Hokejový pohár: Pardubice s Třincem jdou přímo do finále

Hokej v Pardubicích. Foto DenikCesko.czHokej v Pardubicích. Foto DenikCesko.cz

Semifinálové série hokejového Poháru Generali České pojišťovny se neuskuteční. Svaz v tiskové zprávě oznámil, že se ve finále střetnou celky HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec.

Reklama

Zásadní změna nastává ve sportovním kalendáři pro září. Hokejový svaz informoval v tiskové zprávě, která publikovala média, že se kvůli výskytu nákazy koronavirem v týmech hokejistů Plzně a Liberce neuskuteční semifinálové série Poháru Generali České pojišťovny. Hrát se bude rovnou finále mezi Pardubicemi a Třincem.

Dynamo změří s Oceláři síly ve dvou duelech, jak bylo původně plánováno. Prvni finále se odehraje ve středu 9. září od 18:20 hod. v Třinci. Odveta se bude hrát v sobotu 12. září v Pardubicích od 15:30 hod.

Jak uvádí zpráva ČTK, podle svazu všichni čtyři účastníci semifinále s uvedeným postupem, jenž souvisí vedle karanténních opatření s programem domácí nejvyšší soutěže, souhlasili. Extraliga má začít dvěma zápasy úvodního kola ve čtvrtek 17. září, dalších pět utkání je na programu o den později.

Plzeň a Liberec hrát nemohou

Původně se měla hrát úvodní semifinále v úterý 1. září, den předtím ale informovali o problémech s nákazou Západočeši, kteří se měli utkat s Třincem, a později rovněž Bílí Tygři, jejichž soupeřem byli hokejisté Pardubic. Zápasy byly s vidinou nejistého osudu odloženy.

V den plánovaného prvního souboje pak plzeňský klub oznámil, že 28 jeho hráčů, členů realizačního týmu a dalších zaměstnanců mělo pozitivní test na koronavirus. Liberec potvrdil šest osob s nemocí covid-19.

V každém případě chci ocenit nasazení, s nímž kluby k letní novince přistoupily. Všichni účastníci se shodují v tom, že pohárová utkání mají výrazně vyšší náboj, atraktivitu i kvalitu než běžné přípravné zápasy," uvedl ředitel soutěže Josef Řezníček.

Uvažovali jsme i o jiných řešeních, ale vyhlášená karanténní opatření je neumožňují. Proto jsme zvolili model, který umožní soutěž dohrát tak, aby nezasahovala do programu extraligy," dodal Řezníček.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře