Lubomír Krejčíř chce házenkáře z Litovle usadit v extralize

Litovel - Lubomír Krejčíř působí na trenérské lavičce extraligových házenkářů Tatranu Litovel. Do povědomí odborníků i příznivců se zapsal především svým dlouholetým angažmá u české reprezentace žen.

Reklama

Rád na to vzpomíná, ale současně se plně zaměřuje i na práci s mužským týmem z desetitisícového města. „Chceme se v extralize usadit,“ nastiňuje Lubomír Krejčíř plány nováčka nejvyšší soutěže.

Jaké máte poznatky a dojmy z trenérského vedení házenkářských reprezentantek?

Jedním slovem - úžasné. U národního týmu jsem byl nepřetržitě deset let od roku 1998 do roku 2008. První čtyři sezóny jako asistent a potom jako hlavní trenér. Vzpomínky nejsou ještě zapomenuté. Zúčastnil jsem se čtyř velkých akcí typu mistrovství světa a mistrovství Evropy, dvakrát coby asistent a dvakrát jako trenér. To se tolikrát a opakovaně v našich podmínkách jen tak nepoštěstí. Všechny starty byly pro mě i hráčky přínosné. Měli jsme možnost pracovat se dvěma hráčskými generacemi. Mohu jmenovat nyní už legendární brankářku Lenku Černou, dále i Čumplovou, Kláru Černou, Korandovou, Ludmilovou a další. V roce 2014 jsem vedl české juniorské reprezentantky na mistrovství světa.

Bohatý výčet jistě představuje i vaše klubová činnost?

Se ženami Olomouce jsem byl u tří mistrovských titulů. Pamatuji si hlavně na finále s pražskou Slavií v letech 2003 a 2004.

Zdá se, že sport je ve vašem životě velkým fenoménem?

Ano, házená je pro mě z profesního hlediska vším.

Co tedy je typické pro Litovel?

Klub má dlouholetou tradici - připomínáme si osmdesát let házené ve městě. Takovou historii nemá mnoho celků. Podařilo se nám postoupit do extraligy mužů. Loni jsem byl klubovým šéftrenérem a v závěru sezóny jsem tým i koučoval. A nyní jsme jediným družstvem z Olomoucka, které hraje v nejvyšší mužské soutěži. Jsme rádi, že můžeme tímto způsobem reprezentovat celý region.

Když jsme u vašeho extraligového celku, za zmínku stojí jméno nejznámějšího hráče Litovle, jímž je David Juříček. Bývalý reprezentant, jemuž je čtyřicet let, dlouho působil v zahraničí, především ve Francii.

David je odchovancem Olomouce, odkud šel asi v šestnácti letech do Karviné. A nyní se z ciziny vrátil domů. Využíváme jeho zkušenosti pro rozjezd našeho týmu.

Je to pro něj velký skok - z Francie do Litovle?

Pokud by to byl standardní hráč se standardní povahou mladých lidí do čtyřiceti let, tak by to byl asi problém. Ale David Juříček je zcela mimořádnou osobností, co se týče způsobu uvažování, rozvážnosti a inteligence. Věděl, do čeho jde. Je tím, kdo pomáhá ostatním hráčům i trenérům.

Litovel šokovala v extralize v polovině prosince tím, že jste porazili vysoce favorizované Zubří. Jak jste si to užívali?

Hodně. Snažíme se trénovaností přiblížit dalším extraligovým družstvům. A pokud se dlouho nevyhrává, hráči ztrácejí motivaci a víru v úspěch. Proto jsme potřebovali dosáhnout na body, abychom se utvrdili, že naše cesta je správná. Trpělivostí chceme vybudovat tým, který se zabydlí v extralize. A k tomu je nutné občas uhrát úspěšný výsledek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Olomoucký kraj

Šumperk chce zůstat v desítce. První liga městu sluší, tvrdí Radek Kučera Šumperk chce zůstat v desítce. První liga městu sluší, tvrdí Radek Kučera
Přesilovky jsou rozhodující, uvažuje olomoucký trenér Petr Fiala Přesilovky jsou rozhodující, uvažuje olomoucký trenér Petr Fiala
Znovu nás láká medaile, tvrdí kouč basketbalového Prostějova Zbyněk Choleva Znovu nás láká medaile, tvrdí kouč basketbalového Prostějova Zbyněk Choleva

Tým extraligového nováčka Olomouc posílí Tomáš Rachůnek Tým extraligového nováčka Olomouc posílí Tomáš Rachůnek

Komentáře