Hradecký útočník Jakub Lev: Chceme se dostat co nejdál

Hokejista Jalub Lev. Foto DenikCesko.czHokejista Jalub Lev. Foto DenikCesko.cz

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové nastoupí ve čtvrtfinále pohárového turnaje, který se hraje pod názvem Generali Česká Cup, proti HC Oceláři Třinec. Ambice východočeského klubu netají útočník Jakub Lev, který patří k oporám hradeckého celku.

Reklama

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové si v nejkratším možném čase zajistili postup do čtvrtfinále turnaje, který se hraje pod názvem Generali Česká Cup. V boji o semifinále narazí na HC Oceláři Třinec, takže půjde o souboj dvou špičkových týmů extraligy. „Chceme se dostat co nejdál,“ říká hradecký útočník Jakub Lev k účinkování týmu v pohárové soutěži.

x Jak jste přistupovali k zápasům ve skupině Generali Česká Cupu?

Potkali jsme se dvakrát s Pardubicemi, Kometou Brno a Olomoucí. Jsou to tradiční soupeři. Alespoň jsme si vyzkoušeli, co hrají a o to snad budeme na extraligu připravenější.

x S čím jdete do dalších kol pohárové soutěže?

Získali jsme rychle už jedenáct bodů a o postupu bylo rozhodnuto. Chtěli jsme skončit do druhého místa ve skupině, což jsme splnili. A uvidíme, jak to půjde dál, tedy ve čtvrtfinále.

x Jak se vám zamlouvá letošní model přípravných utkání?
V minulosti se české kluby střetávaly i během léta se zahraničními soupeři. Předsezonní období bylo proloženo třeba prvními koly Ligy mistrů včetně soubojů se švédskými, finskými celky, nebo i s ruskými týmy v rámci jejich pobytu v Česku. Nemyslím si ale, že by teď kvůli těmto chybějícím akcím nastal zásadní problém. Absolvuji svoje první léto v Hradci Králové a všechno probíhá na špičkové úrovni.

x Ohlížíte se ještě s odstupem času za minulou sezonou?

Loni se nám to v extralize asi nepovedlo, jak jsme chtěli. Nad tím zůstaly rozpaky. Hráli jsme předkolo play off s Karlovými Vary. Bylo to 1:1 na zápasy a nevíme, jak by to dopadlo. K tomu už není co říci. Prostě sezona skončila dřív pro všechny kluby.

x Co soudíte o současném hradeckém mužstvu?

Klub má velké ambice a pokusíme se je naplnit. Je tady nabitý kádr. Velmi dobré čtyři útoky, velmi dobrá obrana a výborní brankáři. Tým je dobře poskládaný. Věřím, že budeme úspěšní.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře