Jan Nezmar končí ve fotbalové pražské Slavii

Jan Nezmar. Foto Archiv DenikCesko.czJan Nezmar. Foto Archiv DenikCesko.cz

Vedení mistrovského fotbalového celku Slavia Praha oznámilo, že v klubu ukončí svoje působení dosavadní viceprezident pro sport Jan Nezmar. Ve Slavii pracoval od svého příchodu ze Slovanu Liberec od listopadu 2017 a byl u výrazných úspěchů v domácí lize i na evropské scéně.

Reklama

Oficiální klubový web fotbalové pražské Slavie přinesl v pondělí 24. srpna text se zprávou, že dosavadní viceprezident pro sport Jan Nezmar ukončí své působení v klubu. Jeho nástupcem ve funkci sportovního ředitele bude Jiří Bílek.

Jak uvádí web mistrovského klubu, Jan Nezmar přišel z Liberce do Slavie v polovině listopadu 2017, kdy zaujal post sportovního ředitele klubu.

Jedním z prvních počinů ve funkci bylo odvolání trenérského týmu Jaroslava Šilhavého a angažování Jindřicha Trpišovského společně s jeho týmem asistentů ze Slovanu Liberec. S pražským klubem získal Nezmar dva mistrovské tituly, dva domácí poháry, postup do čtvrtfinále Evropské ligy a účast v základní skupině Ligy mistrů UEFA.

Zůstanou mu zážitky

„Když se řekne Slavia a moje působení v ní, tak se mi jako první vybaví ta spousta zážitků, které člověku zůstanou do konce života. Právě tyto zážitky jsou důvodem, proč jsem začal hrát fotbal, a proč ho celý život dělám. Díky tomu, jak se nám tu dařilo, je těch krásným momentů hodně,“ bilancoval Nezmar.

„Neopakovatelnými, životními zážitky byl postup přes Sevillu, účast v Lize mistrů, která znamená pro každý český klub obrovský úspěch. Není to samozřejmost. Jsou tam ale i další momenty jako například zisk historického doublu po sedmdesáti letech,“ podotkl odcházející manažer.

„Panovala tu výborná atmosféra, a to jak uvnitř týmu, tak i celého klubu a všem kolegům bych chtěl za spolupráci poděkovat," poznamenal ke svému odchodu Jan Nezmar.

Vedení Slavie oceňuje Nezmarovu roli ve Slavii. „Děkujeme Janu Nezmarovi za jeho dosavadní práci pro Slavii. Byl u velkých úspěchů a rozhodně se zapsal do klubové historie. Přejeme mu do jeho další životní etapy hodně štěstí," uvedl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Jan Nezmar končí v klubu k 31. srpnu 2020. Jeho nástupcem jednohlasně zvolilo představenstvo klubu Jiřího Bílka, který dosud působil ve sportovním úseku se zodpovědností za B-tým, mládež a ženy.

Bílek je bývalým ligovým fotbalistou, působil mj. v Blšanech, Slovanu Liberec, v Německu, Polsku a na závěr kariéry právě v pražské Slavii. Z pozice hráče se po skončení aktivní sportovní činnosti přesunul ve Slavii do managementu klubu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře