Hubník se nečekaně vrací do reprezentace. Bylo to velice rychlé, říká kapitán

Fotbalový stadion v Olomouci. Foto DenikCesko.czFotbalový stadion v Olomouci. Foto DenikCesko.cz

Fotbalový stoper Roman Hubník bude kapitánem české fotbalové reprezentace, která v pondělí 7. září sehraje zápasy Ligy národů v Olomouci se Skotskem. Do národního týmu se vrací po čtyřech letech.

Reklama

Fotbalový stoperRoman Hubník prožívá hektické období. V létě přestoupil z Viktorie Plzeň do Sigmy Olomouc a po čtyřech letech se nečekaně vrátil do české reprezentace. V národním týmu původně skončil v roce 2016 po evropském šampionátu, ale v pondělí povede jako kapitán nově složený reprezentační celek v zápase Ligy národů proti Skotsku v domovské Olomouci.

Jak uvádí zpráva ČTK, Hubník v reprezentaci dal za 29 zápasů tři góly a jedním z nich shodou okolností před necelými 10 lety zařídil v Praze kvalifikační výhru 1:0 nad Skotskem.

"Na tenhle zápas, který mi vyšel, jsem samozřejmě myslel. Vyhráli jsme 1:0, vstřelil jsem branku, bylo to velmi důležité, protože jsme poté postoupili na mistrovství Evropy. Já těch gólů moc nedal. Myslím si, že to určitě byl můj nejdůležitější gól v reprezentační kariéře," řekl Hubník při online tiskové konferenci pro zástupce médií.

V nově vytvořeném výběru zastupujícího trenéra Davida Holoubka se coby jednoznačně nejzkušenější hráč stane kapitánem. Z improvizované sestavy jako jediný dokázal v národním A-týmu skórovat a spolu se slávistou Stanislavem Teclem mají jako jediní na kontě reprezentační start.

V Olomouci je doma

Hubníkův příklad jen ilustruje zaběhnuté klišé, že ve fotbale není nic nemožné. „Hraje se v Olomouci, kde jsem doma, ale vůbec by mě nenapadlo, že budu znovu v nominaci národního týmu. Bylo to pro mě velice rychlé, ale příjemné překvapení. Samozřejmě jsem toho rád využil, protože jsem doma. Neváhal jsem ani minutu. I když mám nějaký věk, rád jsem nabídku přijal. Pokud budu moci, rád pomůžu," přesvědčoval.

Nově složený tým se sešel v Olomouci v sobotu, v pondělí se hraje. „Tenhle čas je moc krátký, ale věřím že i v časovém presu nám trenéři dokážou o soupeři předat hodně informací. Věřím v to, že informace si každý hráč vezme s sebou a na place dá maximum. Věřím, že to zvládneme," uvedl Hubník, který je po svém příchodu do Sigmy ústřední postavou olomouckého ligového týmu.

Účastník dvou evropských šampionátů z let 2012 a 2016 vnímá utkání se Skotskem a hlavně okolnosti kolem něj jako nevídanou záležitost. „Za dva dny složit takový tým, to klobouk dolů před realizačním týmem, trenérem a kluky," uvedl Hubník.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře