Novým trenérem Teplic je Radim Kučera, který před třemi lety vedl v první lize Baník Ostrava

Trenér Radim Kučera. Foto Archiv DeníkČesko.cuTrenér Radim Kučera. Foto Archiv DeníkČesko.cu

 Novým trenérem fotbalistů FK Teplice se v pondělí 30. listopadu stal bývalý vynikající obránce s bundesligovými zkušenostmi Radim Kučera, který bude mít za úkol pozvednout tým z momentální patnácté příčky prvoligové tabulky.

Reklama

 

„Hledali jsme trenéra, který se nebojí vypjatých momentů a umí také dobře pracovat s mladými hráči. Ty navíc dobře zná i ze svého působení u reprezentační dvacítky, kde je na postu asistenta. Naším cílem je co nejrychlejší posun z pater tabulky, ve kterých se nyní nacházíme, ideálně do její horní poloviny," uvádí sportovní ředitel teplického klubu Štěpán Vachoušek v tiskové zprávě pro média.

Šestačtyřicetiletý Kučera působil během své kariéry jako hráč v Opavě, Olomouci a také v německé Arminii Bielefeld. Za Sigmu Olomouc odehrál v letech 1998-2005 a 2010-2012 na 250 ligových utkání. S Olomoucí získal ve své poslední sezoně Český pohár.

Po konci hráčské kariéry byl nejprve vedoucím mužstva v Olomouci, následně trenérem tamního B mužstva a poté hlavním trenérem postupně ve Znojmě, prvoligové Ostravě a naposledy v druholigové Jihlavě.

Do Baníku Ostrava přišel v létě 2017 po postupu týmu do první ligy. Vystřídal Vlastimila Petrželu a na prvoligové lavičce Baníku vydržel do března 2018, kdy ho nahradil Bohumil Páník (nyní je ve Zlíně).

V lednu 2019 přijal Kučera nabídku tehdy druholigové Jihlavy po odchodu Martina Svědíka do FC Slovácko. S Jihlavou se dostal na jaře 2019 do baráže o první ligu, v níž Vysočina nepřešla přes Karvinou. Kučera přesto v Jihlavě zůstal i další ročník a v létě 2020 z klubu odešel.

„Jsem rád, že mě Teplice oslovily a věřím, že posuneme mužstvo nahoru. Vím, že nás čeká těžší začátek vzhledem k losu i zraněním a nemocem. Budeme muset zmobilizovat všechny síly a udělat do zimy co nejvíce bodů, aby jaro nebylo v totální hektice," říká na úvod Radim Kučera.

Nový hlavní kouč žlutomodrých také částečně pozmění složení realizačního týmu, přichází s ním asistent Josef Dvorník a trenér brankářů Josef Hanzálek, kteří nahradili Pavla Drska a Kamila Čontofalského.

„Je to impuls i pro hráče tato obměna realizačního týmu, s Pepou Hanzálkem jsem působil ve Znojmě i v Jihlavě, takže znám jeho práci velmi dobře. Pepu Dvorníka znám ještě z hráčské kariéry, mám na něj velmi dobré reference, je to podobná krevní skupina a máme stejný pohled na fotbal," přibližuje své spolupracovníky Kučera.

Dvorník jako hráč získal mistrovský titul,

trénoval v Opavě

Dvorník jako hráč získal s Baníkem Ostrava mistrovský titul v roce 2004, působil i ve Zbrojovce Brno, Sokolově, Opavě a poznal i angažmá v Turecku a na Slovensku. Jako trenér působil dlouho na postu asistenta v Opavě, kde spolupracoval s koučem Romanem Skuhravým i jeho nástupcem Ivanem Kopeckým. Opavu v závěru podzimu 2019 vedl v první lize krátký čas i z postu hlavního trenéra společně s tehdejším generálním manažerem klubu Aloisem Grussmannem.

Radim Kučera začne svůj nový tým chystat na nedělní duel s Mladou Boleslaví. „Budeme se snažit co nejdříve vtloukat hráčům naší strategii a automatismy, které po nich budeme chtít, aby to co nejrychleji vnímali a chápali," dodává závěrem nový teplický kouč.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím

Každý má problémy a musíme se s nimi vypořádat, říká nový trenér ligových fotbalistů Teplic Každý má problémy a musíme se s nimi vypořádat, říká nový trenér ligových fotbalistů Teplic
Po Litoměřicích pokračuje hokejová dvacítka v přípravě na světový šampionát v Kanadě Po Litoměřicích pokračuje hokejová dvacítka v přípravě na světový šampionát v Kanadě
Fotbalový trenér Stanislav Hejkal končí v Teplicích Fotbalový trenér Stanislav Hejkal končí v Teplicích


Komentáře