Má titul i stříbra s Libercem, nyní se chce prosadit i v národním týmu

Jan Ordoš. Foto: DeníkČesko.czJan Ordoš. Foto: DeníkČesko.cz

Přestup z Liberce do Švédska, pozvánka do reprezentace. Takové milníky prožívá hokejový útočník Jan Ordoš, který je s českým národním týmem na turnaji Euro Hockey Tour v Helsinkách.

Reklama

V dresu libereckých Bílých Tygrů získal hokejový útočník Jan Ordoš mistrovský titul v extralize, navíc i dvě stříbra a prvenství po základní části v předčasně ukončené minulé sezoně nejvyšší soutěže. Momentálně figuruje i v kádru české reprezentace, se kterou startuje na turnaji Euro Hockey Tour v Helsinkách.

Ve čtyřiadvaceti letech toho stihl hodně. V Liberci vypracoval ve spolehlivého extraligového hokejistu, který tvořil pevný článek mužstva. V létě ale špičkový český klub opustil a na reprezentační akci už přicestoval ze Švédska, kde působí v klubu Oskarshamn IK.

Ordoš je jedním z mála hráčů, kteří od historického ročníku 2015/2016 setrvali v liberecké sestavě až do jara 2020. Při cestě týmu za titulem nastupoval například po boku extraligových osobností Bakoše, Řepíka,Výtiska, Radivojeviče, Vampoly, Ševce, Šimka, Vitáska a dalších, kteří postupně z Liberce odešli. Ještě v minulé sezoně byli jeho spoluhráči zkušení borci Šmíd, Birner, P. Jelínek, L. Hudáček,Krenželok, Bulíř, Lenc.

Trenéra zná z klubu

Velký progres udělal Ordoš v Liberci pod vedením trenéra Filipa Pešána, který na jeho výkony z extraligy nezapomněl ani poté, co se stal hlavním koučem národního týmu. V loňském ročníku vedl liberecký celek trenér Patrik Augusta, jenž navázal na svého předchůdce.

„Jsem zvyklý na trenérskou práci pana Pešána z klubu a už na prvním reprezentačním tréninku jsem si připomněl libereckou éru,“ svěřil se Ordoš při online rozhovoru s českými novináři pro média.

„Ve Švédsku jsem krátce, ale věřím, že i v národním týmu mohu uplatnit první zkušenosti z mezinárodního hokeje,“ pravil Ordoš.

Rodák z Ústí nad Labem začal s hokejem v tamním celku, když nastupoval i za ústecký dorost. Potom se přesunul do Liberce. Oproti těmto severočeským městům, z nichž v každém z nich žije zhruba sto tisíc lidí, je jeho současné působiště odlišné.

„Oskarshamn je malé město se šestnácti tisíc obyvateli, takže je to takový spíš rodinný klub. Zázemí je tam oproti Liberci hodně skromné, ale máme skvělý tým a skvělé trenéry. Zatím se mi tam líbí, daří se nám, takže doufám, že v tom budeme pokračovat,"
líčil Ordoš.

Potkal se s Jánošíkem

Ve švédském klubu se Ordoš potkal se svým někdejším libereckým spoluhráčem a slovenským reprezentantem Adamem Jánošíkem, který tam v létě přestoupil z Plzně. V týmu jsou kromě nich i ze švédského pohledu další cizinci.

„Jsem rád, že tam jsou i kluci z jiných zemí. Mluvíme mezi sebou anglicky. Kdyby tam byli jen samí Švédi, měl bych adaptaci asi těžší. Jsem v zahraničí spokojený,“ potvrzoval Ordoš, že nelituje svého rozhodnutí o švédském angažmá.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře