Liga před startem. Krátká příprava? Musíme se s tím vypořádat, říká trenér Kotal

Fotbalisté pražské Sparty sehráli v letní přípravě jen čtyři zápasy. Vzhledem ke krátké pauze mezi sezonami měli málo času na pilování formy, ale trenér Václav Kotal bere situaci reálně.

Reklama

Jen necelý měsíc trvala letní příprava fotbalistů pražské Sparty. Důvodem bylo prodloužení uplynulé sezony, což se ale týkalo všech celků. Ostře sledovaný sparťanský celek sehrál pouze čtyři zápasy.

„Nemůžeme být spokojení z hlediska počtu utkání a vytížení hráčů. Každý hráč odehrál dvě utkání a to je strašně málo. To všichni víme, ale musíme se s tím vypořádat," konstatoval trenér Václav Kotal pro média na předsezonní tiskové konferenci.

Jak uvádí zpráva ČTK, Sparta disponuje před vstupem do sezony širokým kádrem 26 hráčů do pole a tří brankářů.

„Opticky to vypadá dobře, ale takový počet jsem ale na tréninku nikdy neměl. Na první zápas v Brně budeme rádi, když zaplníme zápis," řekl Kotal před úvodním vystoupením, které se má odehrát týden před koncem srpna.

Hancko, Karlsson a Krejčí na marodce

Kouč se svěřil, že na začátku sezony je mimo hru několik důležitých hráčů. Konkrétně to jsou Dávid Hancko, David Moberg Karlsson a Ladislav Krejčí, posila z Itálie. Další nováček v týmu Martin Minčev dohání tréninkové manko.

Kotal vysvětlil bližší příčiny absencí. „Láďa Krejčí starší přišel z Boloni zraněný, tam jsme s tím počítali. Léčení Dávida Hancka nedopadlo, jak jsme si představovali, doba se protáhla. Uvidíme po dalším vyšetření, jaká bude prognóza. Karlsson se pomalu zapojuje do tréninku. Minčev má stále manko , uvidíme, jak dlouho bude potřebovat," upřesnil trenér.

Vítanou posilou je stoper Ondřej Čelůstka z tureckého Antalyasporu. Z hostování se vrátili kanonýr Juliš z Olomouce, stoper Plechatý z Jablonce, záložníci Fortelný z Jihlavy a Polidar z Příbrami. Navíc i útočník Pulkrab z Bohemians Praha 1905, který je ale dlouhodobě zraněný.

Zkoušeli různá rozestavení

Trenér během letní přípravy zkoušel s týmem různé varianty herních modelů a rozestavení se třemi stopery a dvěma útočníky.

„Láďa Krejčí i Čelůstka hráli v tomto systému. Neměl by být problém s jejich začleněním do týmu. Třeba Krejčí hrál i v minulosti v obou rozestaveních. Tedy jak beka, tak záložníka.Rozestavení je ale jen šablona. Důležitější je to, jak se hráči chovají po zisku a ztrátě míče. Přepínání z obranné fáze na útočnou a obráceně je pro mě hlavní ukazatel," nastínil Kotal svůj náhled na fotbal a priority.

Klub zaznamenal ale i odchody řady hráčů. Spartu opustila v létě osmička hráčů z jarního kádru, v základní sestavě ale nastupovali jen obránce Martin Frýdek a klíčový záložník Guélor Kanga. Dále odešli například Kaya, Costa, Mandjeck.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře