Hubník se nečekaně vrací do reprezentace. Bylo to velice rychlé, říká kapitán

Fotbalový stadion v Olomouci. Foto DenikCesko.czFotbalový stadion v Olomouci. Foto DenikCesko.cz

Fotbalový stoper Roman Hubník bude kapitánem české fotbalové reprezentace, která v pondělí 7. září sehraje zápasy Ligy národů v Olomouci se Skotskem. Do národního týmu se vrací po čtyřech letech.

Reklama

Fotbalový stoperRoman Hubník prožívá hektické období. V létě přestoupil z Viktorie Plzeň do Sigmy Olomouc a po čtyřech letech se nečekaně vrátil do české reprezentace. V národním týmu původně skončil v roce 2016 po evropském šampionátu, ale v pondělí povede jako kapitán nově složený reprezentační celek v zápase Ligy národů proti Skotsku v domovské Olomouci.

Jak uvádí zpráva ČTK, Hubník v reprezentaci dal za 29 zápasů tři góly a jedním z nich shodou okolností před necelými 10 lety zařídil v Praze kvalifikační výhru 1:0 nad Skotskem.

"Na tenhle zápas, který mi vyšel, jsem samozřejmě myslel. Vyhráli jsme 1:0, vstřelil jsem branku, bylo to velmi důležité, protože jsme poté postoupili na mistrovství Evropy. Já těch gólů moc nedal. Myslím si, že to určitě byl můj nejdůležitější gól v reprezentační kariéře," řekl Hubník při online tiskové konferenci pro zástupce médií.

V nově vytvořeném výběru zastupujícího trenéra Davida Holoubka se coby jednoznačně nejzkušenější hráč stane kapitánem. Z improvizované sestavy jako jediný dokázal v národním A-týmu skórovat a spolu se slávistou Stanislavem Teclem mají jako jediní na kontě reprezentační start.

V Olomouci je doma

Hubníkův příklad jen ilustruje zaběhnuté klišé, že ve fotbale není nic nemožné. „Hraje se v Olomouci, kde jsem doma, ale vůbec by mě nenapadlo, že budu znovu v nominaci národního týmu. Bylo to pro mě velice rychlé, ale příjemné překvapení. Samozřejmě jsem toho rád využil, protože jsem doma. Neváhal jsem ani minutu. I když mám nějaký věk, rád jsem nabídku přijal. Pokud budu moci, rád pomůžu," přesvědčoval.

Nově složený tým se sešel v Olomouci v sobotu, v pondělí se hraje. „Tenhle čas je moc krátký, ale věřím že i v časovém presu nám trenéři dokážou o soupeři předat hodně informací. Věřím v to, že informace si každý hráč vezme s sebou a na place dá maximum. Věřím, že to zvládneme," uvedl Hubník, který je po svém příchodu do Sigmy ústřední postavou olomouckého ligového týmu.

Účastník dvou evropských šampionátů z let 2012 a 2016 vnímá utkání se Skotskem a hlavně okolnosti kolem něj jako nevídanou záležitost. „Za dva dny složit takový tým, to klobouk dolů před realizačním týmem, trenérem a kluky," uvedl Hubník.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce
Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu
Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice

Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou
Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize
Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář


Komentáře