Mladí reprezentanti se vracejí do českého fotbalu

Mladí fotbaloví reprezentanti David Heidenreich a Vasil Kušej sbírali zkušenosti v zahraničních soutěžích a nyní se vrátili do mateřských klubů na severu Čech.

Reklama

Třebaže se při letním fotbalovém přestupním období upíná největší pozornost k elitním týmům české ligy, tedy k pražské Slavii, Viktorii Plzeň a pražské Spartě, k přesunům dochází i v jiných klubech. Zajímavostí jsou dva návraty talentovaných českých fotbalistů ze zahraničí do domácích soutěží. David Heidenreich byl kapitánem národního týmu na mistrovství Evropy hráčů do 19 let, kde startoval i Vasil Kušej.

Heidenreich v Teplicích

Heidenreich si za FK Teplice zahrál už v úvodním přípravném zápase. Nastoupil na hřišti v Roudnici nad Labem proti Hradci Králové (0:1).

Pro Heidenreicha to byla sice premiéra v dresu severočeského ligového celku, byť jen v přípravě, ale nejednalo se o jeho absolutní debut v tomto klubu. V Teplicích totiž působil do svých šestnácti let, kdy odešel do italského Bergama. Nadějný mladík sbíral zkušenosti v tamní mládežnické kategorii, přičemž Atalanta Bergamo patří k osvědčeným značkám italského fotbalu. Jeho působení v Itálii si všimli i trenéři české juniorské reprezentace, v níž patřil Heidenreich k oporám.

První krok do dospělého fotbalu hodlá učinit v Teplicích, kam přišel na roční hostování. „Teplické prostředí znám nejen z dřívějška, ale byl jsem v kontaktu s klubem i během nedávné koronavirové pauzy v lize. To usnadnilo moje rozhodování. Těším se na tréninky s mužstvem, které má svoji kvalitu. Je tady dobrý kádr,“ svěřil se Heidenreich klubové televizi.

Trenér Stanislav Hejkal vítá příchod mladého stopera i z toho důvodu, že v Teplicích skončil Pavel Čmovš. Heidenreich zároveň bere teplické působení jako příležitost k prosazení v českém fotbale.

Kušej v Ústí nad Labem

Zatímco David Heidenreich se připravuje s Teplicemi, jeho strýc Petr Heidenreich je sportovním manažerem druholigového FK Ústí nad Labem a v prvním srpnovém týdnu představil na půdě klubu zajímavou posilu.

Dohodli jsme se s Dynamem Drážďany a agenturou Sport-Invest na ročním hostování Vasila Kušeje. Je to ústecký odchovanec a má možnost zahrát si v dospělém fotbale v mateřském klubu,“ uvedl Petr Heidenreich na klubovém webu.

Vasil Kušej odešel do Dynama Drážďany z Ústí už v patnácti letech, v minulé sezoně hostoval v rakouském Innsbrucku. Nyní se vrací z Drážďan domů. Kromě startů za zahraniční kluby už několik let nastupoval i za české mládežnické reprezentace.

V Ústí nad Labem se Kušej už zapojil do tréninku pod vedením nového kouče Jiřího Jarošíka, který při svém nástupu avizoval, že je připraven pracovat s mladými hráči.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře