Liberecké léto? Slovan prochází velkou hráčskou obměnou

Trenér Pavel Hoftych. Foto Archiv DenikCesko.czTrenér Pavel Hoftych. Foto Archiv DenikCesko.cz

Velký hráčský pohyb nastává v prvoligovém fotbalovém celku Slovanu Liberec. Čtyři hráči odešli do pražské Slavie, která naopak uvolnila pod Ještěd šestici na hostování. Navíc přišli do Liberce i další noví fotbalisté.

Reklama

Fotbalové léto ve Slovanu Liberec je ve znamení masivních přesunů hráčů na trase mezi klubem od Ještědu a pražskou Slavií. Z libereckého Slovanu totiž zamířila do kádru českého mistra hned čtveřice kvalitních fotbalistů. Opačným směrem pak Slavia poslala na hostování zatím šest borců. Kromě toho zařadil Slovan Liberec do přípravy i hráče, kteří přišli i z jiných klubů, než ze Slavie.

Pokud jde o loučení s libereckým dresem, tak už hned po skončení minulé sezony postupně přestoupili do Slavie Ondřej Karafiát, Tomáš Malinský, Jan Kuchta a Michal Beran. Hostování skončilo rumunskému záložníkovi Alexandru Balutovi, který se sice vrátil do Slavie, ale jen administrativním způsobem, a záhy odešel do Maďarska. Ve Slovanu nepokračuje ani Alibekov.

Júsuf Hilál, Mosquera, Tijany

V Liberci evidují příchody posil. A tak s týmem už trénují Jakub Jugas, Jan Matoušek, Daniel Kosek, Júsuf Hilál, Mohamed Tijany a Jakub Hromada. Všichni jsou ze Slavie, přičemž Jugas a Matoušek hráli na jaře za Jablonec a Hromada byl sice na jaře v Liberci, ale první fázi letní přípravy absolvoval ve Slavii. Nečekaným tahem se blýskl Liberec, kdy získal kolumbijského záložníka Jhona Mosqueru z Bohemians Praha 1905. Z Českých Budějovic přišel Michael Rabušic, který už v Liberci působil ve dvou etapách a zdejší prostředí dobře zná. Úplnými nováčky jsou naopak Csáno a Barac.

Hoftych: Mladí se mají od koho učit

Nynější příprava je pro liberecký Slovan obdobím, kdy se trenér Pavel Hoftych snaží během krátké doby stmelit mužstvo po herní i týmové stránce. „Je na to málo času, změn v kádru bylo až dost. Ale s tím se tak trochu počítalo, když vyšel najevo zájem o naše dosavadní opory. Noví hráči jsou kvalitními fotbalisty. Půjde o to, aby se kluci postupně sehráli. Mladí se mají od koho učit,“ uvažoval Hoftych na klubovém webu.

Liberečtí jsou od 10. srpna na soustředění v Rakousku, kde ladí formu na ligový start. „Začátek sezony je pokaždé důležitý. Los si nevyberete a bereme jej tak, jak dopadl,“ prohodil kouč.

Slovan by měl v prvním kole nastoupit proti Sigmě Olomouc. „Respektujeme sílu všech soupeřů, kteří se připravují na ligu stejně jako my. Na rozjezdu do sezony hodně záleží. Je na nás, abychom dál pracovali na herním projevu, udělali maximum a byli na start nachystaní,dodal Hoftych.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře