Návratu do extraligy si moc vážím, říká volejbalista Radek Motys o Benátkách n. J.

Benátky n/J. - Do české volejbalové extraligy se před probíhající sezónou vrátil ze zahraničí zkušený Radek Motys (ročník narození 1983). Nikoliv ale do Českých Budějovic, kde prožil devět ligových ročníků, nýbrž do VK Karbo Benátky nad Jizerou.

Reklama

V jihočeském klubu byl zvyklý na medaile, kdežto středočeský celek vzhledem k ostatní domácí konkurenci zatím nepatří mezi absolutní týmovou špičku. „Ale jsem rád za šanci, jakou po zranění znovu dostávám v extralize,“ svěřuje se Motys.

Co vám nejvíc utkvělo v paměti z působení v Českých Budějovicích?

Čtyři extraligové tituly i dva triumfy v Českém poháru. V dresu Jihostroje České Budějovice jsem strávil takřka deset let a mám na to pěkné vzpomínky. Byla tam výborná parta pod vedením trenéra Petra Broma. Všechno si sedlo, jak mělo. Nebyly mezi námi žádné volejbalové hvězdy, ale týmově jsme se dali dohromady.

Kam jste zamířil z jihu Čech?

Nejprve do Belgie. Strávil jsem tam první rok zahraničního angažmá. Byl jsem v družstvu, které hrálo evropský Challenge Cup. V tamní lize jsme se střetávali s kluby Maseikem, Rooselare, které patří k evropské špičce. Blízkost měst způsobovala, že často docházelo k vyhecovaným derby. Přivodil jsem si zranění a musel jsem na operaci. V Rakousku jsem potom byl v Amstettenu, který vedl český trenér Martin Kop. Ale angažmá jsem znovu kvůli zranění předčasně ukončil. Asi mi není cizina souzená (trpký úsměv).

Jak byl těžký návrat na palubovku?

Vracel jsem se po operaci ramene loni v srpnu a nevěděl jsem, do čeho jdu. Uvažoval jsem o ukončení kariéry. Přišla však nabídka z Benátek nad Jizerou, za což jsem byl vděčný. Pomalu se dostávám nahoru, ale ještě to není stoprocentní, jak mě lidi znali. Doufám, že do startu play-off doladíme formu jako tým i jako jednotlivci.

Co současné ambice Benátek nad Jizerou? Nebudou vám chybět boje o titul?

Člověk to musí brát tak, jak to je. A osobně se s tím smiřuji. Hlavně si přeji, abychom poráželi soupeře, kteří jsou kolem nás v tabulce. Je sice super, že dokážeme vyhrát nad Karlovarskem a vzdorovat Liberci či Budějovicím, ale důležité je sbírat body v zápasech, kdy se od nás očekává vítězství. Liga je vyrovnaná a každá ztráta bolí. Trenér hledá optimální sestavu. Pokaždé to jde někomu jinému, nebo naopak.

Uvažujete o české reprezentaci?

Tak to už je pasé. Dřív jsem měl takové ambice, bohužel to nevyšlo. Na posty v sestavě byla velká tlačenice výborných hráčů, přes které se nedalo prosadit. Navíc po zdravotních problémech, jimiž jsem si prošel, respektuji, že jsou tady mladší kluci, kteří to musí mlátit a bojovat o reprezentaci (úsměv).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Středočeský kraj

Volejbalisté Příbrami ztratili čtyři hráče. Na palubovku musel i trenér René Dvořák Volejbalisté Příbrami ztratili čtyři hráče. Na palubovku musel i trenér René Dvořák
Bojujeme o předkolo play-off, přibližuje obránce Peter Trška cíle hokejistů Mladé Boleslavi Bojujeme o předkolo play-off, přibližuje obránce Peter Trška cíle hokejistů Mladé Boleslavi
Chceme se konečně vyhnout baráži, nastiňuje Lukáš Pabiška cíle hokejistů Mladé Boleslavi Chceme se konečně vyhnout baráži, nastiňuje Lukáš Pabiška cíle hokejistů Mladé Boleslavi


Komentáře