Kapitán Řepík: Mrzí nás pohárové vyřazení

Michal Řepík. Foto Archiv DenikCesko.czMichal Řepík. Foto Archiv DenikCesko.cz

Hokejisté pražské Sparty ukončili svoje účinkování v pohárovém turnaji Generali Česká Cup, už ve čtvrtfinále. Vyřazení od Liberce mrzelo i kapitána sparanského celku Michala Řepíka.

Reklama

Hokejisté pražské Sparty neprošli do semifinále pohárového turnaje, který se hraje pod názvem Generali Česká Cup. Možná je to pro její fanoušky zklamání, protože Sparta je všeobecně považována za jednoho z adeptů na špičkové postavení v nadcházejím ročníku extraligy.

Sparanský celek nevyzrál na liberecké Bílé Tygry. Vyřazení asi narušilo plány všem hráčům, kteří bojují o místo v sestavě Pražanů. Dvojzápas s Libercem byl pikantní především pro kapitána Sparty. Michal Řepík totiž v roce 2016 získal v barvách libereckého klubu mistrovský titul v extralize. Momentálně ale patří k lídrům Pražanů, kteří na něj budou jistě spoléhat i v extralize.

„Turnaj je dobrou akcí, proto nás mrzí vyřazení. Nejsou to jen přáteláky. A hlavně pro kluby, které se dostaly už do semifinále, jde o kvalitní přípravu. Pro kluky z té semifinálové čtveřice, do níž bohužel nepatříme, to je super. Mají zajištěné další zápasy, kdežo Sparta musí shánět soupeře pro finiš přípravy,“ uvažoval Řepík v klubové televizi na sparanském webu.

Odveta s emocemi

Odveta s Libercem byla plná emocí. „Osobní souboje jsou na každém, kdo do nich zasáhne. Nikdo ale nechce potopit tým, aby se nechal vyloučit. Ale na druhou stranu je třeba se za svoje mužstvo postavit,“ mínil zkušený útočník.

Třebaže v Liberci už nějaký čas nepůsobí, tamní prostředí i tým dobře zná. „Mají zažitý svůj systém. Hrají dobře i teď v přípravě. Bylo na na nás, abychom se jim vyrovnali. Proti Liberci je těžké dotahovat, když prohráváte. Musíme si pohlídat vstupy do zápasů,“ přemítal Řepík.

Sparanský kapitán si zvyká na plné tréninkové i zápasové tempo. „Dlouho jsem před tím nehrál, byl jsem čtrnáct dní mimo. Ale na ledě jsem se už cítil docela dobře. Z pohledu týmu všichni vnímáme, že je na čem pracovat,“ nabídl svůj pohled jeden z lídrů Sparty.

Přišel Němeček z Finska

Hokejová Sparta ohlásila příchod nové posily. Na angažmá s klubem se dohodl obránce s reprezentačními zkušenostmi David Němeček, který naposledy působil ve finském klubu Lukko Rauma. Předtím ale hrál za Škodu Plzeň a Mladou Boleslav, kde jej vedl nynější sparanský trenér Miloslav Hořava.

„Za nabídku od Sparty jsem byl rád. Taková šance se neodmítá, proto jsem ji přijal,“
svěřil se Němeček na klubovém webu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře