Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska

Hokej v Pardubicích. Foto: DeníkČesko.czHokej v Pardubicích. Foto: DeníkČesko.cz

Extraligový hokejový tým Pardubic opouští český reprezentační útočník Martin Kaut. Má namířeno do Švédska, kde by měl nastupovat za tamní celek MODO Hockey.

Reklama

Hokejové soutěže v Česku byly z nařízení vlády kvůli šíření koronaviru už v první polovině října zastaveny. Trvá i zákaz tréninků ve vnitřních prostorech. Za těchto okolností končí český reprezentační útočník Martin Kaut dosavadní krátké angažmá v Pardubicích.

Informaci o Kautově odchodu komentoval na pardubickém webu sportovní ředitel klubu Dušan Salfický. „S Coloradem jsme byli domluveni, že u nás bude mít Martin Kaut dostatečné zápasové vytížení. Máme s ním uzavřenou smlouvu do 5. listopadu s tím, že následně se rozhodne, jak a kde bude Martin pokračovat. Bohužel se u nás nehraje, Martin nemá adekvátní herní praxi, proto Colorado rozhodlo, že Martin odchází už nyní do Švédska, kde může hrát,“ uvedl Salfický.

Novým působištěm hráče, který má smlouvu s klubem Colorado Avalanche z NHL, by měl být švédský celek MODO Hockey. Tamní klub hraje jen druhou nejvyyší soutěž ve skandinávské zemi.

V extralize Kaut před svým dřívějším odchodem do zámoří odehrál za Pardubice 74 zápasů. Brzy se stal také členem českého reprezentačního áčka, dosud si připsal v národním týmu devět startů a zapsal se i do střelecké listiny.

Kaut nastoupil za Pardubice jarním po návratu z USA až v závěru srpnové přípravy na ledě a poté absolvoval všechny čtyři dosud odehrané zápasy týmu v extralize. Patřil podle očekávání k oporám, protože je ve svých jedenadvaceti letech už zkušeným hokejistou i díky svému zámořskému působení.

„Samozřejmě nás mrzí, že Martin nebude dál v Pardubicích. Počítali jsme s využitím jeho kvalit ve větším počtu zápasů,“ uvedl ještě Salfický.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře