Hokejový Třinec má po triumfu v poháru nejvyšší cíle

Hokejová aréna v Třinci. Foto Archiv DeníkČesko.czHokejová aréna v Třinci. Foto Archiv DeníkČesko.cz

Hokejisté HC Oceláři Třinec vstupují do další extraligové sezony s nejvyššími cíli. Opravňují je k tomu i triumf v pohárovém turnaji Generali Česká Cup a kvalita současného hráčského kádru.

Reklama

 

První úspěch hned na startu sezony si připsali hokejisté Třince. Vyhráli turnaj Generali Česká Cup, který tvořil hlavní část přípravy pro všechny extraligové kluby. A do dalšího ročníku nejvyšší soutěže jdou Oceláři s nejvyššími cíli. Ostatně, v roce 2019 získali v extralize mistrovský titul a při loňském předčasném ukončení sezony figurovali rovněž v popředí tabulky.

V sestavě třineckého celku se už během pohárového turnaje prosazovali hráči, kteří v minulém období sbírali zkušenosti v zámoří. Konkrétně týmu pomohou útočníci Filip Zadina z Detroitu, Lukáš Jašek ze záložního kádru Vancouveru a brankář Josef Kořenář.

Zatímco Zadina nastupoval v extralize jako mladíček za Pardubice, Jašek odešel v roce 2017 z Třince do Liberce, odkud se přesunul do zámořských soutěží. Nyní se tedy po třech letech alespoň dočasně vrátil do třineckého klubu.  Oceláři získali do obrany dlouholetou oporu Olomouce Jana Jaroměřského, ale i méně zkušené hráče z prvoligových celků.

Příprava bez omezení

Trenér Václav Varaďa kvituje, že mužstvo absolvovalo celou přípravu bez omezení a tréninkových a zápasových výpadků. Podobný model ale neměly jiné týmy, které musely kvůli karanténním opatřením rušit zápasy. A tak se stalo, že Třinec v poháru nemohl sehrát semifinálovou sérií s Plzní a postoupil do finále přímo.

„Mrzelo nás, že jsme přišli o konfrontaci s plzeňským týmem, což by byla další kvalitní prověrka. Přesto si vítězství v turnaji vážíme, snažili jsme se hrát pohledný hokej. Ve finálovém dvojzápase jsme ani jednou neprohráli,“ zmínil Varaďa v médiích vítězství doma 3:0 a remízu na pardubickém ledě 3:3.

Fanoušci Třince byli zvyklí vídat v barvách týmu ikony klubu. Ale dřívější kapitán Lukáš Krajíček a zkušený útočník Jiří Polanský ukončili hráčskou kariéru a další forvard Martin Adamský už bojuje za Havířov v první lize. Na třinecké soupisce nejsou ani obránce Vladimír Roth a brankář Petr Kváča.

Mladý gólman, který byl už pevnou součástí třineckého kádru, se přesunul na opačný konec republiky. Kváča se rozhodl pro nabídku z Liberce, kde se pokusí dostat do role brankářské jedničky týmu. A má před sebou i další sportovní výzvu zvu: nahradit dosavadní libereckou oporu Dominika Hrachovinu po jeho odchodu z extraligy do Finska.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře