Olomoucký manažer Minář prožil vítězný trenérský návrat

Sportovní manažer Sigmy Olomouc Ladislav Minář vedl Hanáky v prvním kole nového ročníku fotbalové ligy v roli zastupujícího trenéra. A svou roli zvládl, když Olomoučtí vyhráli nad Slovanem Liberec 1:0.

Reklama

Po šesti letech se vrátil Ladislav Minář na trenérskou prvoligovou lavičku. Současný sportovní manažer Sigmy Olomouc přivedl v roli kouče Hanáky k vítězství nad Slovanem Liberec 1:0 v úvodním kole první fotbalové ligy.

Minář převzal trenérskou roli na poslední chvíli. Jak uvádí ČTK, v týmu Olomouce se před startem sezony objevily tři případy covidu-19 - nakažení jsou jeden hráč a dva členové realizačního týmu. Kontrolní testy další nemocné neodhalily a Sigma tak mohla nastoupit. Jména nakažených se neuvádějí, zřejmě ale jde o hlavního trenéra Hanáků Radoslava Látala a jeho asistenta Jiřího Nečka, které zastoupil právě sportovní manažer Ladislav Minář.

Naposledy jsem koučoval ligový zápas v posledním kole ročníku 2013/2014“, vybavil si Minář. A pohled do statistik i vzpomínky těch, co intenzivně sledují první ligu, říkají, že to bylo tehdy zrovna v Liberci. A Olomouci šlo o hodně. I přes remízu 1:1 sestoupila Sigma tenkrát z nejvyšší soutěže.

Minář byl z pozice někdejšího olomouckého trenéra v roli soupeře u skvělého debutu brankáře Ondřeje Koláře nejen v libereckém dresu, ale i v lize. Kolář je nynější hvězdou českého fotbalu v brance pražské Slavie. Tehdy za Liberec nastoupili mj. obránci Coufal (nyní Slavia), Kováč (trenér Opavy), Rajnoch, Fleišman, ale i záložník Pavelka (Turecko) a další kvalitní fotbalisté.

Bude denně na hřišti

V Olomouci přijali fakt, že se Minář ve druhé polovině srpna 2020 nečekaně přesune na trenérský post, realisticky. „Asi ve čtvrtek večer jsme věděli, že ten stav je takový. Když jsme nad tím přemýšleli, asi to bylo jasné řešení, že se k tomu musím takhle postavit. Jak to bylo nepříjemné pro Radka, který celý týden připravuje mužstvo a pak z toho těsně před zápasem vypadne, tak stejně tak i pro mě,“ uvedl podle ČTK na tiskové konferenci Minář.

To, že jsou Látal a Neček nakaženi, sice výslovně neřekl, ale nepřímo potvrdil. "Až do té doby, než se to nějak překontroluje a kluci se zapojí, tak budu muset být na hřišti denně," doplnil.

Sigma Olomouc vykročila do ligy úspěšně. I v minulém ročníku se jí proti Liberci dařilo, ale prohrála s ním v závěrečné fázi Českého poháru. Takže na Hané mohou brát ligové vítězství jako satisfakci.

Získali jsme tři body, což je nesmírně důležité. S Libercem jsou to vždy těžká utkání, protože mají silné mužstvo. Z tohoto pohledu panuje spokojenost," dodal Minář s tím, že se tým už připravuje na příští zápas. Olomoučtí by měli podle rozpisu hrát ve druhém kole na pražské Letné proti Spartě!

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře