Jakub Řezníček: Dvanáct gólů? Hlavní je záchrana v lize

Fotbalový útočník Jakub Řezníček našel v dresu Teplic v závěru ligové sezony výbornou formu.

Reklama

Velká pocta pro teplického kanonýra.

Zkušený útočník Jakub Řezníček byl v anketě Ligové fotbalové asociace vyhlášen nejlepším hráčem června v první lize.

Znamená to, že předstihl i hvězdy z týmů pražské Slavie, Viktorie Plzeň i pražské Sparty.

Řezníček se s dvanácti vstřelenými góly zároveň zařadil mezi nejlepší střelce celé soutěže společně s Petarem Musou, Liborem Kozákem, Lukášem Budínským, Guelorem Kangou.

Příchod protřelého útočníka v září loňského roku se ukázal klíčovým tahem teplického klubového vedení při doplnění kádru v průběhu sezony. Řezníček sice zamířil na sever Čech z belgického Lokerenu, ale předtím dlouho působil na české prvoligové scéně.

Hájil barvy Příbrami, Mladé Boleslavi, Českých Budějovic, pražské Sparty, Zbrojovky Brno, Sigmy Olomouc a Viktorie Plzeň. Krátký čas po začátku ligové kariéry strávil i ve slovenském Ružomberoku.

V Teplicích Řezníček na podzim tvořil úderný tandem s Jakubem Marešem, na jaře pak převzal pozici lídra v útoku a výborné výkony korunoval vstřelenými brankami. Svých dvanáct gólů zaznamenal ve 25 odehraných zápasech, přičemž do ligy naskočil prakticky až po osmém kole. Přesto se i při menším počtu utkání, do nichž zasáhl, na rozdíl od výše uvedených kanonýrů, výrazně prosadil.

„Hlavně jsem byl rád, že jsme se zachránili už po třech zápasech ve skupině o udržení,“ odechl si Řezníček po souboji se Zlínem. Na vítězství 4:1 se podílel hattrickem.

„Tři branky v jednom zápase jsou hezké. Neberu to ale jen jako svoji zásluhu. Dominovali jsme týmovým pojetím a na sebe jsem tolik nemyslel. Naše snažení ve skupině o záchranu mělo příznivý vývoj,“ kvitoval Řezníček formu celého mužstva.

Fotbal ho pořád baví

Do přetahované o nejlepšího kanonýra ligy se dvaatřicetiletý útočník vmísil docela nečekaně. „Všichni mi v poslední době předhazovali, že mohu bojovat i o korunu krále střelců. Nevím, jak jsem měl na to zareagovat. Není to úplně životně důležité. Chci především hrát, fotbal mě baví. Je to moje práce,“ přesvědčoval o své motivaci.

Řezníčkovi se začalo nebývale dařit po koronavirové pauze v lize.

„Vůbec nic jsem ale nezměnil. Jedu pořád stejně. Závěr sezony jsme zvládli herně i výsledkově. Když hrajeme po zemi a snažíme se kombinovat, přicházejí i šance. Samozřejmě se nedají všechny proměnovat. Kdybych vstřelil gól ze všeho, tak asi nehraji tady,“ usmál se útočník.

„Člověk potřebuje při zakončení i štěstí. Někdy vyřeší akci dobře, jindy ne,“ přemítal Řezníček nad úlohou fotbalových střelců. Momentálně má na svém kontě 76 gólů v české nejvyšší soutěži!

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře