Krejčí se po návratu z Itálie už připravuje se Spartou v Rakousku

Po čtyřech letech se vrací do české ligy fotbalový reprezentant Ladislav Krejčí. Z Itálie zamířil zpátky do pražské Sparty, kde už dříve úspěšně působil.

Reklama

Po Ondřeji Čelůstkovi, který zamířil do fotbalové pražské Sparty po skončení angažmá v Turecku, se do přípravy letenského týmu zapojil i další reprezentant, levý obránce či záložník Ladislav Krejčí. Do Sparty se vrací po čtyřletém působení v italské Boloni. V tamním klubu měl ještě na rok smlouvu, ale se Spartou podepsal tříletý kontrakt.

Táhlo mě to zpátky domů. A rozhodl jsem se znovu pro Spartu, kterou jsem pořád sledoval. Byl jsem i v kontaktu s některými lidmi z klubu. Myslím, že se moje pouto nepřetrhalo, se Spartou chci hrát o tituly a vyhrávat trofeje,“ uvedl Krejčí v těchto intencích na klubovém webu.

Zná letenské prostředí

Fotbalista, který se už při svém prvním angažmá ve Spartě dostal do české reprezentace, poznal italskou ligu. V náročné soutěži sbíral starty v dresu Boloni, když nejvíc se mu dařilo hned v jeho úvodní sezoně. Zasáhl do 37 utkání, v dalších letech pak do dvanácti, osmnácti a čtrnácti zápasů.

Krejčí se vrátil do pro něj známého prostředí na pražské Letné. Jak uvádí ČTK, za Spartu nastupoval v první lize od roku 2010, celkem za něj v nejvyšší soutěži odehrál 131 zápasů, vstřelil 25 branek a přidal 28 asistencí. V sezoně 2013/14 Krejčí získal s Letenskými double a ligový titul si připsal i v ročníku 2009/10. Ve Spartě se sejde se svým jmenovcem, jednadvacetiletým záložníkem Ladislavem Krejčím. Ten přišel do klubu z brněnské Zbrojovky.

Ladislav Krejčí (ročník 1992) odehrál 41 zápasů za reprezentační A-tým a vstřelil pět branek. Na kontě má rovněž druhé místo z evropského šampionátu devatenáctek.

Příchod posily vítá nejen sparťanský trenér Václav Kotal, ale i sportovní ředitel Tomáš Rosický. „Stáli jsme o Láďu Krejčího i z toho důvodu, že se v Itálii naučil hrát na všech pozicích na lajně. Má zkušenosti s obranou ve čtyřech i třech hráčích. To bereme jako velkou výhodu včetně jeho působení v reprezentaci a v zahraničí,“ poznamenal Rosický.

Ladislav Krejčí se už s letenským týmem připravuje na soustředění v Rakousku, což byl záměr vedení klubu. „Chtěli jsme mít v této fázi k dispozici devadesát procent mužstva, což se nám podařilo. Jsme rádi, že v Rakousku je tedy už takřka kompletní kádr,“ dodal ještě Rosický.

Pražská Sparta se bude snažit v nadcházející sezoně uspět nejen v domácí lize, ale i na evropské scéně.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře