovému rekordu se letos výkonem 22,91 přiblížil americký koulař Ryan Crouser, kterého od maxima krajana Randyho Barnese dělí 21 centimetrů. Olympijský šampion v neděli vyhrál v polském Chorzówě výkonem 22,70 metru. Potěšila ho hlavně stabilita výkonů.

V diskařském sektoru se představí poslední dva mistři světa Švéd Daniel Stahl a Litevec Adrius Gudžius. Mužský disk se uskuteční bude po dlouhé době na hlavním stadionu a může padnout rekord Zlaté tretry, který drží výkonem 68,06 už sedmatřicet let Kubánec Luís Delís.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře