Karlovarští hokejisté si v extralize cení bodů z Vítkovic

Hokejová aréna v Karlových Varech. Foto: DeníkČesko.czHokejová aréna v Karlových Varech. Foto: DeníkČesko.cz

Hokejisté HC Energie Karlovy Vary se pohybují uprostřed neúplné tabulky extraligy. Ve čtyřech odehraných zápasech získali šest bodů za dvě vítězství včetně cenného úspěchu na ledě Vítkovic.

Reklama

Tři zápasy v řadě v domácím prostředí a teprve potom první vystoupení na ledě soupeře. Z takto pozměněného programu extraligy oproti původnímu rozpisu soutěže vytěžili hokejisté HC Energie Karlovy Vary šest bodů za dvě vítězství. V neúplné tabulce s rozdílným počtem utkání jednotlivých týmů patří mužstvu aktuální sedmé místo.

Karlovarští se v předchozím extraligovém dění mohli soustředit na to, že hrají ve své hale a nemusí složitě cestovat. První výjezd je potkal až v pátek 9. října a zrovna až do vzdálené Ostravy. Zápas na opačném konci republiky, bráno z pohledu Karlových Varů, dopadl pro hokejisty HC Energie nadmíru úspěšně.

„Tří bodů si nesmírně ceníme. Přece jen jsme jeli vůbec poprvé v sezoně na soupeřovu půdu a navíc nás čekal velmi silný tým. Víme, jak se Vítkovice v létě i na začátku podzimu výrazně posílily,“ poznamenal asistent karlovarského trenéra Tomáš Mariška v nahrávce pro média po zápase ve Vítkovicích.

Hokejisté Karlových Varů vyhráli 3:2. „Opravdu je to pro nás skvělý výsledek s ohledem na to, jaký Vítkovice mají kvalitní kádr s řadou zvučných hráčů. Pokud jde o vlastní hokejové prvky, rozhodla naše práce v oslabení. Udělali jsme zbytečně moc faulů a poskytli soupeři hodně prostoru v přesilovkách,“ rozebíral Mariška.

„Za tím, že jsme v klíčových fázích zápasu neinkasovali, stojí především obětavost. Ta nám přinesla body. Dali jsme tři góly, o jeden víc, než domácí, a v tom byl v náš prospěch malý rozdíl mezi oběma celky,“ shrnul asistent.

Jakub Flek dal už čtyři góly

Nejlepším střelcem karlovarského týmu je zatím Jakub Flek se čtyřmi brankami. Navazuje tak na formu z minulé sezony. Mužstvo má zatím ve svém středu i dva útočníky se smlouvami v klubech NHL. David Kaše i Jakub Lauko nastupují s Flekem v první útočné formaci. Není to pro ně ale první extraligová štace. Jako mladíci už hráli v nejvyšší soutěži za Chomutov, odkud odešli do zahraničí.

Jakub Lauko si při utkání ve Vítkovicích připomněl svůj předešlý, ne příliš příznivý moment z Ostravy. Na přelomu let 2019 a 2020 se v dresu české reprezentační dvacítky zranil hned v šesté sekundě úvodního zápasu na mistrovství světa této věkové kategorie. „Tehdy to byla nešťastná situace. Jsem v Ostravě s hokejem podruhé za necelých deset měsíců a zase s tím souvisí nevšední okolnosti, protože se hrálo bez diváků,“ svěřil se médiím Lauko.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře