Lukáš Juliš: šest zápasů, šest gólů a Sparta je na špici

Stadion Sparty Praha. Foto: DeníkČesko.czStadion Sparty Praha. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbalový útočník Lukáš Juliš vstřelil v dresu pražské Sparty v odehraných šesti zápasech první ligy šest gólů. Velkou měrou tak přispěl k tomu, že letenský tým vede tabulku s plným bodovým ziskem.

Šest zápasů, šest vstřelených gólů a především výrazný podíl na vítězné sérii. Taková je bilance fotbalového útočníka Lukáše Juliše v dresu pražské Sparty v dosavadním průběhu první ligy. Má velkou zásluhu na tom, že lídr tabulky neztratil v soutěži ještě ani bod, což je vzhledem k minulým sezonám pro Spartu naprosto výjimečná situace.

Lukáš Juliš prožívá z vlastního hlediska vydařený kalendářní rok. Na jaře hostoval ze Sparty v Sigmě Olomouc a ve dvanácti zápasech vstřelil osm branek. Nebylo divu, že si ho Pražané stáhli zpátky do kádru, aby mohl svoji formu prokazovat i ve Spartě.

A to se mu zatím daří dokonale. Letenský tým porazil v minulém kole FK Jablonec 2:1. Kromě Juliše se střelecky prosadil i Adam Hložek, takže ze znovu ukázalo, že tento útočný tandem táhne Spartu k vítězstvím.

„Chtěli jsme mít po šesti kolech osmnáct bodů, což se nám splnilo. Proti Jablonci jsme v prvním poločase zahráli výborně, byl to top výkon. Pak jsme se ale na výhru nadřeli,“ mínil Juliš v klubové televizi na sparťanském webu. „Musíme poděkovat brankáři Milanu Hečovi, že ve druhém poločase nám vychytal tři body,“ podotkl kanonýr.

Sparta zvládla i náročnější pasáž zápasu, kdy Jablonečtí usilovali o vyrovnání. „Je pravda, že jsme vedli 2:0, ale ještě nebyl konec. Asi jsme si mysleli, že to nějak dohrajeme. Když jsme však nepřidali třetí gól a naopak jsme inkasovali, trošku se vývoj zdramatizoval. Za stavu 2:1 to byly pro nás nervy,“ přiznal Juliš.

Přijde náročný program

Podle svých slov hrál Juliš od sedmé minuty s bolestmi, ale nemělo by to být nic vážnějšího. „Teď přichází v lize reprezentační přestávka, budeme mít hodně hráčů na srazech a akcích národních týmů. Věřím, že se v klubu můžeme chystat a trénovat v klidu tak, abychom byli pro další průběh sezony dobře připravení,“ dodal Juliš.

Po reprezentační přestávce by měla Sparta hrát v lize v Plzni a následně vstoupit do základní skupiny Evropské ligy. Za soupeře bude mít postupně francouzský celek Lille, italský AC Milán a skotský Celtic Glasgow.