Medaile? Bylo by to super, říká děčínský basketbalista Jiří Jelínek

Děčín - V kádru basketbalistů Děčína se od začátku nynější sezóny zabydluje Jiří Jelínek. Severočeský tým je pro něj už pátým působištěm v nejvyšší soutěži.

Reklama

Kolikátou sezónu už absolvujete v elitní soutěži?

Myslím, že jedenáctou. Pocházím z Vysokého Mýta. Od dorostu jsem byl v Pardubicích, kde jsem naskočil i do ligy dospělých. Tři a půl roku jsem působil v Kolíně. A krátce i v Nymburce za trenéra Katzurina. Rok a půl jsem strávil ve Svitavách a teď hraji za Děčín.

Co vás přivedlo právě do Děčína?

Oproti Svitavám jsem si chtěl vyzkoušet jiný basketbal. Tedy svižnější, rychlejší, což se naplňuje. Zápasy mají vyšší tempo, než co jsem zažil v minulé sezóně. Kluci mě přijali dobře, ale to by spíš měli říci oni.

V polovině sezóny jste tudíž spokojen?

Ano. V Děčíně vládne dobrá atmosféra a zvlášť po vítězných zápasech nás dovedou lidi ocenit aplausem a nadšením. Druhé místo je asi maximem. Moc fanoušků ani odborníků to od nás nejspíš nečekalo.

Přivykl jste větší hráčské konkurenci?

Co se týče mého herního zapojení, obrana není asi bůhvíjaká. Kádr má svoji kvalitu. Každý z hráčů je schopen nastřílet za zápas deset až patnáct bodů. Jsou tady hráčské opory, ale i osobnosti po lidské stránce.

Aktuálně má Děčín nejlepší výchozí pozici pro další průběh sezóny. Kam sahají ambice?

Pokud jde o play-off, chceme jít do něj ze současného druhého místa. Ale všechny týmy chtějí dopadnout co nejlépe a aspirantů na medaile je více. Může se stát cokoliv a bylo by super, kdyby se nám to povedlo.

V basketbalovém prostředí působí i bývalý reprezentant a trenér Josef Jelínek i jeho syn David Jelínek, současný reprezentant. Máte s nimi nějakou spojitost?

Vůbec ne. Jde jen o shodu jmen. Jsem rád za svoji rodinu (úsměv).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecký kraj

Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy
Ščasný se v Teplicích nesnesl s obchodním ředitelem. I ten nakonec skončil Ščasný se v Teplicích nesnesl s obchodním ředitelem. I ten nakonec skončil
Petr Rada podepsal smlouvu s FK Teplice Petr Rada podepsal smlouvu s FK Teplice

Zdeněk Ščasný rezignoval na post trenéra FK Teplice Zdeněk Ščasný rezignoval na post trenéra FK Teplice
Adam Žampach se chce prosadit v basketbalovém Ústí. Snad přichází můj čas, říká Adam Žampach se chce prosadit v basketbalovém Ústí. Snad přichází můj čas, říká
Naplňujeme cíle, chceme do play-off, říká Vladimír Evan ze Slovanu Ústí Naplňujeme cíle, chceme do play-off, říká Vladimír Evan ze Slovanu Ústí


Komentáře