Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci

Liberec - Jaroslav Balaštík se dohodl na smlouvě s extraligovým týmem Bílí Tygři Liberec. V týmu pod Ještědem bude hostovat do konce dubna 2015. Rodák z Uherského Hradiště odehrál v extralize celkem 15 sezon a s výjimkou ročního angažmá v Mladé Boleslavi působil v české extralize výhradně ve Zlíně.

Reklama

Jaroslav Balaštík patří k nejznámějším postavám české nejvyšší soutěže. S týmem Zlína získal dva mistrovské tituly v letech 2004 i 2014, navíc se stal trojnásobným králem střelců extraligy. Vyzkoušel si i angažmá v zámoří a ve Skandinávii. V jedné extraligové sezóně hostoval v Mladé Boleslavi.

Třebaže letos na jaře byl u zlínského triumfu, v probíhající sezóně dosud prožíval složitější období. Zlínu se nedařilo, byl dlouho poslední v tabulce a Balaštík počátkem listopadu přestal být členem kádru úřadujícího mistra. Trénoval jen v domovském Uherském Hradišti s tamním celkem krajského přeboru.

A nyní se pokusí oživit kariéru v Liberci. „Jaroslava Balaštíka vnímáme jako špičkového hráče, co se týče útočné činnosti a produktivity. S tímto záměrem jsme jej také angažovali, protože náš tým má problémy s proměňováním šancí a účinností v koncovce,“ uvedl k příchodu posily liberecký generální manažer Ctibor Jech. Podle něj se Balaštík dohodl se severočeským týmem na smlouvě zatím do konce dubna 2015.

Liberečtí Bílí Tygři doplnili kádr o dalšího protřelého útočníka i přesto, že už v létě přišli Petr Jelínek a Lukáš Krenželok z pražské Slavie, na začátku sezóny Martin Bakoš ze Slovanu Bratislava a nedlouho po něm i Branko Radivojevič z Dukly Trenčín. Z pokračující snahy o zkvalitňování sestavy je patrné, že v Liberci je prvořadým cílem postup mužstva do extraligového play-off.

Favoritem nejbližšího zápasu pod Ještědem budou Oceláři Třinec, kteří vedou tabulku se sedmibodovým náskokem. V roli soupeře přijede do Liberce znovu trenér Jiří Kalous, jenž tři roky úspěšně působil právě na střídačce Bílých Tygrů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Liberecký kraj

Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře
V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně
Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola

Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul
Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec
Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý


Komentáře