Jan Výtisk: Liberec beru jako svůj druhý domov

Hokejový obránce Jan Výtisk působil dvacet let v extralize, v níž získal jako kapitán mistrovský titul s Libercem v roce 2016. Po nynějším ukončení angažmá ve Vítkovicích je vítanou posilou HC Litoměřice ve druhé nejvyšší soutěži.

Reklama

V extralize odehrál nepřetržitě dvacet sezon, nastřádal v ní více než tisícovku startů. Hokejový obránce Jan Výtisk teď pokračuje v bohaté kariéře v první lize. V dresu HC Litoměřice by se měl stát jednou hlavních osobností druhé nejvyšší soutěže. V rozhovoru vzpomíná i na svoje úspěšné angažmá v Liberci.

n Co vás přivedlo z Ostravy skoro na opačný konec republiky?

Po skončení angažmá v extralize, konkrétně ve Vítkovicích, jsem dostal nabídku od předsedy hokejového svazu Tomáše Krále na působení v Litoměřicích. Zdejší klub je totiž podle svazového projektu nastaven tak, že by se v litoměřickém týmu měli uplatňovat adepti juniorské reprezentace do dvaceti let. Mluvil jsem i s trenérem Davidem Brukem, který je zároveň asistentem trenéra u reprezentační dvacítky. Rovněž jsem hovořil s předsedou klubu Danielem Sadilem. Padli jsme si do noty i ohledně podmínek. Tuhle vizi jsem vzal.

n Tím, že pocházíte z Ostravy, kde jste hrál až do letošního března, napadne hokejové příznivce, že byste mohl působit v první lize například i v ostravské Porubě, Havířovu, Frýdku-Místku z tamního regionu.

Dopadlo to takhle, že jsem v Litoměřicích. Je tady dobré zázemí, kompletně všechno, co má být. Vím, že vždycky může být něco lepší, ale nemohu si na nic stěžovat.

n Jak na vás působila příprava před sezonou?

Mužstvo se tvoří za pochodu. Dlouho jsme trénovali jen v deseti lidech. Byly nám zrušeny první přípravné zápasy. Postupně přicházejí noví hráči a věřím, že si to sedne a bude tu dobré mužstvo.

n Ve Vítkovicích jste skončil po čtyřech letech, předtím jste ale strávil skvělou část kariéry v Liberci. Nyní jste znovu v severních Čechách, byť v jejich jiné části. Jak vzpomínáte na mistrovský titul s Libercem?

Liberec beru jako svůj druhý domov. Nejen proto, že jsem byl kapitánem týmu. Celkově jsem tam byl spokojený, přímo nadšený. Kdybych místo odchodu v roce 2016 do Ostravy zůstal ještě dva roky, setrval bych v Liberci natrvalo.

n Co vás ve městě pod Ještědem nejvíc drželo?

Do Liberce se pořád rád vracím. Mám tam spoustu dobrých kamarádů a známých.

n Jak si zvykáte na Litoměřice?

Jsem taky nadšený. Je to sice menší město, ale má krásné náměstí. Rodině se tady rovněž líbí. Zatím budou jezdit za mnou. Manželka má práci v Ostravě a nechci děti vytrhnout z tamních škol. Věřím, že to zvládneme.

n Zůstaňme u hokeje. Nemají z vás někteří spoluhráči, kteří jsou třeba o dvacet i více let oproti vám mladší, přílišný respekt?

Kluci už mají něco za sebou. Bojují o nominaci na mistrovství světa dvacetiletých. Pracujeme společně na tom, aby tým fungoval. Určitě chceme hrát dobrý hokej a pohybovat se nahoře v tabulce. Vím, že Litoměřice měly loni úspěšnou sezonu, na kterou se pokusíme navázat. Ale nepatříme mezi největší favority. V litoměřickém klubu máme jinačí úkoly, tedy podílet se na rozvoji mladých hráčů.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře