Máme těžký los, ale chceme do play-off, říká Aleš Chrastina

Frýdek-Místek - Střed tabulky extraligy patří házenkářům SKP Frýdek-Místek. Snaživý tým ale nemá z objektivních příčin tak velké ambice jako v období let 1999-2005, kdy figuroval v absolutní špičce v republice.

Reklama

V roce 2003 vyhrál titul a ve zbývajících sezónách získal pětkrát stříbro. Trenér současného frýdecko-místeckého celku Aleš Chrastina (ročník narození 1967) se soustřeďuje především na to, aby se jeho svěřenci dobře připravili na druhou polovinu soutěže a probojovali se do osmičlenného play-off v extralize.

Je úspěšná minulost klubu inspirací i pro nynější hráče? „Samozřejmě na tradici se nedá zapomenout. Ale musíme si na druhou stranu uvědomit, že tehdy byla trošku jiná situace. I házená je o penězích a tenkrát dávali sponzoři větší částky do klubu, který pracoval na špičkové profesionální úrovni. V tom je rozdíl oproti dnešku,“ podotýká Chrastina.

Slávu frýdecko-místecké házené poznával zvenčí. „V době, kdy byl tento tým na vrcholu, jsem se s ním potkával jako soupeř. Byl jsem v Ostravě, kde jsme měli jiné cíle, než medaile. Ale v Karviné jsem toho zažil dost,“ vybavil si trenér, jenž před příchodem do Frýdku-Místku trénoval ženy Sokola Poruba.

Letošní extraligovou sezónu mužů ve Frýdku hodnotí kouč střídmě. Není důvod k jásotu, ale ani k výrazné nespokojenosti. „V létě jsme posílili obranu o Mílu Krahulíka z Lovosic. Soutěž jsme rozehráli docela dobře. Bohužel nám to negovala poslední dvě kola ve Zlíně a doma s pražskou Duklou. Prohráli jsme oba zápasy a možná i proto, že přístup nebyl takový, jak jsme si představovali,“ uvažoval Chrastina.

Mrzí ho i další výsledky. „Kromě zmíněných nezdarů jsme si mysleli na body i v Lovosicích. Neproměnili jsme šance, ale na „kdyby“ se nehraje. Pokud bychom ale měli o pár bodů víc, mohli jsme být v horní polovině tabulky ve větším kontaktu s Plzní a Zubřím, které v minulém kole prohrály,“ tvrdil trenér.

Během lednové přestávky chtějí frýdecko-místečtí házenkáři kvalitně potrénovat. „Musíme se zvednout z dílčího útlumu. Jarní část nebude jednoduchá. Jedeme na hřiště favoritů, takže máme těžký los,“ připomněl Chrastina, který za hratelné možnosti týmu považuje boj o play-off. „Tabulka je hodně vyrovnaná, celky se nedají zaškatulkovat,“ vystihuje extraligovou realitu.

Z dvanácti účastníků je osm z Moravy. To přináší i spoustu zápasů s nádechem derby mezi moravskými kluby. „Nijak specificky se na to nedíváme. Každého soupeře bereme stejně, jinak to ani nejde při takovém množství vzájemných soubojů,“ dodal Chrastina.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Moravskoslezský kraj

Házenkářky Poruby pronikly už do čtvrtfinále Challenge Cupu Házenkářky Poruby pronikly už do čtvrtfinále Challenge Cupu
Chceme se po útlumu vrátit mezi nejlepší, říká za ostravské volejbalisty Tomáš Zedník Chceme se po útlumu vrátit mezi nejlepší, říká za ostravské volejbalisty Tomáš Zedník
Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, říká trenér Jan Beňadik Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, říká trenér Jan Beňadik

Baník Ostrava získal další posilu. Z Teplic přichází Milan Jirásek Baník Ostrava získal další posilu. Z Teplic přichází Milan Jirásek
Hrajeme s příliš úzkým kádrem, uznává trenér NH Ostrava Dušan Medvecký Hrajeme s příliš úzkým kádrem, uznává trenér NH Ostrava Dušan Medvecký
Taťka mě do rozhovorů neprotlačuje, tvrdí Jakub Šiřina, syn šéfa ostravské televize Taťka mě do rozhovorů neprotlačuje, tvrdí Jakub Šiřina, syn šéfa ostravské televize


Komentáře