Hokejový pohár: Pardubice s Třincem jdou přímo do finále

Hokej v Pardubicích. Foto DenikCesko.czHokej v Pardubicích. Foto DenikCesko.cz

Semifinálové série hokejového Poháru Generali České pojišťovny se neuskuteční. Svaz v tiskové zprávě oznámil, že se ve finále střetnou celky HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec.

Reklama

Zásadní změna nastává ve sportovním kalendáři pro září. Hokejový svaz informoval v tiskové zprávě, která publikovala média, že se kvůli výskytu nákazy koronavirem v týmech hokejistů Plzně a Liberce neuskuteční semifinálové série Poháru Generali České pojišťovny. Hrát se bude rovnou finále mezi Pardubicemi a Třincem.

Dynamo změří s Oceláři síly ve dvou duelech, jak bylo původně plánováno. Prvni finále se odehraje ve středu 9. září od 18:20 hod. v Třinci. Odveta se bude hrát v sobotu 12. září v Pardubicích od 15:30 hod.

Jak uvádí zpráva ČTK, podle svazu všichni čtyři účastníci semifinále s uvedeným postupem, jenž souvisí vedle karanténních opatření s programem domácí nejvyšší soutěže, souhlasili. Extraliga má začít dvěma zápasy úvodního kola ve čtvrtek 17. září, dalších pět utkání je na programu o den později.

Plzeň a Liberec hrát nemohou

Původně se měla hrát úvodní semifinále v úterý 1. září, den předtím ale informovali o problémech s nákazou Západočeši, kteří se měli utkat s Třincem, a později rovněž Bílí Tygři, jejichž soupeřem byli hokejisté Pardubic. Zápasy byly s vidinou nejistého osudu odloženy.

V den plánovaného prvního souboje pak plzeňský klub oznámil, že 28 jeho hráčů, členů realizačního týmu a dalších zaměstnanců mělo pozitivní test na koronavirus. Liberec potvrdil šest osob s nemocí covid-19.

V každém případě chci ocenit nasazení, s nímž kluby k letní novince přistoupily. Všichni účastníci se shodují v tom, že pohárová utkání mají výrazně vyšší náboj, atraktivitu i kvalitu než běžné přípravné zápasy," uvedl ředitel soutěže Josef Řezníček.

Uvažovali jsme i o jiných řešeních, ale vyhlášená karanténní opatření je neumožňují. Proto jsme zvolili model, který umožní soutěž dohrát tak, aby nezasahovala do programu extraligy," dodal Řezníček.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce
Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu
Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice

Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou
Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize
Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář


Komentáře