Hušbauer, Sýkora a Baluta odešli ze Slavie do zahraničí

Fotbalista Jan Sýkora. Foto Archiv DenikCesko.czFotbalista Jan Sýkora. Foto Archiv DenikCesko.cz

Fotbalová pražská Slavia má natolik početný a silný hráčský kádr, že v létě uvolnila několik hráčů do zahraničí. Byli to především fotbalisté, kteří se vrátili z hostování, ale dali přednost cizině - Hušbauer, Sýkora, Baluta.

Reklama

Krátká letní přestávka ve fotbalových soutěžích přinesla řadu hráčských změn. Kluby postupně především představovaly svoje posily, ale řada fotbalistů z české první ligy odešla do zahraničí. Jako například trojice Hušbauer, Sýkora a Baluta.

Ani nepřekvapilo, že dost novinek nastalo v nabitém kádru pražské Slavie. Příchodem čtveřice Malinský, Karafiát, Kuchta, Beran ze Slovanu Liberec logicky nezbylo místo na jiné hráče, kteří figurují na velmi početné soupisce českého mistra.

Na Kypr

Ve Slavii už nejsou zkušení borci, kteří se původně vrátili z hostování. Záložník Josef Hušbauer působil na jaře v německém Dynamu Drážďany. Po jeho sestupu až do tamní třetí ligy se sice vrátil do Prahy, ale prakticky vzápětí jej Slavia uvolnila do kyperské Famagusty. Hušbauer má za sebou nejen dřívější úspěšné angažmá ve Slavii, ale jeden čas si vybudoval pevné místo i v reprezentační výběru.

Do Polska

Další záložník Jan Sýkora na sebe upozornil ve Slovanu Liberec i v Evropské lize, odešel do pražské Slavie a pokračoval v herním vzestupu, který jej přivedl až do reprezentace. Postupně ale místo v sestavě Slavie ztratil a zamířil na hostování zpět do Liberce. Pak jej Slavia poslala pro změnu do sousedního Jablonce.

V jabloneckém týmu odehrál vydařenou loňskou sezonu, přesto v Praze nezůstal. Nedlouho před koncem srpna přestoupil do polského klubu Lech Poznaň. Rozšíří tak skupinu českých fotbalistů, kteří hrají polskou nejvyšší soutěž.

Jan Sýkora odchází z české ligy s dobrými pocity. „Ve Slavii jsem okusil, jaké to je vyhrát ligu i pohár. Tím se mi splnil fotbalový sen. Na Slavii budu vzpomínat jen v dobrém,“ konstatoval Sýkora v klubové televize na slávistickém webu.
Do Maďarska

Angažmá ve Slavii uzavřel i rumunský záložník Alexandr Baluta. Zpočátku sice dostával šanci v ligovém týmu, ale výrazně se neprosadil. Jak už to bývá u slávistických hráčů, odešel na hostování do Slovanu Liberec. Pod Ještědem zanechal dobrou stopu, ale ani on po návratu do Slavie v Edenu nebude pokračovat. Zamířil do maďarského klubu Puskás Academia.

Z české ligy ale odcházeli v létě i hráči pražské Sparty, například Kanga, Costa, Mandjeck, Kaya. Smlouvu neprodloužil ani Frýdek. Štěstí v cizině zkusí i stoper Čmovš z Teplic a útočník Wágner z Mladé Boleslavi, oba našli nové působiště na Kypru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře