Karviná má ambici postoupit do první ligy, přiznává Jozef Weber

Karviná - Druholigový tým MFK Karviná se chce pohybovat nahoře v tabulce a držet se v kontaktu s příčkami, které by po skončení sezóny zaručovaly skok do první ligy. Od začátku probíhající sezóny vede tým kouč Jozef Weber. Kromě hráčské kariéry v nejvyšší soutěži má za sebou i trenérské štace v Jablonci a Bohemians Praha 1905.

Reklama

Hodnocení podzimu musíme začít otázkou, zda jste spokojeni s pátým místem po šestnácti kolech Fotbalové národní ligy?

Dá se říci, že ano. Udrželi jsme se takříkajíc na dostřel druhé pozici, která bude také výrazem úspěchu. Nechci hned vyslovovat slovo postup a ani si ho neopakujeme každé ráno (úsměv). Máme ale určité ambice, abychom pozvedli úroveň karvinského fotbalu. Přiznávám, že v blízkém horizontu bychom se chtěli pokusit o první ligu. Ale těžko se dá odhadovat přesné období. Uvidíme, jak to půjde.

Nezvyklým krokem byla skutečnost, že jste v nedávné době přivedli do kádru více hráčů z prvoligových klubů. Byla to i vaše zásluha?

Je pravda, že znám lidi z fotbalu, který se už stává kosmopolitní záležitostí. Zjistil jsem, že doplňování mužstva jen o hráče z moravskoslezského regionu není ideální cestou. Ostravsko bylo baštou talentů, ale všechno se mění. Musíme hledat jinde.

Můžete vyjmenovat některé posily, které se osvědčily?

Přišel Honza Trousil ze Slovácka Uherské Hradiště. To byl přesně náš záměr. Známe se dlouho, dříve jsme proti sobě hráli. A stále oceňuji jeho fotbalové i komunikační schopnosti. Chyběl nám lídr a Honza tuhle roli dokonale splňuje. Jeho angažováním jsme udělali dobře. Z Bohemians Praha jsme získali Budínského a Růžičku. Podali jsme jim pomocnou ruku, protože v Bohemce se v poslední době moc neprosazovali. A v Karviné prokázali svoje uplatnění. Zlatou duší je Janíček z Mladé Boleslavi. Pochází ze Zlína, Moravu zná. Počátkem prosince jsme hráli ještě přípravný zápas na umělé trávě. Nabízel jsem mu, že ho může vynechat, ale přistoupil k tomu profesionálně a šel do osobních soubojů i na umělém povrchu. Herní praxi u nás získává i Daníček ze Slovácka a Skwarczek z Jablonce. Vrátil se vlastně domů na Ostravsko a jednáme o jeho dalším působení, protože návrat do Jablonce by byl pro něj asi velkým soustem. Je tady i Zelený z Hradce Králové.

Stabilní fotbalovou jedničkou na severní Moravě je Baník Ostrava. Ve druhé lize jsou čtyři kluby z okolních měst. Jak se k tomu stavíte?

Kromě Karviné bojují v naší soutěži i Frýdek-Místek, Třinec a Opava. Tedy celky z měst nedaleko od sebe. Obrazně řečeno z jednoho okresu, i když to tak administrativně neplatí. Jak už jsem tvrdil, není kde brát hráče a tím se rozmělňuje kvalita a vzájemná konkurence není podle mě ku prospěchu.

Fotbalovou národní ligu vede po podzimu Sigma Olomouc. Očekával jste to?

Nejen já, ale asi i všichni, co se zajímají o fotbal, tušili, že Sigma prahne po návratu. Po jarním sestupu z první ligy se s tím jarním selháním v Olomouci chvíli vyrovnávali, ale už zaslouženě bojují na špici.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Moravskoslezský kraj

Házenkářky Poruby pronikly už do čtvrtfinále Challenge Cupu Házenkářky Poruby pronikly už do čtvrtfinále Challenge Cupu
Chceme se po útlumu vrátit mezi nejlepší, říká za ostravské volejbalisty Tomáš Zedník Chceme se po útlumu vrátit mezi nejlepší, říká za ostravské volejbalisty Tomáš Zedník
Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, říká trenér Jan Beňadik Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, říká trenér Jan Beňadik

Baník Ostrava získal další posilu. Z Teplic přichází Milan Jirásek Baník Ostrava získal další posilu. Z Teplic přichází Milan Jirásek
Hrajeme s příliš úzkým kádrem, uznává trenér NH Ostrava Dušan Medvecký Hrajeme s příliš úzkým kádrem, uznává trenér NH Ostrava Dušan Medvecký
Taťka mě do rozhovorů neprotlačuje, tvrdí Jakub Šiřina, syn šéfa ostravské televize Taťka mě do rozhovorů neprotlačuje, tvrdí Jakub Šiřina, syn šéfa ostravské televize


Komentáře