Krejčí se po návratu z Itálie už připravuje se Spartou v Rakousku

Po čtyřech letech se vrací do české ligy fotbalový reprezentant Ladislav Krejčí. Z Itálie zamířil zpátky do pražské Sparty, kde už dříve úspěšně působil.

Reklama

Po Ondřeji Čelůstkovi, který zamířil do fotbalové pražské Sparty po skončení angažmá v Turecku, se do přípravy letenského týmu zapojil i další reprezentant, levý obránce či záložník Ladislav Krejčí. Do Sparty se vrací po čtyřletém působení v italské Boloni. V tamním klubu měl ještě na rok smlouvu, ale se Spartou podepsal tříletý kontrakt.

Táhlo mě to zpátky domů. A rozhodl jsem se znovu pro Spartu, kterou jsem pořád sledoval. Byl jsem i v kontaktu s některými lidmi z klubu. Myslím, že se moje pouto nepřetrhalo, se Spartou chci hrát o tituly a vyhrávat trofeje,“ uvedl Krejčí v těchto intencích na klubovém webu.

Zná letenské prostředí

Fotbalista, který se už při svém prvním angažmá ve Spartě dostal do české reprezentace, poznal italskou ligu. V náročné soutěži sbíral starty v dresu Boloni, když nejvíc se mu dařilo hned v jeho úvodní sezoně. Zasáhl do 37 utkání, v dalších letech pak do dvanácti, osmnácti a čtrnácti zápasů.

Krejčí se vrátil do pro něj známého prostředí na pražské Letné. Jak uvádí ČTK, za Spartu nastupoval v první lize od roku 2010, celkem za něj v nejvyšší soutěži odehrál 131 zápasů, vstřelil 25 branek a přidal 28 asistencí. V sezoně 2013/14 Krejčí získal s Letenskými double a ligový titul si připsal i v ročníku 2009/10. Ve Spartě se sejde se svým jmenovcem, jednadvacetiletým záložníkem Ladislavem Krejčím. Ten přišel do klubu z brněnské Zbrojovky.

Ladislav Krejčí (ročník 1992) odehrál 41 zápasů za reprezentační A-tým a vstřelil pět branek. Na kontě má rovněž druhé místo z evropského šampionátu devatenáctek.

Příchod posily vítá nejen sparťanský trenér Václav Kotal, ale i sportovní ředitel Tomáš Rosický. „Stáli jsme o Láďu Krejčího i z toho důvodu, že se v Itálii naučil hrát na všech pozicích na lajně. Má zkušenosti s obranou ve čtyřech i třech hráčích. To bereme jako velkou výhodu včetně jeho působení v reprezentaci a v zahraničí,“ poznamenal Rosický.

Ladislav Krejčí se už s letenským týmem připravuje na soustředění v Rakousku, což byl záměr vedení klubu. „Chtěli jsme mít v této fázi k dispozici devadesát procent mužstva, což se nám podařilo. Jsme rádi, že v Rakousku je tedy už takřka kompletní kádr,“ dodal ještě Rosický.

Pražská Sparta se bude snažit v nadcházející sezoně uspět nejen v domácí lize, ale i na evropské scéně.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře