Karlovarští hokejisté si v extralize cení bodů z Vítkovic

Hokejová aréna v Karlových Varech. Foto: DeníkČesko.czHokejová aréna v Karlových Varech. Foto: DeníkČesko.cz

Hokejisté HC Energie Karlovy Vary se pohybují uprostřed neúplné tabulky extraligy. Ve čtyřech odehraných zápasech získali šest bodů za dvě vítězství včetně cenného úspěchu na ledě Vítkovic.

Reklama

Tři zápasy v řadě v domácím prostředí a teprve potom první vystoupení na ledě soupeře. Z takto pozměněného programu extraligy oproti původnímu rozpisu soutěže vytěžili hokejisté HC Energie Karlovy Vary šest bodů za dvě vítězství. V neúplné tabulce s rozdílným počtem utkání jednotlivých týmů patří mužstvu aktuální sedmé místo.

Karlovarští se v předchozím extraligovém dění mohli soustředit na to, že hrají ve své hale a nemusí složitě cestovat. První výjezd je potkal až v pátek 9. října a zrovna až do vzdálené Ostravy. Zápas na opačném konci republiky, bráno z pohledu Karlových Varů, dopadl pro hokejisty HC Energie nadmíru úspěšně.

„Tří bodů si nesmírně ceníme. Přece jen jsme jeli vůbec poprvé v sezoně na soupeřovu půdu a navíc nás čekal velmi silný tým. Víme, jak se Vítkovice v létě i na začátku podzimu výrazně posílily,“ poznamenal asistent karlovarského trenéra Tomáš Mariška v nahrávce pro média po zápase ve Vítkovicích.

Hokejisté Karlových Varů vyhráli 3:2. „Opravdu je to pro nás skvělý výsledek s ohledem na to, jaký Vítkovice mají kvalitní kádr s řadou zvučných hráčů. Pokud jde o vlastní hokejové prvky, rozhodla naše práce v oslabení. Udělali jsme zbytečně moc faulů a poskytli soupeři hodně prostoru v přesilovkách,“ rozebíral Mariška.

„Za tím, že jsme v klíčových fázích zápasu neinkasovali, stojí především obětavost. Ta nám přinesla body. Dali jsme tři góly, o jeden víc, než domácí, a v tom byl v náš prospěch malý rozdíl mezi oběma celky,“ shrnul asistent.

Jakub Flek dal už čtyři góly

Nejlepším střelcem karlovarského týmu je zatím Jakub Flek se čtyřmi brankami. Navazuje tak na formu z minulé sezony. Mužstvo má zatím ve svém středu i dva útočníky se smlouvami v klubech NHL. David Kaše i Jakub Lauko nastupují s Flekem v první útočné formaci. Není to pro ně ale první extraligová štace. Jako mladíci už hráli v nejvyšší soutěži za Chomutov, odkud odešli do zahraničí.

Jakub Lauko si při utkání ve Vítkovicích připomněl svůj předešlý, ne příliš příznivý moment z Ostravy. Na přelomu let 2019 a 2020 se v dresu české reprezentační dvacítky zranil hned v šesté sekundě úvodního zápasu na mistrovství světa této věkové kategorie. „Tehdy to byla nešťastná situace. Jsem v Ostravě s hokejem podruhé za necelých deset měsíců a zase s tím souvisí nevšední okolnosti, protože se hrálo bez diváků,“ svěřil se médiím Lauko.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře