Mladí reprezentanti se vracejí do českého fotbalu

Mladí fotbaloví reprezentanti David Heidenreich a Vasil Kušej sbírali zkušenosti v zahraničních soutěžích a nyní se vrátili do mateřských klubů na severu Čech.

Reklama

Třebaže se při letním fotbalovém přestupním období upíná největší pozornost k elitním týmům české ligy, tedy k pražské Slavii, Viktorii Plzeň a pražské Spartě, k přesunům dochází i v jiných klubech. Zajímavostí jsou dva návraty talentovaných českých fotbalistů ze zahraničí do domácích soutěží. David Heidenreich byl kapitánem národního týmu na mistrovství Evropy hráčů do 19 let, kde startoval i Vasil Kušej.

Heidenreich v Teplicích

Heidenreich si za FK Teplice zahrál už v úvodním přípravném zápase. Nastoupil na hřišti v Roudnici nad Labem proti Hradci Králové (0:1).

Pro Heidenreicha to byla sice premiéra v dresu severočeského ligového celku, byť jen v přípravě, ale nejednalo se o jeho absolutní debut v tomto klubu. V Teplicích totiž působil do svých šestnácti let, kdy odešel do italského Bergama. Nadějný mladík sbíral zkušenosti v tamní mládežnické kategorii, přičemž Atalanta Bergamo patří k osvědčeným značkám italského fotbalu. Jeho působení v Itálii si všimli i trenéři české juniorské reprezentace, v níž patřil Heidenreich k oporám.

První krok do dospělého fotbalu hodlá učinit v Teplicích, kam přišel na roční hostování. „Teplické prostředí znám nejen z dřívějška, ale byl jsem v kontaktu s klubem i během nedávné koronavirové pauzy v lize. To usnadnilo moje rozhodování. Těším se na tréninky s mužstvem, které má svoji kvalitu. Je tady dobrý kádr,“ svěřil se Heidenreich klubové televizi.

Trenér Stanislav Hejkal vítá příchod mladého stopera i z toho důvodu, že v Teplicích skončil Pavel Čmovš. Heidenreich zároveň bere teplické působení jako příležitost k prosazení v českém fotbale.

Kušej v Ústí nad Labem

Zatímco David Heidenreich se připravuje s Teplicemi, jeho strýc Petr Heidenreich je sportovním manažerem druholigového FK Ústí nad Labem a v prvním srpnovém týdnu představil na půdě klubu zajímavou posilu.

Dohodli jsme se s Dynamem Drážďany a agenturou Sport-Invest na ročním hostování Vasila Kušeje. Je to ústecký odchovanec a má možnost zahrát si v dospělém fotbale v mateřském klubu,“ uvedl Petr Heidenreich na klubovém webu.

Vasil Kušej odešel do Dynama Drážďany z Ústí už v patnácti letech, v minulé sezoně hostoval v rakouském Innsbrucku. Nyní se vrací z Drážďan domů. Kromě startů za zahraniční kluby už několik let nastupoval i za české mládežnické reprezentace.

V Ústí nad Labem se Kušej už zapojil do tréninku pod vedením nového kouče Jiřího Jarošíka, který při svém nástupu avizoval, že je připraven pracovat s mladými hráči.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček
Česká televize omezí program a bude propouštět. Zvýšení poplatku se nedočká Česká televize omezí program a bude propouštět. Zvýšení poplatku se nedočká
Kritika Fialovy vlády roste i mimo opozici. Vládnutí naráží na pravicovou ideologii Kritika Fialovy vlády roste i mimo opozici. Vládnutí naráží na pravicovou ideologii

VZP chce masivně investovat do prevence. Do rozpočtu zasáhnou i ukrajinští uprchlíci VZP chce masivně investovat do prevence. Do rozpočtu zasáhnou i ukrajinští uprchlíci
Československo před 30 lety: Masarykovu republiku jsem nepohřbil, řekl Václav Havel v roce 1992 Československo před 30 lety: Masarykovu republiku jsem nepohřbil, řekl Václav Havel v roce 1992
Český rozhlas na rozcestí. Nové stanice už nevzniknou, naopak možná bude integrace Český rozhlas na rozcestí. Nové stanice už nevzniknou, naopak možná bude integrace


Komentáře