Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska

Hokej v Pardubicích. Foto: DeníkČesko.czHokej v Pardubicích. Foto: DeníkČesko.cz

Extraligový hokejový tým Pardubic opouští český reprezentační útočník Martin Kaut. Má namířeno do Švédska, kde by měl nastupovat za tamní celek MODO Hockey.

Reklama

Hokejové soutěže v Česku byly z nařízení vlády kvůli šíření koronaviru už v první polovině října zastaveny. Trvá i zákaz tréninků ve vnitřních prostorech. Za těchto okolností končí český reprezentační útočník Martin Kaut dosavadní krátké angažmá v Pardubicích.

Informaci o Kautově odchodu komentoval na pardubickém webu sportovní ředitel klubu Dušan Salfický. „S Coloradem jsme byli domluveni, že u nás bude mít Martin Kaut dostatečné zápasové vytížení. Máme s ním uzavřenou smlouvu do 5. listopadu s tím, že následně se rozhodne, jak a kde bude Martin pokračovat. Bohužel se u nás nehraje, Martin nemá adekvátní herní praxi, proto Colorado rozhodlo, že Martin odchází už nyní do Švédska, kde může hrát,“ uvedl Salfický.

Novým působištěm hráče, který má smlouvu s klubem Colorado Avalanche z NHL, by měl být švédský celek MODO Hockey. Tamní klub hraje jen druhou nejvyyší soutěž ve skandinávské zemi.

V extralize Kaut před svým dřívějším odchodem do zámoří odehrál za Pardubice 74 zápasů. Brzy se stal také členem českého reprezentačního áčka, dosud si připsal v národním týmu devět startů a zapsal se i do střelecké listiny.

Kaut nastoupil za Pardubice jarním po návratu z USA až v závěru srpnové přípravy na ledě a poté absolvoval všechny čtyři dosud odehrané zápasy týmu v extralize. Patřil podle očekávání k oporám, protože je ve svých jedenadvaceti letech už zkušeným hokejistou i díky svému zámořskému působení.

„Samozřejmě nás mrzí, že Martin nebude dál v Pardubicích. Počítali jsme s využitím jeho kvalit ve větším počtu zápasů,“ uvedl ještě Salfický.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře