Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul

Liberec - Jakub Vencovský je už známou postavou v české extralize, v níž působí řadu sezón. S Duklou Liberec chce konečně získat titul.

Reklama

V jejím dresu poznal boje o nejvyšší mety, ale pokaždé extraligovému snažení chyběl poslední krůček v podobě úspěchu ve finále. „Znovu směřujeme veškerou energii k přípravě na play-off a chceme konečně urvat mistrovský titul,“ říká Jan Vencovský.

Můžete přiblížit svoji dosavadní kariéru ve vrcholovém volejbale?

V Dukle Liberec jsem byl nepřetržitě od svých osmnácti do šestadvaceti let. Pak jsem strávil jednu sezónu ve Francii a rok v Benátkách nad Jizerou, které hrají také v extralize. A nyní jsem už druhou sezónu zase v Dukle Liberec.

Vzpomínky na Francii a Benátky nad Jizerou?

Působil jsem v klubu z městečka 120 kilometrů severovýchodně od Paříže v tamní druhé nejvyšší soutěži. Víc bych se k tomu nevyjadřoval. Po mizérii ve Francii jsem se vrátil do Česka a nelituji, že právě do Benátek. Šel jsem do známého prostředí, protože za Benátky nastupuje spousta bývalých libereckých hráčů, které jsem znal už předtím. Období hodnotím pozitivně. Odehrál jsem stabilně celou sezónu a hodně míčů směřovalo na mě.

A jak vidíte svou současnou pozici v Liberci po obměně hráčského kádru?

Největší změna nastala na postu univerzála, když odešel nejlepší hráč extraligy Honza Hadrava. Úkoly se rozdělily na více kluků a klobouk dolů před posilou Adrianem Patuchou, jak to zvládá s naprostým přehledem. Je stoprocentní náhradou. Co se týče mě, jsem zatím spokojen.

Nejspíš i proto, že Dukla Liberec vede přesvědčivě tabulku extraligy.

Jak to hodnotit? Povedla se nám důležitá utkání s Karlovarskem a Českými Budějovicemi, které nebyly v pohodě. Jsme první, ale víme dobře, že to ještě nic neznamená. Současné postavení není rozhodující.

Postoupili jste i v evropském poháru přes Omonii Nikósie. Nemrzí vás, že jste s týmem nebyl při prvním zápase na Kypru? Mohl jste se tam v prosinci i trochu ohřát.

Odletělo jen deset hráčů, protože letenky jsou poměrně drahé. A domluvili jsme se s manažerem, že si odpočinu, abych byl připraven na extraligu. S tím pobytem v teple to není tak, jak si někdo myslí. Prý tam ani velké teplo nebylo. Tým jeden den cestuje, pak hned trénuje, odehraje zápas a vrací se z ciziny domů, takže není na nic čas. Jestli hrajete ligu v Ostravě, nebo pohár v zahraničí, tak je to v podstatě stejné.

O motivaci máte postaráno.

Samozřejmě. Jednak jsme dál ve hře v evropském poháru a taky už se koncentruje na druhou část extraligy a boje o medaile.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Liberecký kraj

Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře
V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně
Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola

Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci
Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec
Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý


Komentáře