Mostecký trenér Tancoš: Zápasy v Evropě mají smysl

Trenér Jiří Tancoš. Foto DeníkČesko.czTrenér Jiří Tancoš. Foto DeníkČesko.cz

Trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš si cení úspěchů týmu v domácích soutěžích. Kromě toho nejlepší český celek ženské házené startuje pravidelně i v evropských pohárech.

Reklama

Čtrnáct zápasů v evropských pohárech během jediné sezony v kombinaci s domácími soutěžemi. Takhle náročný program měly házenkářky Baníku Most v minulé sezoně. Nepolevily v individuální činnosti ani týmové přípravě, když byla na palubovkách nucený klid. Trenér Jiří Tancoš si pochvaloval konfrontace na mezinárodní scéně, současně už spřádá plány na další měsíce.

X Jak byste charakterizoval uplynulé účinkování týmu na několika frontách?

Především musím říci, že zápasy v Evropě mají smysl. Jako klub jsme potkali řadu špičkových evropských soupeřů v Lize mistryň i v Poháru EHF. Byla to opravdu rozmanitá sezona, pokud jde o zahraničí. Všechny starty v cizině představovaly pro nás velký zážitek. Zejména oba duely v Maďarsku, které je házenkářskou velmocí.

X Můžete to příblížit?

V Györu přišlo na Ligu mistryň pět tisíc diváků. Už samotné přijetí i loučení po utkání bylo něčím, co málokdy zažijete. V Debrecínu byly „jen“ dva tisíce diváků, ale fantastická kulisa. V domácích zápasech jsme si užili skvělou atmosféru v Lize mistryň v Chomutově proti Györu, za který nastoupila i česká reprezentantka Jana Knedlíková.

X Velkým tématem jsou jistě hodnocení, jaký hlavní poznatek jste si z pohárové Evropy odnesli.

Půlroční účinkování nám ukázalo cestu, jakým směrem bychom se chtěli ubírat v rozbíhající se sezoně. Hráli jsme šest měsíců stylem sobota - středa – sobota včetně interligy a Českého poháru. I s hráčkami jsme se shodli na tom, že všechno bylo zajmavé a mělo svůj účel. Prostě nás to bavilo, máme spoustu krásných dojmů, poznatků a zkušeností.

X Česko-slovenská MOL interliga byla v březnu předčasně ukončena. Před tímto verdiktem Most figuroval na první místě tabulky, takže se můžete považovat za vítěze soutěže. Jak to vnímáte?

Spíš se už od srpna zaměřujeme na novou sezonu. Vyhráli jsme finálový turnaj Českého poháru, který byl odložen z původního jarního termínu až na dobu těsně před začátkem domácí ligy. Můžeme dál pokračovat v nastoleném trendu. Zápasy MOL ligy bereme s respektem k soupeřům. Předpokládám ale, že evropský pohár bude pro nás náročnější soutěží, než s čím se setkáváme v lize.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře