Naplňujeme cíle, chceme do play-off, říká Vladimír Evan ze Slovanu Ústí

Ústí n/L. - Dvě priority má v probíhající sezóně vedení prvoligového hokejového klubu HC Slovan Ústí nad Labem. "Pomýšlíme na play-off," nastiňuje konkrétní cíle pro rozhodující část první ligy šéf klubu Vladimír Evan.

Reklama

Takže připomeňte, s čím jste šli na začátku podzimu do druhé nejvyšší soutěže?

Soustřeďujeme se na to, abychom dali dohromady ústecký hokej po ekonomické stránce a současně zachránili pro Ústí první ligu. Snad se nám to podaří. V tabulce si držíme dostatečný náskok před posledním místem, které znamená sestup. Chceme ligu dohrát tak, abychom neměli problémy. A spíš pomýšlíme i na to, že bychom mohli zabojovat o účast v play-off.

Jaké jsou vyhlídky na umístění v první desítce?

Kolem této pozice se pohybují tři mužstva. Každý zápas je těžký, ale ceníme si toho, že jsme dokázali odehrát vyrovnaná utkání s Chomutovem, na Kladně i v Českých Budějovicích. Možná se dalo získat i víc bodů, ale ve druhé polovině prosince jsme se potýkali s marodkou. Kluci zápolili s chřipkami, bylo tam i hodně zraněných. Do Budějovic jsme například jeli s jednou pětkou juniorů.

Za zmínku stojí dvě jména z ústecké sestavy - útočníci Jaroslav Roubík a TomᚠRod.

Jarda Roubík je rozeným střelcem i nahrávačem. Má vyřízené střídavé starty do Pardubic. Sami nám volali, že by ho chtěli využít. Ale ještě se na to necítil, bolelo ho koleno. Vzhledem ke svému věku potřeboval regeneraci, nicméně předpokládám, že může být brzy pro Pardubice hodně platným hráčem v koncovce. A Rod už za Pardubice několikrát nastoupil. Přitom stihl start v extralize a druhý den jel s Ústím do Třebíče. Dvojice Rod-Roubík hraje v ústeckém dresu parádním způsobem, a už byl s nimi v útoku Vít Budínský, nebo David Tůma. Jen doplním, že nᚠobránce Ondra Holomek má vyřízené střídavé starty do Zlína, kde už během vánoční pauzy trénoval.

Ještě se vrame ke změně hlavního trenéra Slovanu Ústí v průběhu sezóny. Jak byste s odstupem času rošádu vysvětlil?

Už je to omleté, ale chtěli jsme dát mužstvu impuls. Bylo více okolností, které nás k tomu navedly. Odvolaný kouč Milan Skrbek je kvalitním trenérem. Známe se dlouhá léta už z Kladna. Nic proti němu nemám. Ostatně jsme společně probírali jeho odchod ze střídačky a pochopil situaci s tím, že jestli to mužstvu pomůže, nemá problém. Nahradil ho Miroslav Mach. Do Ústí přišel už v době, kdy tady nebyli trenéři kvalitou pro extraligu staršího dorostu, vedl i juniory a mihl se jako asistent u áčka. Odešel do Děčína a vrátil se. Je to flexibilní kluk, hokej ho baví a váží si šance. Původem je Kladeňák, kde má rodiče, dům, ale jde takříkajíc za hokejem i jinam.

Jak posuzujete úroveň první hokejové ligy?

První tři celky mají kádry složené z extraligových hráčů, nebo hokejistů, co jsou na hraně extraligy. Tedy Chomutov, Kladno, Motor České Budějovice. Už na začátku sezóny jsem říkal, že silné budou Litoměřice, což se potvrzuje. Posílily se o Vítězslava Bílka a Jaroslava Kallu. A k duhu jim jde spolupráce s pražskou Spartou. Třebíč těží z kontaktů s Kometou Brno a Olomoucí. Tyto kluby tam posílají mladé hráče, kteří hrají naplno, v první lize nic nepodcení a chtějí se vrátit zpátky do extraligy.

To jste zmínil elitní celky, ale sledujete i situaci na konci prvoligové tabulky?

Samozřejmě nepřeji nikomu nic zlého. Tudíž ani sestup a podobné nepříjemné věci. Ale i to patří ke sportu. Za Ústí řeknu, že se díváme i pod sebe v tabulce.

Jaký máte názor na extraligu?

Kvality prokazují Třinec a Sparta. Příjemným překvapením je pro mě Litvínov. Daří se mu. Není to jen otázka štěstí, nýbrž i hokejové stránky a úspěšného herního projevu. Velkou postavou, co se týče výkonnosti a vlivu na tým, je brankář Pavel Francouz. První větší příležitost dostal před několika lety právě ve Slovanu Ústí, odkud si ho Litvínovy vytáhl. Nedávno jsem sledoval v televizi Francouzův medailónek a oceňuji, že si tam vzpomněl i na působení v ústeckém klubu.

Máte za sebou i trenérskou dráhu. Jako hlavní kouč jste přivedl Ústí v roce 2007 do extraligy, kterou jste si okusil i ve stejném klubu. Neláká vás znovu se postavit na střídačku?

Momentálně jsem jedním ze tří jednatelů společnosti, další dva se věnují ještě svému zaměstnání, kdežto já jsem v klubu na plný úvazek a mám kromě sportovního úseku na starosti i administrativu. Je toho hodně, ale nikdy neříkej nikdy. Pokud by někde vznikla krize a nebylo by zbytí a uvolnila se trenérská práce - nicméně takové úvahy teď nejsou aktuální.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecký kraj

Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy
Ščasný se v Teplicích nesnesl s obchodním ředitelem. I ten nakonec skončil Ščasný se v Teplicích nesnesl s obchodním ředitelem. I ten nakonec skončil
Petr Rada podepsal smlouvu s FK Teplice Petr Rada podepsal smlouvu s FK Teplice

Zdeněk Ščasný rezignoval na post trenéra FK Teplice Zdeněk Ščasný rezignoval na post trenéra FK Teplice
Adam Žampach se chce prosadit v basketbalovém Ústí. Snad přichází můj čas, říká Adam Žampach se chce prosadit v basketbalovém Ústí. Snad přichází můj čas, říká
Medaile? Bylo by to super, říká děčínský basketbalista Jiří Jelínek Medaile? Bylo by to super, říká děčínský basketbalista Jiří Jelínek


Komentáře