Oštěpařky Špotáková a Ogrodníková se představí na Zlaté tretře

Barbora Špotáková v Ostravě. Foto Archiv DenikCesko.czBarbora Špotáková v Ostravě. Foto Archiv DenikCesko.cz

Atletický mítink Zlatá tretra se místo původně plánovaného termínu na konci května uskuteční v úterý 8. září na Městském stadionu ve Vítkovicích. Ostravského sportovního svátku se zúčastní i české reprezentantky v hodu oštěpem Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková.

Reklama

Hodně sledovanou bude při atletickém mítinku Zlatá tretra v Ostravě, který byl odložen z května na úterý 8. září, soutěž oštěpařek. V ní nastoupí české reprezentantky Nikola Ogrodníková a Barbora Špotáková a také olympijská vítězka Sara Kolaková. Hlavní program začíná na Městském stadionu ve Vítkovicích v 18 hodin.

Jak uvádí zpráva ČTK, úřadující vicemistryně Evropy v hodu oštěpem Ogrodníková se pokusí nechat zapomenout na loňský závod, kdy skončila na Zlaté tretře v Ostravě výkonem 53,97 metru poslední. Po protrápeném mistrovství republiky, kde měla zdravotní problémy, se s Ogrodníkovou znovu utká světová rekordmanka Barbora Špotáková. Ta ostravský mítink nemá v oblibě, ale mohla se dobře naladit výkonem 61,56 metru z mítinku v Ústí nad Orlicí.

Hvězdy z Norska

Zlatá tretra tak i přes komplikace způsobené koronavirem nebude ochuzena o atletické hvězdy. K nim určitě patří evropští rekordmani Karsten Warholm a Jakob Ingebrigtsen z Norska. Warholm bude ozdobou běhu na 400 metrů překážek, druhý jmenovaný Nor bude startovat v běhu na 1 500 metrů.

Na vlastní rekord mítinku 593 centimetru z loňského roku může útočit tyčkařský mistr světa Sam Kendricks, který minulý týden v Lausanne přeskočil 602 centimetrů. Hvězdného Američana vyzvou poslední dva olympijští šampioni Renaud Lavillenie z Francie a Brazilec Thiago Braz.

Jak ČTK dále připomíná, ke světovému rekordu se letos výkonem 22,91 přiblížil americký koulař Ryan Crouser, kterého od maxima krajana Randyho Barnese dělí 21 centimetrů. Olympijský šampion v neděli vyhrál v polském Chorzówě výkonem 22,70 metru. Potěšila ho hlavně stabilita výkonů.

V diskařském sektoru se představí poslední dva mistři světa Švéd Daniel Stahl a Litevec Adrius Gudžius. Mužský disk se uskuteční bude po dlouhé době na hlavním stadionu a může padnout rekord Zlaté tretry, který drží výkonem 68,06 už sedmatřicet let Kubánec Luís Delís.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce
Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu
Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice

Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou
Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize
Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář


Komentáře