Horův odchod z Budějovic jsme museli respektovat, říká manažer jihočeského klubu Martin Vozábal

České Budějovice - Odchod čtyř hráčů základního kádru zatím registrují ve fotbalovém Dynamu České Budějovice! Ale jihočeský prvoligový tým, jehož na jaře čeká boj o uhájení pozic, znamenajících setrvání v soutěži, neskládá zbraně. Vedení klubu pracuje na příchodech nových tváří. O současném stavu v hráčském kádru hovořil sportovní manažer Jihočechů Martin Vozábal, bývalý dlouholetý ligový hráč.

Reklama

Jak jste přijali fakt, že v budějovickém týmu už nebude pokračovat ofenzivní záložník Jakub Hora?

Jeho situaci jsme nemohli ovlivnit. Viktoria Plzeň si ho stáhla z hostování a okamžitě jej uvolnila do Teplic jako součást kompenzace za přestup teplického Mahmutoviče do Plzně. Prostě Západočeši udělali krok, jaký by v jejich pozici asi zvolil každý klub. Plzeňskému rozhodnutí naprosto rozumím, i když nad ním neskáču vysoko. Mrzelo nás, že Hora odchází, ale respektovali jsme to. Jakubu Horovi jsme poděkovali - a takový je život.

Můžete zhodnotit Horovo působení v Budějovicích?

Znám ho dlouho. Je to charakterově výborný kluk a fotbalista, o němž si myslím, že v budoucnu ještě promluví do českého fotbalu. A taky mu to přeji. Byl v Budějovicích ve dvou etapách. V té první jsme s ním sice sestoupili z první ligy, ale jestli někdo odvedl maximum, tak, to byl on. A ve své druhé etapě se Hora loučil s Budějovicemi v posledním podzimním kole tohoto ročníku proměněnou penaltou v nastaveném čase do sítě Teplic. Byla to povedená tečka. V té době ale asi nikdo netušil, že následně odejde právě do Teplic. Prostě jsme na podzim pomohli Horovi k tomu, že hrál pravidelně, a on zase přispěl mužstvu svými výkony.

A co další odchody z jihu Čech?

Aktivní kariéru ukončil Ondra Herzán. Měl výborný profesionální přístup, ale upřednostnil rodinu a naplnili jsme domluvu, že mu vyhovíme. Jan Vošahlík a Štěpán Koreš se vrátili z hostování do pražské Slavie. O Vošahlíka mám dál zájem, o Koreše ne.

Fanoušci asi vyhlížejí na nové posily. Jak to s nimi vypadá?

Ano, lidi se ptají, kdo přijde. Nejsme nečinní, nebo že bychom spali. Jednáme, sondujeme. Chceme se trefit do černého. Ale už přišli slovenští hráči Chrien z Viktorie Plzeň a Jarabica ze zahraničí. Chriena trápí zdravotní stav a neměli jsme zatím možnost ho vidět. Jarabica si odvedl svoje už při svém dřívějším působení v Budějovicích. Teď se vrátil z Polska a Bulharska, bohužel prodělal taky zranění.

Čekáte na dobu, až začnou špičkové prvoligové kluby zužovat kádry?

Máme určitý okruh hráčů. Jsme ve spojení s kompetentními lidmi a relativně je ještě dostatek času do startu jarní části ligy. Na téma doplnění mluvíme se zástupci jiných klubů. Třeba třetí Jablonec dal dohromady docela široký kádr. Jeho trenérovi Jardovi Šilhavému jsem dělal v minulosti v Budějovicích asistenta, takže se známe. Ale stejné myšlení při doplňování kádrů asi praktikují i jiné kluby.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Jihočeský kraj

Rád vzpomínám na zkušenost z Liberce, říká nový kouč Táborska Radim Nečas Rád vzpomínám na zkušenost z Liberce, říká nový kouč Táborska Radim Nečas

Komentáře