Nabídky k návratu do Zlína jsem odmítl, říká zkušený hokejový útočník Marek Melenovský

Jihlava - Hokejový útočník Marek Melenovský (ročník narození 1977) patří do úzké a především elitní společnosti hráčů, kteří odehráli v extralize přes tisícovku zápasů! Statistiky dokonce uvádějí, že absolvoval přesně 1051 startů v nejvyšší soutěži.

Reklama

V probíhající hokejové sezóně ale zatím další nepřidal, protože po loňském působení v mistrovském Zlíně reprezentuje „jen“ barvy prvoligové Dukly Jihlava. Tedy klubu, v němž zahájil svoji obdivuhodnou kariéru.

Vzpomenete si ještě na svoje extraligové začátky?

Jsem rodákem z Humpolce. Už v šestnácti letech jsem v roce 1993 začal hrát za jihlavské áčko v extralize. Poté, co Dukla spadla, jsem odešel do tehdy extraligového Havířova. A pak jsem cestoval po Moravě i po Čechách (úsměv).

Ve své hokejové sbírce mátě pět finálových účastí v extralize. Byla ta první velkým zážitkem?

Samozřejmě. Získal jsem stříbro s Vítkovicemi, které v té době trénoval pan Hadamczik. Sešla se výborná parta hráčů, jen namátkou Moravec, Kaděra, Štraub, Tesařík, prostě velká jména v tehdejší extralize. Měli jsme silný mančaft, který to dotáhl daleko.

Další skvělé období jste zažil v Karlových Varech.

V roce 2008 jsme prohráli ve finále s pražskou Slavií, o rok později jsme ji ve finále porazili a získali titul. Vyprodávali jsme pražskou arénu, série provázely rekordy v návštěvnosti. Finále v obou ročnících byla úžasná. Vary žily hokejem a užívali jsme si to i jako hráči. Prvního titulu jsem se dočkal ve dvaatřiceti letech.

A druhý titul jste slavil se Zlínem během letošního jara při skvělém tažení sezónou 2013/2014.

Když chce mužstvo vyhrát extraligu, musí si všechno sednout od první po čtvrtou „lajnu“ a ještě se k tomu musí připojit vynikající gólman. Pokud týmová jednota funguje a není nutné do kádru zasahovat, pak přicházejí i výsledky. Stačí však, aby vypadlo pro zranění pár hráčů, a je všechno jinak.

Ze Zlína jste před půl rokem přestoupil do Jihlavy. Obhájcům extraligového titulu se letos extrémně nedaří, takže na místě je otázka, jestli vás náhodou ze zlínského klubu neoslovili s nabídkou na návrat?

Vyjasnili jsme si to. Když nebyl zájem o mé setrvání po loňské sezóně, upřednostnil jsem Jihlavu. Ale nějaké náznaky o to, abych šel znovu do Zlína, proběhly. Nejdřív na jeden zápas, to jsem odmítl. Pak na měsíc, což jsem také zamítl. A poděkoval jsem i za nabídku na působení až do konce dubna. Nechtěl jsem jít zpátky sám, protože rodinu mám už přestěhovanou do Jihlavy.

Ale střídavé starty z první ligy do extraligy jsou běžnou součástí hokejového koloběhu.

Vím, že můj současný spoluhráč Štebih sehrál tři zápasy za tři dny - za Jihlavu, extraligovou Mladou Boleslav a znovu za Jihlavu. I osmatřicetiletý útočník Honza Hlaváč to měl podobné: Kladno, extraligová Sparta, Kladno. Dá se náročný program kombinovat a skloubit, ale mě to neláká. Sedět takříkajíc na dvou židlích není pro mě ideální. V Jihlavě mám rozdělanou práci a nechci se rozptylovat jiným klubem.

Ale přece jen - je vám teprve sedmatřicet let a v extralize působí i řada starších borců. Připouštíte si možnost, že vaše extraligová kariéra může mít ještě pokračování?

Těch tisíc a padesát startů je pro mě zatím uzavřená a konečná kapitola. Ale v hokeji se může stát cokoliv.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vysočina

Třebíč prožívá skvělou sezónu v první lize. Nejbližším cílem je semifinále, říká Kamil Pokorný Třebíč prožívá skvělou sezónu v první lize. Nejbližším cílem je semifinále, říká Kamil Pokorný
Bez týmové soudržnosti se nezvedneme, říká Tomáš Čachotský o jihlavské Dukle Bez týmové soudržnosti se nezvedneme, říká Tomáš Čachotský o jihlavské Dukle

Komentáře