Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec

Jablonec n/N. - V jarní sezóně Synot ligy si pod Ještědem zahraje krajní záložník Lukáš Masopust, který přestupuje z Vysočiny Jihlavy. FK Jablonec představil první posilu v zimním období.

Reklama

„Lukáš potřeboval změnu. Jablonec útočí na poháry a investuje do mladých a osvědčených hráčů. Pro Lukáše je to rozhodující posun v jeho kariéře,“ zdůvodnil výběr týmu pro hráče jeho agent Pavel Paska.

Jihlavský odchovanec prošel mládežnickými výběry Vysočiny od svých jedenácti let. Poprvé naskočil do přípravy s jihlavským A týmem ještě jako dorostenec v létě 2012 pod vedením trenéra Komňackého. Debut v české lize si odehrál proti Slavii Praha na startu sezóny 2012/13 a nakonec v celé sezóně chyběl Jihlavě jen v jednom jediném zápase.

„Do Jablonce jsem přišel za další výzvou. Strašně rád bych si vyzkoušel evropské poháry. Příští rok se hraje i Euro dvacítek, na které bych se chtěl dostat,“ řekl k důležitému kroku ve své kariéře Lukáš Masopust.

O přestupu talentovaného záložníka se spekulovalo téměř v každém přestupním období. Naposledy letos v létě, kdy projevily zájem obě pražská „S“, ale z transferu nakonec sešlo. Především z důvodu svalového zranění, které si Masopust přivodil před červnovým reprezentačním zápasem. Díky tomu vynechal téměř celou letní přípravu, nestihl ani začátek sezóny a nakonec během podzimu odehrál za Vysočinu pouhé tři zápasy.

"Je to hráč, o kterém ještě uslyšíme. Po sportovní stránce už přesvědčil v Synot lize,“ doplnil Miroslav Pelta z FK Jablonec.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Liberecký kraj

Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře
V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně
Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola

Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci
Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul
Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý


Komentáře