Novým trenérem Teplic je Radim Kučera, který před třemi lety vedl v první lize Baník Ostrava

Trenér Radim Kučera. Foto Archiv DeníkČesko.cuTrenér Radim Kučera. Foto Archiv DeníkČesko.cu

 Novým trenérem fotbalistů FK Teplice se v pondělí 30. listopadu stal bývalý vynikající obránce s bundesligovými zkušenostmi Radim Kučera, který bude mít za úkol pozvednout tým z momentální patnácté příčky prvoligové tabulky.

Reklama

 

„Hledali jsme trenéra, který se nebojí vypjatých momentů a umí také dobře pracovat s mladými hráči. Ty navíc dobře zná i ze svého působení u reprezentační dvacítky, kde je na postu asistenta. Naším cílem je co nejrychlejší posun z pater tabulky, ve kterých se nyní nacházíme, ideálně do její horní poloviny," uvádí sportovní ředitel teplického klubu Štěpán Vachoušek v tiskové zprávě pro média.

Šestačtyřicetiletý Kučera působil během své kariéry jako hráč v Opavě, Olomouci a také v německé Arminii Bielefeld. Za Sigmu Olomouc odehrál v letech 1998-2005 a 2010-2012 na 250 ligových utkání. S Olomoucí získal ve své poslední sezoně Český pohár.

Po konci hráčské kariéry byl nejprve vedoucím mužstva v Olomouci, následně trenérem tamního B mužstva a poté hlavním trenérem postupně ve Znojmě, prvoligové Ostravě a naposledy v druholigové Jihlavě.

Do Baníku Ostrava přišel v létě 2017 po postupu týmu do první ligy. Vystřídal Vlastimila Petrželu a na prvoligové lavičce Baníku vydržel do března 2018, kdy ho nahradil Bohumil Páník (nyní je ve Zlíně).

V lednu 2019 přijal Kučera nabídku tehdy druholigové Jihlavy po odchodu Martina Svědíka do FC Slovácko. S Jihlavou se dostal na jaře 2019 do baráže o první ligu, v níž Vysočina nepřešla přes Karvinou. Kučera přesto v Jihlavě zůstal i další ročník a v létě 2020 z klubu odešel.

„Jsem rád, že mě Teplice oslovily a věřím, že posuneme mužstvo nahoru. Vím, že nás čeká těžší začátek vzhledem k losu i zraněním a nemocem. Budeme muset zmobilizovat všechny síly a udělat do zimy co nejvíce bodů, aby jaro nebylo v totální hektice," říká na úvod Radim Kučera.

Nový hlavní kouč žlutomodrých také částečně pozmění složení realizačního týmu, přichází s ním asistent Josef Dvorník a trenér brankářů Josef Hanzálek, kteří nahradili Pavla Drska a Kamila Čontofalského.

„Je to impuls i pro hráče tato obměna realizačního týmu, s Pepou Hanzálkem jsem působil ve Znojmě i v Jihlavě, takže znám jeho práci velmi dobře. Pepu Dvorníka znám ještě z hráčské kariéry, mám na něj velmi dobré reference, je to podobná krevní skupina a máme stejný pohled na fotbal," přibližuje své spolupracovníky Kučera.

Dvorník jako hráč získal mistrovský titul,

trénoval v Opavě

Dvorník jako hráč získal s Baníkem Ostrava mistrovský titul v roce 2004, působil i ve Zbrojovce Brno, Sokolově, Opavě a poznal i angažmá v Turecku a na Slovensku. Jako trenér působil dlouho na postu asistenta v Opavě, kde spolupracoval s koučem Romanem Skuhravým i jeho nástupcem Ivanem Kopeckým. Opavu v závěru podzimu 2019 vedl v první lize krátký čas i z postu hlavního trenéra společně s tehdejším generálním manažerem klubu Aloisem Grussmannem.

Radim Kučera začne svůj nový tým chystat na nedělní duel s Mladou Boleslaví. „Budeme se snažit co nejdříve vtloukat hráčům naší strategii a automatismy, které po nich budeme chtít, aby to co nejrychleji vnímali a chápali," dodává závěrem nový teplický kouč.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře