Jan Nezmar končí ve fotbalové pražské Slavii

Jan Nezmar. Foto Archiv DenikCesko.czJan Nezmar. Foto Archiv DenikCesko.cz

Vedení mistrovského fotbalového celku Slavia Praha oznámilo, že v klubu ukončí svoje působení dosavadní viceprezident pro sport Jan Nezmar. Ve Slavii pracoval od svého příchodu ze Slovanu Liberec od listopadu 2017 a byl u výrazných úspěchů v domácí lize i na evropské scéně.

Reklama

Oficiální klubový web fotbalové pražské Slavie přinesl v pondělí 24. srpna text se zprávou, že dosavadní viceprezident pro sport Jan Nezmar ukončí své působení v klubu. Jeho nástupcem ve funkci sportovního ředitele bude Jiří Bílek.

Jak uvádí web mistrovského klubu, Jan Nezmar přišel z Liberce do Slavie v polovině listopadu 2017, kdy zaujal post sportovního ředitele klubu.

Jedním z prvních počinů ve funkci bylo odvolání trenérského týmu Jaroslava Šilhavého a angažování Jindřicha Trpišovského společně s jeho týmem asistentů ze Slovanu Liberec. S pražským klubem získal Nezmar dva mistrovské tituly, dva domácí poháry, postup do čtvrtfinále Evropské ligy a účast v základní skupině Ligy mistrů UEFA.

Zůstanou mu zážitky

„Když se řekne Slavia a moje působení v ní, tak se mi jako první vybaví ta spousta zážitků, které člověku zůstanou do konce života. Právě tyto zážitky jsou důvodem, proč jsem začal hrát fotbal, a proč ho celý život dělám. Díky tomu, jak se nám tu dařilo, je těch krásným momentů hodně,“ bilancoval Nezmar.

„Neopakovatelnými, životními zážitky byl postup přes Sevillu, účast v Lize mistrů, která znamená pro každý český klub obrovský úspěch. Není to samozřejmost. Jsou tam ale i další momenty jako například zisk historického doublu po sedmdesáti letech,“ podotkl odcházející manažer.

„Panovala tu výborná atmosféra, a to jak uvnitř týmu, tak i celého klubu a všem kolegům bych chtěl za spolupráci poděkovat," poznamenal ke svému odchodu Jan Nezmar.

Vedení Slavie oceňuje Nezmarovu roli ve Slavii. „Děkujeme Janu Nezmarovi za jeho dosavadní práci pro Slavii. Byl u velkých úspěchů a rozhodně se zapsal do klubové historie. Přejeme mu do jeho další životní etapy hodně štěstí," uvedl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Jan Nezmar končí v klubu k 31. srpnu 2020. Jeho nástupcem jednohlasně zvolilo představenstvo klubu Jiřího Bílka, který dosud působil ve sportovním úseku se zodpovědností za B-tým, mládež a ženy.

Bílek je bývalým ligovým fotbalistou, působil mj. v Blšanech, Slovanu Liberec, v Německu, Polsku a na závěr kariéry právě v pražské Slavii. Z pozice hráče se po skončení aktivní sportovní činnosti přesunul ve Slavii do managementu klubu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře